Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Czy ktoś może wie jak DigyBoxx HD C+ współpracuje z obrtonicą Diseqc ?

 

Niby w opisie jest, że obsługuje Diseqc 1.2 ale w instrukcji jest jedno zdanie na ten temat które nic nie wyjaśnia. Brak menu sterowania obrotnicą.  Jednym słowem nie wiadomo o co chodziło producentowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie czy na tunerze Technisat  DigyBoxx HDC+  (karta Cameleon) można  prawidłowo odbierać kanał Nat Geo People HD ? 

 

U mnie ten kanał  (151 numer listy operatora) jest pomijany na liście "TV" i ląduje zawsze na liście "Radio". Ręczne wyszukiwanie przy pomocy PID 103, 203 i 103  nic nie daje bo kanał zawsze jest zapisywany na listach jako radio. Fonia jest a wizji brak. Błąd oprogramowania tunera czy jakiś nietypowy sposób nadawania ?

Edytowane przez Barti
Przeniesiono dyskusję do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wifibox+ z kartą Cameleon działa bez problemu, więc albo błąd w sofcie Twojego tunera, albo kolejne zakusy na blokowanie tunerów z wolnego rynku.

 

Może ktoś jeszcze z kartą Cameleon sprawdzić czy mu działa, najlepiej ktoś z tunerem z wolnego rynku.

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krispl napisał:

Mam pytanie czy na tunerze Technisat  DigyBoxx HDC+  (karta Cameleon) można  prawidłowo odbierać kanał Nat Geo People HD ? 

 

U mnie ten kanał  (151 numer listy operatora) jest pomijany na liście "TV" i ląduje zawsze na liście "Radio". Ręczne wyszukiwanie przy pomocy PID 103, 203 i 103  nic nie daje bo kanał zawsze jest zapisywany na listach jako radio. Fonia jest a wizji brak. Błąd oprogramowania tunera czy jakiś nietypowy sposób nadawania ?

Działa wszystko poprawnie 

ngp.pnghosting images online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Krispl napisał:

Mam pytanie czy na tunerze Technisat  DigyBoxx HDC+  (karta Cameleon) można  prawidłowo odbierać kanał Nat Geo People HD ? 

 

U mnie ten kanał  (151 numer listy operatora) jest pomijany na liście "TV" i ląduje zawsze na liście "Radio". Ręczne wyszukiwanie przy pomocy PID 103, 203 i 103  nic nie daje bo kanał zawsze jest zapisywany na listach jako radio. Fonia jest a wizji brak. Błąd oprogramowania tunera czy jakiś nietypowy sposób nadawania ?

Zmień ustawienia tp. z 12284 na 12292 i kanał Ci wskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2020 o 12:34, Krispl napisał:
Mam pytanie czy na tunerze Technisat  DigyBoxx HDC+  (karta Cameleon) można  prawidłowo odbierać kanał Nat Geo People HD ? 
 
U mnie ten kanał  (151 numer listy operatora) jest pomijany na liście "TV" i ląduje zawsze na liście "Radio". Ręczne wyszukiwanie przy pomocy PID 103, 203 i 103  nic nie daje bo kanał zawsze jest zapisywany na listach jako radio. Fonia jest a wizji brak. Błąd oprogramowania tunera czy jakiś nietypowy sposób nadawania ?


Poradziłeś sobie z tym? U mnie tez brak pozycji 151 na DigyBoxx HD C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jak usunąć wszystkie kanały w tym dekoderze z grupy wszystkie kanały? Robię dokładnie według instrukcji i intuicyjne ale dany kanał lub kanały pomimo wyrażenia zgody na usunięcie nadal zostaje na liście. Po wybraniu "organizacji list tv" z głównego menu mając po prawej stronie listę operatora przechodząc do wszystkich kanałów otrzymuje komunikat że nie mogę sortować ani usuwać kanałów. Dopiero po wybraniu z ulubionych np. listę tv mogę zaznaczyć z "wszystkich" kanał do usunięcia jednak tak jak napisałem kanał, kanały zostają na liście głównej. 

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, @EagleEye@ napisał:

@emarti listy głównej nie da się. Musisz przełączyć na jedną z trzech list ulubionych i dopiero wtedy będziesz mógł ustawić sobie listę poprzez dodanie kanałów do niej

 Czyli każdy kanał który przestanie istnieć zostanie na liście głównej? To by wynikało z tego że na tej głównej mam takie historyczne kanały jak Wojna i Pokój czy Podróże Tv. Dziwna sprawa ale też w końcu to dekoder pół dedykowany. @tail# ale przynajmniej odbiera z camela i o to mi chodziło. Pisałem już o tym. Za śmieszne pieniądze. A co w przyszłości to się zobaczy. Póki co nie mam parcia na zabawy z dekoderami z rynku. 

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, emarti napisał:

 Czyli każdy kanał który przestanie istnieć zostanie na liście głównej? To by wynikało z tego że na tej głównej mam takie historyczne kanały jak Wojna i Pokój czy Podróże Tv. Dziwna sprawa ale też w końcu to dekoder pół dedykowany. @tail# ale przynajmniej odbiera z camela i o to mi chodziło. Pisałem już o tym. Za śmieszne pieniądze. A co w przyszłości to się zobaczy. Póki co nie mam parcia na zabawy z dekoderami z rynku. 

