Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory nie było żadnej następnej aktualizacji listy - chwilowo nie do sprawdzenia, ale mam na uwadze ;) Poprzednia aktualizacja poszła mi na czuwaniu - po włączeniu tylko pojawił się komunikat, że aktualizacja była, OK i działa.

 

Uwaga techniczna: Lista oznaczona jako "Cyfra+" jest nieedytowalna. Oprócz niej są trzy własne listy, w tym Lista TV ma zapełnione pozycje w sposób zbliżony do listy "Cyfra+", ją można edytować, czyli jeśli chcemy własną listę na bazie listy operatora, to jest w zasadzie gotowa i można sobie na niej operować. Przy najbliższej okazji postaram się zobaczyć, czy po aktualizacji ta własna lista się nie rozsypuje, ale jak pisałem - na moje oko - nie powinna. Dam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie zmienić jednego z moich tunerów na ten sprzęt. Czy Pan Mr.Orbita mógłby odpowiedzieć na kilka pytań?

1 Czy start odbiornika jest szybszy niż mojego Opticuma ?

2 Czy zdarza mu się powitać widza komunikatem "kanał zakodowany" ?

3 Jak jest z szybkością zmiany kanałów ?

4 Czy EPG jest na wszystkich ważniejszych stacjach z pakietu C+ ?

 

Ogólnie brakuje w tym temacie fotek odbiornika,paska info itd

 

Edit: Nikt z użytkowników forum nie kupił jeszcze tego tunera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Normalnie ok. 25-30 sekund, ale jest też opcja Szybki start - zwiększa ona pobór prądu na czuwaniu, ale start przyśpiesza się do ok. 10 sekund.

2. Na karcie mi się nie zdarzyło, ale jak już próbowałem CAM + splitter, to przy wstawaniu z czuwania - bywało, ale przy przełączaniu już nie. Jak dekodowanie "wstało", to już idzie szybko.

3. Ok. 1-2 s, dość szybko, zależy też od kanału i ilości systemów kodowania dla serwisu.

4. Wydaje się, że jest dla wszystkiego, różny zasięg czasowy, niekiedy trzeba pobyć chwilę na kanale, żeby dociągnął dane, pracuję nad rozgryzieniem automatycznego pobierania EPG w nocy, ale nawet bez tego sytuacja na pewno nie jest gorsza niż na innym sprzęcie.

 

Zdjęcia i podgląd wybranych elementów OSD najprościej namierzyć w instrukcji: http://www.technisat-daun-fs.de/assets/ ... _PRINT.pdf

 

Co do braku informacji od nabywców, to też się dziwię, bo trochę już się tego sprzedało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są cztery, przy czym jedna z nich to "Cyfra+" i jest nieedytowalna, pozostałe trzy do własnego zagospodarowania, w tym "Lista TV" wstępnie uzupełniona kanałami w układzie zbliżonym do listy "Cyfra+" (ale ją można edytować). Czy warto, to pojęcie względne, zależy kto co potrzebuje. Wolałbym, aby w tym zakresie wypowiedział się jakiś nabywca - zwykły user ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zatem wypowiem się jako zwykły user, gdyż posiadam od dwóch dni to cudo. Mam też Arivę 200 i Octagona 1008 SE+ (OS Linux) i do nich będę porównywał.

Ponieważ korzystam ze splitera, do gniazda CI włożyłem wycofany już ze sprzedaży moduł Cyfry+. Niestety jest to nowsza wersja, ta, w której kanały z tp 11411 nie są dekodowane. Ale, że nie jest to "główny" tuner w domu, to jakoś przeboleję.

 

Gniazda CI/CR są umieszczone nietypowo, z boku, po lewej stronie. Wszystkie kanały z pozostałych transponderów moduł ten (akt. 11) odkodowuje w Technisacie bezproblemowo. Również spliter przewodowy (Small III) działa idealnie, zero zacięć, jakby prawdziwa karta siedziała w slocie. Tak więc potwierdzam doświadczalnie, że niebieski moduł Cyfry+ (ten CI, nie CI+) działa bezproblemowo, acz nowsze aktualizacje nie radzą sobie z tym nieszczęsnym transponderem. Przypuszczam, że i najnowszy moduł CI+ Cyfry też by działał, ale tego nie sprawdziłem z braku takowego, a po drugie skoro mamy czytnik Nagry na pokładzie, to po co nam jeszcze moduł.

 

Tuner jest zaskakująco mały (mniejszy od Arivy i Octagona, a to przecież nie są jakieś wielkogabarytowe tunery). Zasilaczy zewnętrzny, więc bebechy pod obudową mają o jedno źródło ciepła mniej. Całość została zapakowana w gustowne pudełko, elegancko zabezpieczona, zaś kolejnym pozytywem jest kabel HDMI w wyposażeniu standardowym. Obudowa wykonana solidnie, plastik zdecydowanie milszy w dotyku oraz wizualnie, ogólnie sprawia solidne wrażenie. Pilot typowy dla większości urządzeń Technisata z tego segmentu cenowego, całkiem porządny i ergonomiczny, dużo lepszy od tego z Arivy.

