Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisanie na tym forum nic Wam nie da. Stroną dla Was są producenci oprogramowania waszych telewizorów i dekoderów. Uderzajcie do importera Wiwy aby dostosował w pełni swoje dekodery do wymagań DVB-T2 i HEVC. Z mojego punktu widzenia, mam trzy telewizory Samsung (w tym jeden z nich to model z 2015) i jeden Sony z 2015 roku. Żaden z nich nie ma problemu z odbiorem kanału Wydarzenia 24. Czyli już 7 lat temu można było napisać oprogramowanie, które aktualnie działa poprawnie. Wyjątek stanowi Sony, które wypuściło poprawkę dla HEVC w 04.2021 dla 7 letniego telewizora i to jest wsparcie! Problem jest specyficzny i dotyczy pewnej grupy urządzeń, ale wymaga inżynierskiej analizy, a nie forumowego szumu.

Mux4 jest ofertą płatną i w każdej chwili kanał W24 może zostać zakodowany.

W postach przewijają się tylko ogólniki bez konkretów na temat modeli telewizorów/dekoderów (za wyjątkiem jednego modelu dekodera wiwy).

Jak ktoś ma odtworzyć problem skoro u niego wszystko działa, a nie ma informacji na jakim urządzeniu jest problem ?

Z takim podejściem tylko nabijacie posty. Osiągnęliście oczekiwany efekt, dla mnie w tym wątku eot.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki Polsat nie poprawi nadawanie W24 to nie wiadomo czy to nasza instalacja antenowa czy ich wina.

Opis na forum Emitel pokazuje że można latać z antenami niepotrzebnie.

 

Ps. Jak ktoś ma czas to może sobie polatać z anteną lub płacić krocie instalatorom ale np. renciści/emeryci już nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model telewizora mam podany w nazwie profilu tutaj, wszystko podane , 99% kanałów u mnie działa poprawnie, a tylko wydarzenia 24 mają problem czyli ten 1% ma problem z obrazem i dźwiękiem czyli co jakiś czas znika obraz i dźwięk i znowu jest i tak w kółko.

Wydarzenia 24:
fps = 50
profil = Main@L4.1@Main
chroma = 4:2:0 (Type 0)
bit depth = 8 bits

Polsat:
fps = 50
profil = Main@L4.1@Main
chroma = 4:2:0
bit depth = 8 bits
Źródło: https://www.digitalbitrate.com

A może to wina ( Type 0) ??. Źle ustawili .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że nadal nie wiem na jakiej podstawie mam reklamować dekoder w którym na dwóch różnych instalacjach działa poprawnie odbiór wszystkich kanałów za wyjątkiem Wydarzenia 24.

Staram się tego dowiedzieć bez zbędnego nabijania postów i nie mogę uzyskać sensownej odpowiedzi. 

Może była przeprowadzona diagnostyka i są wyniki testów, gdyż podałem model urządzenia wcześniej w postach.

Jeśli mam z problemem zwracać się do dystrybutora i producenta, chciałbym mieć ku temu podstawy. Argument że jeden kanał mi nie działa będzie słaby. Jakiej normy nie spełnia dekoder w przypadku tego konkretnego kanału? 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box T-Mobile siła sygnału 94% (56dB"u"V)* jakość 100% (14 dB) poziom błędów niski  (0e+00) odczyt  z diagnostyki nocą.

*nie znalazłem na klawiaturze tableta odpowiedniego znaku.

Co chwilę problemy z odbiorem Wydarzenia 24, choć teraz prze kilka minut odbiór prawidłowy. Na tej samej antenie tv LG oraz box C+ działa cały czas Ok. Jeśli to byłaby wina odbiornika to raczej  stałe byłyby problemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tu tylko się "wetnę" w dyskusję ;) Zajrzałem w końcu na 33°E - starej paczki TV Mobilnej ewidentnie nie ma, transponder off, nie ma tam nic innego, skan RF tego wycinka płaski jak stół. Także potwierdził się koniec emisji najpewniej 10 sierpnia w ciągu dnia. Informacja w celach pamiątkowo-historycznych ;) Kawał historii, pamiętam jeszcze jak biegałem po Krakowie z M-T 5000 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUX4 nadaje z GI (Guard interval) 1/8 a pozostałe multipleksy DVB-T2 mają ustawiony GI 19/256.