100zl dałeś za dekoder ok, działa z camelem. Jak długo tego nie wiemy. Za olx za 250zl można kupić tuner z e2. Lista kanałów to gotową wgrasz i potem można nowe kanały ręcznie dodawać. Moim zdaniem to byłby lepszy interes. Sory za offtopic ale takie mam zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, emarti napisał:

 Czyli każdy kanał który przestanie istnieć zostanie na liście głównej? To by wynikało z tego że na tej głównej mam takie historyczne kanały jak Wojna i Pokój czy Podróże Tv. ...

To raczej wygląda na jakieś uszkodzenie pamięci dekodera skoro ma na liście takie historyczne stacje. Lista główna po każdym skanowaniu powinna być budowana od nowa tylko z aktualnych kanałów. Nie ma jakiejś opcji resetu do ustawień fabrycznych w tym dekoderze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Pawel napisał:

Nie ma jakiejś opcji resetu do ustawień fabrycznych w tym dekoderze ?

Oczywiście, że jest. Trzeba tak zrobić, jak radzi kolega i wtedy w dekoder przechodzi w tryb pierwszego uruchomienia, podaje się język, godzinę, satelity itp. , a następnie sam ściągnie aktualną listę od operatora (ta główna, której nie można edytować), na bazie której można potem tworzyć własne listy. Menu -> Ustawienia -> Ustawienia fabryczne. Kod domyślny 0000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technisaty do tworzenia list używają  tzw  tablic NIT zawartych w sygnale tv, są tam dane kanałów ( transponder ; nazwa częstotliwość itp). Każdy z operatorów sat wysyła taką tablice. Gdy operator nie usunie z tablicy kanału - trupa, to Technisaty zapisują go na swej liście głównej. Jest więc to wina operatorów poszczególnych platform, kanałów, także operatora satelitarnego  Eutelsat który na to pozwala - nie odbiornika. Na Astrze, takie przypadki prawie się nie zdarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tweed77 napisał:

@blaugrana18 jak komuś wystarcza ten Technisat to jest ok. Ma dodatkowo wejście na moduł CI+. Czytnik Conax.

W tej cenie 100 zł nie kupisz dekodera na E2 z wejściem na moduł CI+.

 

Tu nie chodzi o to czy kupisz czy nie ale jeśli już płacisz te 100zł za coś to miej przynajmniej możliwość pełnej edycji listy kanałów. Poza tym pytanie czy jeśli np. mam moduł Polsatu i tnk, to czy wszystkie kanały działają poprawnie. Ktoś tu już pisał o problemach z modułem polsatu i kartą tnk co prawda na innym modelu ale nie wykluczone że na tym również są problemy.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, emarti napisał:

Czyli każdy kanał który przestanie istnieć zostanie na liście głównej?

Każdy kanał można zaznaczyć i wybrać "skasuj". Mój ISIO jest z podobnego rocznika i z listy głównej mogę usuwać co zechcę, ale trzeba trochę pilotem się "nachodzić". Utwórz sobie swoją listę przeszukując transpondery Canal+. Po co ci reszta badziewia? Setki zbędnych kanałów. 

Edytowane przez seatibiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emarti, pytał w swym poście o możliwość usunięcia kanałów z listy ,, wszystkie kanały" znajdującej się w menu dekodera po lewej stronie listy Cyfry+ lub nc+ w zależności od oprogramowania jakie odbiornik. W następnych postach nie wiedzieć czemu lista ta nazywana jest główną - co powoduje zamieszanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, klakier7 napisał:

@emarti, pytał w swym poście o możliwość usunięcia kanałów z listy ,, wszystkie kanały" znajdującej się w menu dekodera po lewej stronie

Właśnie o tej liście pisałam. Z lewej strony ekranu jest lista wszystkich kanałów, po prawej, do wyboru trzy własne listy. Skasowanie kanału z własnej listy nie powoduje jego usunięcia z głównej po lewej. Usunięcie z listy "wszystkie kanały" jest ostateczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda, tak zachowuje się i ten tuner jeśli chodzi o listy ulubionych, natomiast jeśli po prawej stronie znajduje się lista Cyfry+ oprogramowanie odbiornika nie pozwala na zmiany na tych listach

 

.@tail#
Tuner ma pełne zarządzanie listami ulubionych kanałów oprócz listy Cyfra+ która jest sztywna jak w tunerach operatora i aktualizowana automatycznie po każdej zmianie , moduł Polsatu z kartą TNK HD chodzi, nie gryzie się, przynajmniej na przedostatniej wersji oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, klakier7 napisał:

natomiast jeśli po prawej stronie znajduje się lista Cyfry+ oprogramowanie odbiornika nie pozwala na zmiany na tych listach

Czy jest przymus trzymania tej listy? Czy jeśli skasujemy "wszystkie kanały" to ona zostanie? To byłoby nie fair ze strony Technisata. Doradzałem przeszukanie transponderów Canal+ dla stworzenia tylko własnej listy.  Może się uda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...