Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do samego dekodera

Na Plus 

-mały kompaktowy rozmiar mikro

-szybka instalacja i intuicyjna obsługa

-obsługa 1080p oraz telewizorów NTSC/PAL

-telegazeta z polskimi znakami

-obsługa plików multimedialnych MP3/MP4 oraz JPEG-tuner wykrywa pendrive-y oraz zewnętrzne dyski HDD przez dostępny port USB.

 

 

Na Minus

-ograniczenia w edycji listy kanałów ulubionych (brak własnej numeracji)

-zablokowana możliwość nagrywania oraz nieaktywny timeshift -*

-brak EPG dla kanałów z MUX-4

-pilot dość słabej jakości, brak możliwości programowania przycisków

-ręczne wyszukiwanie kanałów tylko po częstotliwości

-PRZY PONOWNYM WYSZYKIWANIU NOWYCH PROGRAMÓW TUNER NIE NADPISUJE NOWEY LISTY. W ten sposób tworzą się niepotrzebne duble i bałagan na liście. ;*

1fd339f1b57e.jpg

 

*-być może aktualizacja rozwiąże ten problem

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pietrek1 napisał:

hehehehhe dobry jesteś :) 30 zł to jest dymanie ? Raczej za taką kwotę nic nie zdziałasz w tej kwestii :) Cena jest dobra, w promo 20 zł, a będą inne promo więc nie ma co narzekać. Eleveny, Polsat Sporty, paczka TVN i Eurosporty nikt za 10 zł ci nie sprzeda przy obecnej inflacji, zejdź na ziemie. :) Czaszę satelitarną nie każdy ma i w niektórych miejscach nie da się, jak widać nawet po forach to ludzie jednak kupują, więc pomysł mieli dobry i pakiet jest OK, a gdyby cena była zła to by nie kupowali :) .

Brakuje tylko Discovery, National, History i jakiegoś filmowego, ale czuje że na zimę dołożą i wtedy będzie super pakiet, naziemna ma ogromny potencjał, szczególnie w przygranicznych regionach gdzie mamy jeszcze muxy zagraniczne oraz bardzo często lokalne więc w sumie spokojnie ponad 100 kanałów niekodowanych + kodowane = robi się ciekawie..

Taaaaa! Dodadzą nowe kanały bez usuwania innych z oferty tego MUX-a. Pojemność MUX-a nie jest z gumy i są limity. Chyba że zejdą z bitrate dla jednego kanału w HD HEVC z obecnych min. 2,5 Mb/s na 1,5-1,7 Mb/s to wtedy mogą napakować kolejne kanały. Ale kodek HEVC nie jest cudownym rozwiązaniem na to i ma też swoje limity przepływności przy których jakość obrazu jest jeszcze akceptowalna. :-(

Przełączenie kanałów z HD do SD i nadawanie w takiej jakości nie wchodzi w grę bo ludzie nie będą chcieli tego kupować dla takiej jakości. Jak to też by wyglądało przy darmowych kanałach z MUX1 i MUX2 w jakości HD w HEVC z bitrate ok 4 Mb/s. :-) Darmowe kanały w lepszej jakości HD niż płatne z MUX4? :-)

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaś Fasola napisał:

Mogli o tym pomyśleć przed ogłoszeniem oferty. Zrobili pakiet który jest w zasadzie dla wąskiego grona odbiorców. Ktoś kto lubi Sport może oferta jest ok, ale niestety nie każdy sportem żyje. A dla 3 kanałów TVN to nie ma sensu. Jakoś nie sądzę żeby coś dodali w przyszłości pojemność mux-a nie jest z gumy, chyba że w SD z marną jakością.

Nie da się zrobić na jednym MUXie oferty dla wszystkich. To jest dodatek do naziemnej. W pozostałych muxach masz mieszankę filmowo-rozrywkową mówiąc ogólnie. Postawiono na sport. Czy słusznie ? Czas pokaże. Poprzednia oferta bardziej urozmaicona i tańsz tez jakoś furory nie zrobiła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pietrek1 napisał:

Cena jest dobra, w promo 20 zł,

A jakim promo piszesz?

Przecież to jest dla abonentów Plusa promocja, którzy nie posiadają żadnego innego pakietu telewizyjnego od Polsat BOX. Nie wszyscy mają tego operatora, a podejrzewam że z widzów naziemnych nie aż tak dużo.

 

8 godzin temu, pietrek1 napisał:

więc pomysł mieli dobry i pakiet jest OK, a gdyby cena była zła to by nie kupowali :) .

Na razie słyszymy z for internetowych że kupują dla celów hobbistycznych. Pożyjemy zobaczymy. Jeśli sprzedaż będzie duża Polsat na pewno się tych pochwali. Jeśli będzie to owiane tajemnicą jak przy poprzedniej wersji mobilnej, raczej będzie można się spodziewać rezultatów atrakcyjności oferty.