 

Po włączeniu zasilania uruchomił się asystent instalacji, w prosty sposób ustawił co trzeba, pobrał listę kanałów Cyfry, sprawdził dostępność aktualizacji softu (nie znalazł) i załadował EPG. Dla całkowitego laika, który korzystał wcześnie z dekoderów "platformowych" idealna sprawa, bo w zasadzie przez całego asystenta instalacji można przejść, klikając wszędzie OK.

 

Muszę bardzo mocno pochwalić EPG w tym Technisacie. Nie wiem, jak to jest zrobione, ale na wielu kanałach z oferty Cyfry pojawiły mi się nazwy programów, dotyczy to m.in. takich kanałów, jak Eurosport 2 HD, BBC Knowledge, BBC Ent, czy Disney. Ariva w EPG nic dla nich nie pozuje. Podobnie jest w przypadku Octagono, tu również puste EPG, ale akurat w tym tunerze można włączyć w menu obsługi obsługę standardu Media Highway (MHW) i wówczas mamy EPG także na tych kanałach. Ale to, co pokazuje Technisat, to na pewno nie jest MHW, łatwo te systemy odróżnić, bo w MHW opisy w EPG są wyświetlane wielkimi literami i mają nieco inną treść (powiedzmy, że mniej dokładnie opisują dany program). Fajnym patentem jest możliwość zaprogramowania nocnego ściągania EPG przez tuner, włączamy w ciągu dnia i większość kanałów ma już pełne EPG. Tak więc, jeśli ktoś poszukuje tunera z dobrą obsługą EPG dla Cyfry+, to ten Technisat robi to bardzo dobrze. Mam nadzieję, że sprawę EPG potestuje jeszcze Mr.Orbita, ale z moich dwudniowych obserwacji wynika, że jest bardzo dobrze.

 

Na razie odbiornik jest bardzo stabilny, nie udało mi się go zawiesić przez kilka godzin, więc chyba soft jest dopracowany.

 

Co do list kanałów, to mamy główną listę wszystkich kanałów, listę Cyfry (ta się ładuje i aktualizuje automatycznie i jak pisał Mr. Orbita, edycja jej jest zablokowana. Nie jest to chyba jednak problem, bo mamy oprócz tego 3 listy użytkownika, w tym lista nr 1 jest w zasadzie kopią listy Cyfry+, więc ja ułożyłem sobie tutaj kanały, modyfikując nieco listę narzuconą przez Cyfrę (min. przeniosłem TVP1 HD i TVP2 HD na pozycje 1 i 2). Mam nadzieję, że w przyszłości automatyczna aktualizacja listy Cyfry nie popsuje układu mojej listy nr 1.

 

W zasadzie mogę się przyczepić tylko do jednej rzeczy, a mianowicie do funkcji Time Shift. Otóż Time Shift nie startuje z automatu przy włączeniu tunera, tak jak ma to miejsce w Arivie czy Octagonie, lecz uruchamia go dopiero naciśnięcie klawisza pauzy na pilocie. Możemy zatem wygodnie zatrzymać oglądanie i wznowić po jakimś czasie, ale nie da rady cofnąć obrazu, żeby obejrzeć coś wcześniej, np. oglądamy mecz i chcemy sobie sami zrobić własną powtórkę akcji. Tak więc moim zdaniem ten model Technisata ma funkcję "semi-timeshift" (ale wciąż mam nadzieję, że jest tu pełny timeshift, a tylko nie umiem go włączyć, choć czytałem kilka razy instrukcję i trochę się bawiłem tą fukncją). Przy okazji: instrukcja wspomina o tym, że nagrania są szyfrowane i można je oglądać tylko na tym egzemplarzu tunera, choć Mr Orbita pisał, że nagrania odtwarzają się z wyjętą kartą kodową, więc sprawa wymaga dokładniejszego sprawdzenia.

 

Na koniec kilka słów o jakości obrazu: moim zdaniem jest tak pośrodku między Arivą (procesor ALI), a linuxowym tunerem z procesorem STI, choć bliżej tego drugiego. Jakość kanałów SD jest zdecydowanie lepsza od Arivy, ale jednak trochę gorsza od Octagoona, niewiele, ale jednak, natomiast jakość kanałów HD mogę chyba postawić na równi z Octagonem.