Wyjątek stanowi testowy MUX5 TVP, który ma 19/128.

Takie ustawienia mogą wpływać no to, że sygnał MUX4 nie musi być tak samo odbierany w danym miejscu jak sygnał z pozostałych multipleksów.

Dla dociekliwych wytłumaczenie co to jest GI.

Zmiana GI oczywiście wpływa na pojemność danego multipleksu, czyli ilość kanałów, które można w nim nadawać.

Zmniejszenie GI w prosty sposób zwiększa wrażliwość sygnału na zakłócenia zewnętrzne.

To tłumaczy problem z odbiorem sygnału MUX4 na słabych instalacjach antenowych lub/i przez odbiorniki ze słabym jakościowo tunerem i demodulatorem.

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało kto przewija wątek :)

Tak czy inaczej widać z tego, że na tym samym sprzęcie/odbiorniku przy dobrej instalacji i niezakłóconym sygnale kanał Wydarzenia 24 można odbierać bez zakłóceń. W żaden sposób nie udało mi się zreprodukować problemu z odbiorem kanału Wydarzenia 24.

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2022 o 13:24, pasjonat napisał:

Model telewizora mam podany w nazwie profilu tutaj, wszystko podane , 99% kanałów u mnie działa poprawnie, a tylko wydarzenia 24 mają problem czyli ten 1% ma problem z obrazem i dźwiękiem czyli co jakiś czas znika obraz i dźwięk i znowu jest i tak w kółko.
 

 

Usuń z listy kanał Wydarzenia 24 i ponownie przeskanuj częstotliwość MUX4, Sprawdź odbiór kanału.

Zrób to.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, support458 napisał:
 
Usuń z listy kanał Wydarzenia 24 i ponownie przeskanuj częstotliwość MUX4, Sprawdź odbiór kanału.

Juz jest dobrze, zobaczę jak będzie dalej, skąd widziałeś że tak trzeba, żeby to naprawić?.

Edit:
Jednak się pospieszyłem, nie działa to .

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne widać z tego, że u Ciebie jest inny problem niż u użytkowników WiWy gdzie zainstalowanie kanałów ponownie rozwiązuje problem zero jedynkowo. Spróbuj wytłumić poziom sygnału z anteny, dla testów. Według wypowiedzi na forum SK jednego z instalatorów, Philipsy nie lubią wysokiego poziomu wejściowego powyżej 70 dBµV. Przed chwilą widziałem Twój film na YT i to ewidentnie problem sygnału.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj, na ten moment to ciebie boli u mnie wszystko działa na każdym telewizorze 🤣

Skąd odbierasz sygnał i gdzie na którym kanale?

Jaki masz zestaw antenowy?

Czy instalacja ma filtr LTE skoro masz wzmacniacz?

Czy koło telewizora jest używany router/modem LTE?

Jaki to model telewizora?

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wzmacniacz przy małej odległości i antenie również z dobrym zyskiem ?

Ile masz do nadajnika na Św. K ?

Próbowałeś odbierać bez wzmacniacza? Przy DVB-T2 lepszy poziom sygnału wcale nie oznacza lepszej jakości.

Najważniejszy jest MER. Ponadto wskaźnik sygnału w telewizorze nie pokaże chwilowych zakłóceń.

Kup tłumik regulowany https://allegro.pl/oferta/tlumik-regulowany-relook-re-sat30-0-20db-12403435195

Albo pomiń wzmacniacz.

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...