Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może wyraziłem się gdzieś nieprecyzyjnie, więc jeszcze raz:
Tuner posiada cztery listy kanałów, jedną sztywną Cyfra+ i trzy ulubione które możesz sam stworzyć  i możesz między nimi przechodzić tak jak i w twoim Technisacie. Listy Cyfry nie możesz usunąć bo to niezależny tuner, który w założeniu miał służyć do odbioru tej platformy (oficjalny czytnik Nagra - pozwalający operatorowi na sparowanie z nim karty ).Ta lista to ukłon dla tych, którzy nie wiedzą, że istnieje coś takiego jak listy ulubionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Vochomurka napisał:

Oczywiście, że jest. Trzeba tak zrobić, jak radzi kolega i wtedy w dekoder przechodzi w tryb pierwszego uruchomienia, podaje się język, godzinę, satelity itp. , a następnie sam ściągnie aktualną listę od operatora (ta główna, której nie można edytować), na bazie której można potem tworzyć własne listy. Menu -> Ustawienia -> Ustawienia fabryczne. Kod domyślny 0000.

Myślisz że tak nie robiłem? Przywracałem ustawienia fabryczne dwa razy i za każdym razem widzę te kanały trupy jak tu je nazwano. Może faktycznie coś jest z tym dekoderem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze proszę... Jeśli chodzi o moduł, to oprócz Cyfrowego Polsatu z zagranicznych platform, które niekiedy można zakupić w Polsce co może w tym dekoderze odbierać i na co zwracać uwagę? @klakier7znowu zaskoczenie... Pokazuje w db a nie w % jakość sygnału 😳 @eagleeye a czym się różni wyszukiwanie automatyczne od wyszukiwania dany satelita? 

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć aktualną listę bez tych kanałów co pisałeś jak Podróże Tv czy inne to warto zrobić tzw full reset deka zanim poukładasz sobie listy kanałów. Przy okazji wyczyścisz mu pamięć. 

 

Ja tak ostatnio musiałem zrobić na rodziców dekoderze TechniSat TechniStar S3 bo wieszał się gubił sygnał a jak go zresetowałem włacznie z listą kanałów dekoder ożył i zaczoł lepiej pracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emarti z zagranicznych platform sat to powinien działać każdy moduł CI/Ci+ np. HD+ / Tivusat / Skylink.

Ten dekoder ma oficjalny certyfikat CI+.

W czytniku powinny też działać inne karty Conax które są nie parowane np. ANTIKSAT z 16E.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie już było -  teraz o wadzie tego tunera: Nie działa w nim poprawnie moduł Polsatu, gdy korzystamy tylko z niego w slocie CI+. Żeby to zmienić należy w czytniku dekodera równocześnie korzystać z karty np. Cameleon, TNK HD , możliwe że też może być to karta N na kartę ,nc+  Smart HD, lub innej tego nie sprawdzałem. W przypadku TNK HD karta może być nawet nie opłacona - bez aktualnych uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, @EagleEye@ napisał:

Jeśli chcesz mieć aktualną listę bez tych kanałów co pisałeś jak Podróże Tv czy inne to warto zrobić tzw full reset deka zanim poukładasz sobie listy kanałów. Przy okazji wyczyścisz mu pamięć. 

 

Ja tak ostatnio musiałem zrobić na rodziców dekoderze TechniSat TechniStar S3 bo wieszał się gubił sygnał a jak go zresetowałem włacznie z listą kanałów dekoder ożył i zaczoł lepiej pracować

Ja już chyba się pozbyłem tych kanałów śmieci po tym jak wykonałem Twoje wcześniejsze  polecenie. Nie wydaje mi się aby konieczne było wykonanie tzw. hard resetu. Ogólnie to dekoder szybko działa a przełączanie kanałów jest ekspresowe. Dziś wychodząc na balkon zgłupiałem trochę bo wszytko śmiga a konwerter zasypany. 871e7ad1c460.jpg

