Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli z nagrywaniem trochę niefajnie.

Podobnie są szyfrowane nagrania w Netia Playerze, nawet te z DVB-T FTA ("bo nie będziemy przecież rozróżniać źródła z którego jest nagrywane"), tylko za pomocą dekodera, w którym jest nagrane da się odtworzyć.

Jakiś ID procesora albo coś podobnego jest uwzględniane w funkcji szyfrującej i po zabawie.

Czyli do archiwizacji na później i do drugiego telewizora dwustrumieniowy Aston albo softcam. Szkoda, ale trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś stałem się użytkownikiem tego odbiornika. Pierwsze wrażenie: REWELACJA !

Najlepszy dekdoer do Cyfry+ certyfikowany przez operatora.

 

Do marki TechniSat przekonałem się już użytkując odbiornik do tnk sd i tym razem się nie zawiodłem :). Brawo!

 

p.s: Czy wie kotś jak wyłączyć żądanie kodu PIN przy pierwszym wejściu w MENU ???

W Digit S2-CD mogę, ale w DiGYBOXX HD C+ już nie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIN z menu - potwierdzam, nie znalazłem opcji jego wyłączenia, ale zgłasza się tylko raz po uruchomieniu dekodera. Kolejne wejścia już tego monitu nie wyświetlają.

 

Lista kanałów: właśnie mi się sama zaktualizowała po wybudzeniu z czuwania i nie zepsuła się moja własna lista ułożona osobno.

 

Nagrania: uwaga, bo dziś to mocniej testowałem - można nagrywać tylko to, co się ogląda. Podczas nagrywania nie da się zmienić kanału nawet na inny z tej samej częstotliwości. Za to jeśli ma się szybki dysk albo dostęp do multimediów udostępnionych po sieci, to można je oglądać podczas nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita

 

Potwierdzam, chyba nie ma sposobu, żeby ten PIN do menu trwale wyłączyć.

 

Ale sam tuner spisuje się rewelacyjnie. Przez tydzień ani razu się nie zawiesił, ba, nawet się nie zamulił. Jeszcze nigdy nie miałem w użytkowaniu tunera, który byłby tak stabilny. Jest naprawdę szybki, kanały kodowane (także HD) przełączają się bez zbędnej zwłoki. Moim zdaniem łączy on idealnie cechy tunera "operatorskiego" (automatyczne aktualizacje list kanałów. softu etc.) oraz niezależnego (układanie własnych list kanałów, możliwość użycia czytnika i/lub CI do odbiory Cyfry oraz innych platform). Ale jak to bywa przy wszelkich kompromisach, trzeba się godzić na pewne braki. Nie ma tu możliwości skorzystania z niektórych usług Cyfry+, zaś nagrania nie mogą być odtwarzane poza tunerem. Jakość obrazu w SD i HD, na tle tunerów Cyfry, które widziałem (Pace i Philips) jest bardzo dobra, jak już pisałem, jest prawie tak dobrze, jak w tunerach linuxowych na procku STI.

 

Wydaje mi się, że Technisat wprowadził celowo pewne ograniczenia do tego modelu, bo cena jak na produkty tej firmy, nie jest wygórowana, więc pewnie musieli mu zabrać jakieś funkcjonalności. Jeśli ktoś szuka stabilnego tunera z dobrym obrazem, nie zależy mu na archiwizacji nagrań na komputerze oraz rozdzielaniu sygnału spliterem przewodowym, to powinien poważnie pomyśleć o tym Technisacie. Na pewno jest to lepszy odbiornik od tego, co oferuje Ferguson czy Globo w dolnej półce cenowej.

 

Na koniec chciałem jeszcze pochwalić funkcję kontroli rodzicielskiej. Jest bardzo rozbudowana, można ustawić inne uprawnienia na każde dziecko, godziny oraz czas oglądania. Fajna sprawa, jeśli ktoś chce mieć pewność, że pociechy nie oglądają programów dla nich nie przeznaczonych czy po prostu nie siedzą cały dzień przed telewizorem, gdy my jesteśmy w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że przez moduł C+ działa w zasadzie każdy spliter (wersja modułu obojętna, ale tylko v. 4 odkoduje kanały z tp 11411 MHz), sam w ten sposób odbieram Cyfrę na tym tunerze, pisałem o tym wcześniej, natomiast tu miałem nam myśli kartę włożoną do czytnika (CR), na razie tylko Clone+ jako tako radzi sobie z systemem Nagra. Zatem, jeśli ktoś nie rozdziela sygnału w domu, wkłada kartę Cyfry do czytnika i ogląda, jak chce użyć splitera, to albo kartę wkłada do modułu CI albo trzeba poczekać trochę, aż firma PYCH dopracuje obsługę Nagry przez Clone+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś mam ten tunerek. Mały,zgrabny fajny wygląd. Pilot moim zdaniem niewygodny,za duży.

 

Obraz nieco gorszy niż na X560.

 

Na plus możliwość podglądu czy program działa podczas układania własnej listy.

