Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, DanielK napisał(a):

Klient bardziej świadomy wybierze moduł CAM, a mniej świadomy dekoder. Taki wybór byłby dobry.

Jeśli jednak decyzja rezerwacyjna jest obecnie do końca 2023 roku to siłą rzeczy operatorowi nie ma sensu się pakować w koszta na nie wiadomo jakie sprzęty.

 

 

Jak by była chęć zaoferowania modułu to wystarczyło by dodać pakiet do modułów które już są w obrocie (te które można np. dobrać do pakietu S na satce). W dodatku taka możliwość była już przy poprzedniej inkarnacji tv mobilnej. To nie koszty tylko brak woli. Może gdyby to prawnie zadekretować ? Macie zezwolenie ale musicie zaoferować klientom moduły zgodnie ze standardami we współczesnych telewizorach.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SUPER MEDIALNY napisał(a):

KRRiT zmienia zdanie w sprawie MUX-4 kodowanego Polsatu. 

https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/jak-odbierac-mux-4-info-tv-fm-lista-kanalow

 

 

Ale CYRK! Brak słów! :-( Już chwaliłem przynajmniej za to KRRiTV a tutaj znowu zawód. :-(

Mogli przenieść do MUX4 zawartość MUX8 ale jak widać już tylko pozostaje szansa na to jeśli chodzi o MUX5. :-(

Solorz powinien dostać MUX8 na swój kodowany MUX. Bo przecież za czasów DVB-T/DVB-H też ich MUX nadawał na różnych nadajnikach w różnych polaryzacjach. Im by to pasowało. :-)

Rzecznik UKE w tym art. wspomina o konsultacjach społecznych (czyli widzowie MUX-ów!) przed wydaniem decyzji odnośnie tego MUX-a.

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Usunięto fragment z pomówieniami.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wilq79 napisał(a):

 

Jak by była chęć zaoferowania modułu to wystarczyło by dodać pakiet do modułów które już są w obrocie (te które można np. dobrać do pakietu S na satce). W dodatku taka możliwość była już przy poprzedniej inkarnacji tv mobilnej.

TV Mobilna także nie miała w ofercie modułów CAM.

 

O oferowaniu tych samych modułów co do TV-SAT już kiedyś wspominałem. Teoretycznie wystarczyłoby zastosowanie tego samego systemu kodowania co w ofercie satelitarnej. Jednak tutaj musiałby się wypowiedzieć @support458.
Pamiętajcie jednak, że JA na miejscu Polsatu też bym nie inwestował w sprzęt wiedząc, że za 2 lata kończy mi się decyzja na multipleks.

 

Co do zmian w ofercie programowej, nie widzę problemu aby móc zastosować mniejszą rozdzielczość, taką jak stosują Czesi albo nawet 720p. Przecież w obu przyoadkach odbiorniki sobie z tym radzą.

 

Fakt ciekawe te zmiany decyzji KRRiT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowane są za to jak najbardziej potrzebne zwłaszcza widzowi naziemnemu, czyli głównie starsze pokolenie, mieszkańcy wsi. 🤣

W dniu 14.11.2023 o 23:14, Pawel napisał(a):

Ojciec dostał list z informacją o zmianach i propozycją przejścia na odbiór sat.

Czyli potwierdzasz że sam operator namawiał do zrezygnowania z oferty mobilnej na rzecz satelity, czy IPTV.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ty wykazałeś? Pytam jaką miał Twój ojciec opcję po przeczytaniu tego pisma? Przecież wyłącznie zakończenie subskrypcji TV Mobilna i przejścia na inne alternatywne źródła dystrybucji jak satelita, czy kablówka. Zgadza się czy nie?

Poza tym z tego pisma wynika że usługa nie może być świadczona w obecnym kształcie ze wzgl. na zmianę standardu nadawania.

Przedstawiciel UKE wypowiadał się swego czasu że MUX4 nie musiał przechodzić na nowy standard. Zatem ?

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jak-odbierac-mobilna-mux-4-polsat-box-naziemna-telewizja-cyfrowa-wniosek-uke

Cytat

Witold Tomaszewski, p.o. rzecznik prasowy Urzędu Komunikacji Elektronicznej zdradza Wirtualnemedia.pl, że Info-TV-FM mógłby kontynuować emisję w standardzie DVB-T, bez przechodzenia na DVB-T2/HEVC, czym operator tłumaczy zakończenie świadczenia usługi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tymczasem zastanawia pewne pytanie a mianowicie w jakiej formie będzie nowe MUX4?  Moim zdaniem mogliby odkodować część slotów. Mam tu na myśli paczkę radiową czy chociażby miejsca pod stacje które to kiedyś BCAST testował w Warszawie lecz z pominięciem dubli. Można by tu skreślić TVN Style, TVN Turbo oraz kanały sportowe. Polsat News i TVN24 zostałyby kodowane choć ten drugi nadawca dostałby furtkę na swój kanał informacyjny dla telewizji naziemnej. Na zwolnione miejsca za to śmiałoby mogła wejść TV Republika oraz kilka kanałów ogólnych Polsatu :)

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

I co ty wykazałeś? Pytam jaką miał Twój ojciec opcję po przeczytaniu tego pisma?