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie już było -  teraz o wadzie tego tunera: Nie działa w nim poprawnie moduł Polsatu, gdy korzystamy tylko z niego w slocie CI+. Żeby to zmienić należy w czytniku dekodera równocześnie korzystać z karty np. Cameleon, TNK HD , możliwe że też może być to karta N na kartę ,nc+  Smart HD, lub innej tego nie sprawdzałem. W przypadku TNK HD karta może być nawet nie opłacona - bez aktualnych uprawnień.
U mnie działało jeszcze nie tak dawno z samym modułem. Sprawdzę później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w tym dekoderze jest możliwość wyświetlenia jakiejś listy ostatnio oglądanych kanałów bądź przynajmniej cofnięcie się do ostatnio oglądanego? Instrukcja obsługi mówi dość skromnie a ja wybierając przycisk wstecz nie cofam się do poprzedniego kanału.     781e51fa4b91.jpg.         f52f9ccf081c.jpg

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@eagleeye Dzięki za szybką odpowiedź. Astrę przeskanowałem i wyszukała się kompletnie. Czyli muszę stworzyć sobie swoją listę ulubionych i w niej pododawać też wybrane kanały z Astry, tak? A jak w ogóle wejść w możliwość przełączania kanałów w trybie "wszystkie"? Cały czas jestem na liście operatora i korzystam z listy. Nie mogę po wciśnięciu na pilocie OK zmienić tej listy na "wszystkie" co chyba powinno mieć miejsce. Jedynie po wybraniu Menu ---> Organizacja List TV mogę przejść do Wszystkie jednak cały czas mam ekran na podglądzie listy kanałów. Wyjście z niej przez wybranie Exit na pilocie skutkuje powrotem na listę operatora. 

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tunerach Technisata nie można korzystać z listy "wszystkie" podczs oglądania, tylko ze swoich i tej narzuconej Canal+. Niepotrzebnie przeszukałeś całą Astrę. Teraz masz śmietnik. Należało wybrać transpondery niekodowane i te przeszukać. Reszta jest bezużyteczna.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seatibiza Acha... 😐 Czyli niby fajny odbiornik bo w bardzo prosty sposób nadal umożliwia oglądanie z cameleona na zasadzie "kartę włóż i oglądaj" ale do nawet podstawowej zabawy jaką jest przeglądanie kanałów z grupy "wszystkie" to już się nie nadaje. Dekoder z rodziny typowo dedykowanych z przewagą na jakość obrazu i szybkości działania (przełączania kanałów które jest świetne). Dziwne że tak okastrowali ten sprzęt. Wyszuka kanały z satelity ale żeby je sobie przejrzeć to już nie. Takie od du.y strony to przeglądnie wszystkich bo wnioskuję że należy zatem wszystkie niekodowane dodać do listy ulubionych i wtedy można sobie na nie popatrzeć. 🤦

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można mieć podgląd na wszystkie kanały czyli "All TV chanels". Przycisk OK następnie przycisk OPT i pokazują Ci się listy kanałów a tam jest "TV-pełna lista" zjeżdzasz na dół wciskasz OK i masz "full listę" z deka  .

 

Na moim drugim deku DIGIT ISIO S też mam opcje podejrzenia listy "All TV channels"

Edytowane przez @EagleEye@
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym technisacie pod C+ to co napisał @eagleeye to mam ale nie ma swobodnego przełączania kanałów tylko po naciśnięciu przycisków Prog +/- wyskakuje okno z listą kanałów i muszę sobie wybrać następny kanał z tej listy. Nie ma też numeracji kanałów. Chyba że znowu coś jest ukryte bo np. w instrukcji obsługi nie znalazłem nic aby wywołać listę "wszystkie" o czym pisałem wyżej.  Edycja: Nie Pełna Lista Kanałów tylko po wybraniu Lista TV i mamy swobodny dostęp i przełączanie wraz z numeracją kanałów. 

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, emarti napisał:

@seatibiza Acha... 😐 Czyli niby fajny odbiornik bo w bardzo prosty sposób nadal umożliwia oglądanie z cameleona na zasadzie "kartę włóż i oglądaj" ale do nawet podstawowej zabawy jaką jest przeglądanie kanałów z grupy "wszystkie" to już się nie nadaje. 🤦

Nadal twierdzisz że sprzęt jest wart tych pieniędzy czy już wyciągnąłeś wnioski i zmieniłeś zdanie? :) Skoro nawet tak podstawowych rzeczy nie potrafi to nie jest wart nawet 50zł, a chyba kosztuje trochę więcej.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...