 

Po dwóch dniach testów jestem z tego zakupu zadowolony, cena w stosunku do możliwości tego tunera jest rozsądnie skalkulowana, a jak ktoś się wysili, to może być jeszcze korzystniejsza. Na razie widzę dwie niedogodności tego tunera: okrojone działanie funkcji timeshift oraz kodowanie nagrań. No i posiadacze spliterów nie będą usatysfakcjonowani, bo na razie splitery działają tylko poprzez stare moduły Cyfry (i pewnie z Astonem też, acz nie sprawdzałem). Ponoć firma PYCH coś tam walczy, żeby Clone dogadywał się z Nagrą, ale chyba to wciąż są softy testowe.

 

Pozdrawiam,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Vochomurka za opis, cenne są uwagi ze strony użytkowników, bo ja już mam umysł przeżarty tymi testami i działam jak automat ;) Może mi się coś pominąć lub na coś nie zwrócę uwagi ;)

 

Na koniec kilka słów o jakości obrazu: moim zdaniem jest tak pośrodku między Arivą (procesor ALI), a linuxowym tunerem z procesorem STI, choć bliżej tego drugiego. Jakość kanałów SD jest zdecydowanie lepsza od Arivy, ale jednak trochę gorsza od Octagoona, niewiele, ale jednak, natomiast jakość kanałów HD mogę chyba postawić na równi z Octagonem.

Tu mogę tak po cichu powiedzieć, że znacznie bliżej mu do Octagona, bo TechniSat DiGYBOXX HD C+ pracuje pod kontrolą procesora STi7111 (450 MHz), rozebrałem go, nie wiem na jakim dokładnie STi stoi Octagon, musiałbym poszukać, ale nie mam teraz czasu :P

 

W kwestii nagrań - mam sprawdzone coś takiego, że nagrałem materiał z kanału kodowanego. Wyciągnąłem kartę, ale nagranie działa. Jednocześnie nagranie nie działa na komputerze, testowane na wszelakich playerach. IMHO jest to jakieś zabezpieczenie per odbiornik. Z kanałów FTA jeszcze nie sprawdzałem, nadal eksperymentuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super szybki test ;)

DiGYBOXX HD C+ oraz Opticum HD 9600 mini - działa (EDIT: ale blokuje się co 9 minut)

dwa DiGYBOXX HD C+ - nie działa, tną się wzajemnie

DiGYBOXX HD C+ oraz Opticum HD 9600 mini i Opticum x406p - wymaga dłuższej obserwacji, bo miałem na 5 minut dwie przycinki, podejrzewam, że to granica możliwości.

 

Samo działanie wygląda dość dziwnie, ponieważ karta w DiGYBOXX-ie co kilka sekund się restartuje, po restarcie masowy atak komunikacji (miga szybko dioda Link), chwila spokoju i restart. Mimo tych restartów w pierwszej opcji, czyli DiGYBOXX HD C+ i coś jeszcze - wydaje się, że idzie stabilnie i tym samym można zaryzykować korzystanie z Clone+ na tym dekoderze ;)

 

EDIT: Po dłuższym czasie już dwa razy mi wywaliło "Info 24 - Karta smart nie jest włożona poprawnie" (na dwóch odbiornikach), wymaga dalszych testów...

 

EDIT2: Niestety, muszę odwołać to, co napisałem wyżej o zaryzykowaniu korzystania z Clone+ na tym odbiorniku. Po kilku godzinach komunikat Info 24 widziałem już wielokrotnie, wymaga wyjęcia i wsadzenia karty. Pojawia się z perfekcyjną precyzją dokładnie co 9 minut. Trudno w takim przypadku mówić o wygodnym korzystaniu - i to tylko na dwóch odbiornikach. Będą wymagane dalsze poprawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanko, czy opłaca się wydać te 400 zł żeby wymienić sagemcoma na digyboxxa c+. Czy jest wyraźnie lepszy przy zwykłym użytkowaniu? Generalnie sagemcom ma to czego potrzebuje tylko działa wolno, ma kiepskiego pilota i soft. Chętnie bym zobaczył porównanie tych tunerów podczas zwykłego użytkowania i nie chodzi o funkcje które ma technisat a nie ma sagem.

Szkoda też ze C+ nie obejmuje promocja jednego msc gratis przy zakupie tego tunera tych co juz mają umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączysz za wolnego, to pewnie będą :P U mnie tak się nie dzieje. Przy okazji zalecam nie podłączać do odbiornika dysków sformatowanych pod NTFS. FAT32 albo pod samym odbiornikiem można sformatować sobie pendrive'a lub dysk pod TSD (format TechniSat-a).

 

EPG już rozpracowałem za sprawą kilku eksperymentów. Dane są zapisywane, odbiornik trzyma ok. 3 dni, bez dłuższych opisów (tylko czas + nazwa), a doczytuje sobie w tle resztę jak działa. Przy wychodzeniu do czuwania zostawia znowu ok. trzy dni. W zasadzie zawsze coś powinno być w EPG zaraz po odpaleniu odbiornika, a reszta powinna się dość szybko uzupełnić. Tu mile widziane informacje od posiadaczy, czy mają podobne wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...