 

Wykazałem to o czym od początku pisałem. Pismo informacyjne. Umowa była na czas nieokreślony. Nie było więc żadnej opcji.  Nikt do niczego nie namawiał jak sugerujesz a ni do niczego nie zmuszał.

 

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o tym jest rozmowa @Paweł Nie odwracaj kota ogonem. Kolejne moje wpisy wykazują jedynie brak logiki w tym z czym na upartego polemizujesz.

Skoro usługa była wygaszana, to namawiano do przejścia do innych form dystrybucji, tym samym do wypowiedzenia umów. Logiczne, czy nie? Przecież tylko to napisałem. Co chcesz wykazać, chyba sam nie wiesz w tej dyskusji :)

 

UKE wyraźnie stwierdził że MUX4 nie musiał przechodzić na nowy standard, zatem niczego nie trzeba było wygaszać.

Każdy operator który chciałby zatrzymać bazę klientów, zmieniłby standard, wymienił dekodery i świadczył usługi na tej samej bazie klientów. Ale nie w przypadku MUX4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy musieli przechodzić na DVBT2 czy nie, nie ma żadnego znaczenia. Nie o tym dyskutujemy. Napisałeś, że potwierdzam pismo z namawianiem do rezygnacji. W piśmie nie ma czegoś takiego. Jest informacja o niemożności świadczenia usługi w dotychczasowym kształcie i "możliwości" skorzystania z oferty sat. Tylko tyle.  Jak abonent dostał takie pismo nie wertował internetu czy Polsat musi czy nie musi przełączać nadajniki. Może to było dla nich wygodne zakończyć usługę w dotychczasowym kształcie. Tego nie wiem. Z jakiegoś powodu jednak nadajniki przełączono i wznowiono sprzedaż usługi w nowym kształcie. A że ty w każdym ruchu Polsatu widzisz drugie dno albo spisek nic na to nie poradzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pawel napisał(a):

 Jest informacja o niemożności świadczenia usługi w dotychczasowym kształcie i "możliwości" skorzystania z oferty sat. Tylko tyle. 

Co jest nieprawdziwą informacją, bo jak najbardziej można było kontynuować w obecnym kształcie. To operator sam zdecydował że nie chce (nikt tego prawa nie odbiera), a więc wszystkim abonentom dziękował za współpracę z własnej woli i proponował alternatywne środki dystrybucji.

5 minut temu, Pawel napisał(a):

A że ty w każdym ruchu Polsatu widzisz drugie dno albo spisek nic na to nie poradzę.

Tu nie trzeba być specem i szukać, bo pokaż mi firmę które rezygnuje z bazy klientów dobrze prosperującego przedsięwzięcia (tak przecież nas zapewniałeś) i buduje ją na nowo w innej formie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

Co jest nieprawdziwą informacją, bo jak najbardziej można było kontynuować w obecnym kształcie..

No i co z tego? Zrobił jak zrobił. To była ich decyzja na którą abonenci nie mieli wpływu.

6 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

... (tak przecież nas zapewniałeś) ...

Masz tendencję do "wkładania w usta słów których się nie powiedziało".  O ile pamietam od początku odsyłałem do raportów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groteskowy jesteś, przez kilka stron podważałeś posty i artykuły które mówiły o niezbyt dużej bazie klientów :) Raporty w których nie ma słowem ilu abonentów miała sama TV Mobilna, co także było podkreślane.

Zatem o czym Ty dyskutujesz? :)

 

 

I to by było tyle w temacie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

I to by było tyle w temacie.

Dokładnie. Po co więc zaczynałeś dyskusję jak wiadomo było jakii będzie jej koniec. W tym temacie wszystko dawno zostało powiedziane.  A najlepszą puentą będzie przedłużenie zezwoleń. Ciekawe co wtedy napiszą portale branżowe :D

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Nie bierzesz pod uwagę że TV Republika musiałaby wystąpić o ogólnopolską koncesję naziemną na MUX, która słono kosztuje. A sądzę że ich na to nie stać. Nie ma co fantazjować. Jeśli MUX4 zostanie przedłużony, będzie jak do tej pory.

Właśnie w tym rzecz, że zgodnie z obecnym brzmieniem rezerwacji częstotliwości dla MUX-4 można nadawać na nim programy w formie niekodowanej nie posiadając nawet polskiej koncesji Warunek jest jeden - program taki musi być na liście będącej załącznikiem do decyzji rezerwacyjnej. Na tej właśnie podstawie nadaje tam obecnie program Wydarzenia 24. TV Republiki na tej liście póki co nie ma, ale była ona już zmieniana i regulator nie robił w tym zakresie problemów.

 

Co do samej kwestii przedłużenia rezerwacji, to uważam, że nie ma żadnych przesłanek aby tego nie zrobić. Multipleksów przeznaczonych na rozpowszechnianie programów FTA jest i tak za dużo, a większość z dostępnych w nich programów ma kiepską oglądalność. Jak pokazują ostatnie konkursy zainteresowanie nadawców NTC też jest coraz mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...