 

To moje pierwsze wrażenia.Pobawię się dłużej to napiszę coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

Dekoder kupujesz w Holleksie albo innym sklepie (można je dostać już za 349 zł), po czym posiadając dekoder, dopiero idziesz do C+ i zawierasz z nimi umowę na wybranych przez siebie warunkach (okazując kupon który dostaniesz z DiGYBOXXem - dadzą wtedy miesiąc gratis), a jako sprzęt bierzesz samą kartę (w przeciwieństwie do N czy Polsatu jest taka możliwość) bez dekodera/modułu. Koniec końców wkładasz kartę, którą otrzymałeś w salonie do czytnika DiGYBOXXa C+, aktywujesz ją i oglądasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem do tego tunera pendriva Kingston 16GB i test wykazał że się nadaje do nagrywania. Nagrywanie ok,bez stopklatek. Po pół godziny odłączyłem pendriva i zauważyłem że się nagrzewa. Też tak macie ? Czy jak go zostawię na noc żeby nagrać np Sport+ i będzie długo podłączony to nic się nie zepsuje?

 

Jeszcze mam pytanie- jakie formaty filmów czyta tuner ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy: VOB, MPEG, TS, przy VOB uwaga - bez dźwięku LPCM. Napisów mi się nie udało odpalić, ale i nie próbowałem jakoś szaleńczo, bo i tak nie czyta MP4, AVI, MKV, WMV, RMVB itp., więc pod odtwarzacz multimedialny raczej i tak odpada.

 

Nagrzewanie pendrive'a: IMHO jak jest w użyciu, to się siłą rzeczy nagrzewa, bo pracuje. Stać mu się nic nie powinno, a jak nie będziesz używać, to się schłodzi ;) Timeshift nie startuje automatycznie, więc pendrive nie jest z założenia cały czas w użyciu. Nie sprawdzałem, czy jest odcinane zasilanie przy dłuższej bezczynności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piiotrek1982 dziś rozmawiałem telefonicznie z dystrybutorem Cyfry i

gość powiedział,że promocja jest.Jak kupię teraz to abo odliczą we wrześniu.

W moim przypadku wychodzi 399-99/superpremium/=300pln.MR się nie liczy.

Rozmawiałem przed chwilą z konsultantem, powiedział, że tylko dla "nowych". Wiedza konsultantów często budzi wątpliwości, dlatego jak ktoś będzie wiedział na 100%, niech napisze na forum, bo przy wyższych abonamentach gra jest warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pierre

Jak napisałem tak zrobiłem.Kupiłem u dystrybutora,on wprowadził do systemu i

za wzesień wychodzi 0.Jak będzie okaże się za miesiąc.Ponoć mają takie możliwości.

Ponadto napisałem do jednego ze sklepów internetowych jak to jest z tą promocją

i odpowiedzieli,że mają taką wewnętrzną,że dla starych też będzie.Pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam następujący problem z dekoderem

TechniSat Digyboxx HD C+ (0006/4777):

do slotu CI włożony jest MODUŁ nCAM HD z kartą N­na­Kartę

do czytnika CA włożona jest karta CYFRY+.

Jeśli oglądam np. kanał MGM HD obraz jest dekodowany.

Jeśli oglądam np. kanał ALE KINO+ HD obraz jest dekodowany.

Jeśli oglądam np. TVP1, TVP2 itp. (programy nadawane w multicrypcie) obraz nie

jest dekodowany, a zamiast tego wyświetla się plansza o treści:

 

"Program jest kodowany

Dostęp warunkowy: Mediaguard(SECA)(100),

Nagravision(1813), Viaccess(500), Conax(b00)"

 

Jeśli usunę moduł CI, lub kartę z czytnika CA, obraz wyświetla się prawidłowo.

Te same problemy występują w przypadku modułu CONAX TechniCrypt CX z kartą

TNK SD i karty CYFRY+ w czytniku CA. Wygląda na to, że dekoder ma problem z

dekodowaniem programów nadawanych w multicrypcie, jeśli na obu kartach są

uprawnienia do jego odbioru. Sprawdzałem na 2 egzemplarzach. Czy ktoś ma podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że osoby kupujące cyfrowy odbiornik satelitarny DiGYBOXX HD C+ będą uprawnione do skorzystania z promocji, w której otrzymają dodatkowy miesiąc gratis na dowolny pakiet CYFRY+.

 

Warunkiem skorzystania z oferty będzie okazanie kuponu oraz paragonu zakupu dekodera.

 

Wyjaśniam, iż ww. oferta skierowana jest do osób zawierających nową Umowę.

 

 

= jak rozumiem będzie można skorzystać z kuponu dopiero, gdy aktualna umowa się skończy i chcielibyśmy zawrzeć nową (bo nawet nie przedłużyć dotychczasową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do dwóch sklepów internetowych, uparcie twierdzą, że promocja dotyczy zarówno aktualnych jak i nowych klientów. Jest gdzieś regulamin tej promocji? Może niech wypowiedzą się dystrybutorzy, co zrobiliby w sytuacji gdy przychodzi abonent cyfry z paragonem na DiGYBOXX HD C+.... Macie jakieś opcje w systemie?

Drążę temat, bo zależy mi na tym tunerze a 280zl wygląda zupełnie inaczej jak 400zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutor nic nie zrobi, ponieważ promocja dotyczy tylko i wyłacznie nowych klientów :curious:

 

Ta oferta była zrobiona tylko do nowych umów, aby zrealizować promocję należy przedstawić u dystrybutora kupon promocyjny wraz z paragonem lub fakturą zakupu, kupon wraz z ksero paragonu zostaje u dystrybutora.

 

A w sklepach internetowych mówią bo chcą sprzedać towar.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...