 

Dla mnie ta oferta jest słaba.

Mnie sport nie interesuje, a płacenie za kanał typu TVN24 30zł miesięcznie, kompletnie nieopłacalne.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pablo21 napisał:

Ja mam pakiet Extra+ z Filmbox Pack za 37,50 zł miesięcznie przy umowie na 2 lata a tutaj za 30 zł garstka kanałów naziemnie. :-) Dla mnie oferta cenowo nieopłacalna w porównaniu z ilością i ceną mojego pakietu satelitarnego. :-)

Nie ma sensu porównywać oferty "wywalczonej" podczas przedłużania umowy z ofertą dla nowego. Ja mam Optimum za 24,50 i filboxy w cenie. Gdybym aktywował dopełnienie do extra miałby jeszcze tanie niż Ty ten pakiet. Idź jednak kupić taką ofertę prosto z ulicy. Powodzenia ;)

Wg mnie to brak usługi multiroom jest największym minusem tej oferty, bo na dwa telewizory 60 zł to już się faktycznie robi drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prawda 30zł za sam pakiet sportowy takiej oferty ciężko szukać. Ale to specyficzna oferta i specyficzny klient, w dodatku klient który nie czekał na ofertę w MUX4, tylko zawarł ją dużo wcześniej z różnych formach dystrybucji także na czas określony.

Czas pokaże na ile ta oferta się przyjęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Pawel napisał:

Nie ma sensu porównywać oferty "wywalczonej" podczas przedłużania umowy z ofertą dla nowego. Ja mam Optimum za 24,50 i filboxy w cenie. Gdybym aktywował dopełnienie do extra miałby jeszcze tanie niż Ty ten pakiet. Idź jednak kupić taką ofertę prosto z ulicy. Powodzenia ;)

Wg mnie to brak usługi multiroom jest największym minusem tej oferty, bo na dwa telewizory 60 zł to już się faktycznie robi drogo.

No tak! 3 zł taniej ode mnie byś miał a to przy dzisiejszej inflacji jak 3 grosze. :-) Przy następnym przedłużenia też mogę mieć taniej jeszcze. :-) Ale to nie o to chodzi. Ta oferta MUX4 nie jest warta tej kasy. Za 15 zł tak ale 2 razy tyle stanowcze nie. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kamilx napisał:

Stacje radiowe z piskiem są już powoli zakodowywane - zakodowano KOLOR 103 FM, Kaszebe FM i Radio Wielkopolska.

 

14:58 Już wszystkie zakodowane. Do momentu dołączenia kodowania był tylko pisk.

Owszem zakodowane, ale pisk jest nadal. Tym razem kodowany :D Taki eksclusive

 

Edit : Radia zakodowane a piski nadal stanowią 100 procent wypełnienia czasu antenowego. Na dodatek w..mono ! :D

 

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pablo21 napisał:

No tak! 3 zł taniej ode mnie byś miał a to przy dzisiejszej inflacji jak 3 grosze. :-) Przy następnym przedłużenia też mogę mieć taniej jeszcze. :-) Ale to nie o to chodzi. Ta oferta MUX4 nie jest warta tej kasy. Za 15 zł tak ale 2 razy tyle stanowcze nie. :-(

A skąd wiesz, że w Polsacie po dwóch latach nie przedłużysz za 15 zł ? Właśnie o to chodzi, że bez sensu porównujesz ceny stałego klienta z cenami dla nowego.  Dla Ciebie nie jest warta, dla kogoś innego jest. Mamy wolny rynek.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mateusz2006 napisał:

Dzięki Polsat za możliwość testu radia w telewizorze.

Prosiłbym by doszło do awarii kodowania kanałów TV na tym całym MUX IV.

Chcesz awarie to wykup abonament, to nie jest fundacja ani pakiet testowy żeby awaria była, do pakietu kodowanego służy dekoder który rozkoduje sygnał za opłatą , proste :)

30 zł (promo z Plusem 20 zł) za cały miesiąc to chyba nie jest majątek, ja na śniadanie więcej wydaję codziennie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno na rynkach europejskich oferty płatnych MUX naziemnych się zwijają ze wzgl. na nierentowność i brak chętnych do ich oglądania.

Artykuł jest w kontekście reaktywacji MUX4.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jak-odbierac-polsat-box-pakiet-naziemny-oferta-cena-jakosc-lista-kanalow-tv-mobilna

 

Cytat

Pod koniec maja informowaliśmy, że związana z Canal+ spółka M7 Group zamyka Anténa+, płatny pakiet naziemnej telewizji cyfrowej w Czechach. Z usługi uruchomionej w październiku 2020 roku miało korzystać tylko kilkuset abonentów. Za równowartość 24 zł miesięcznie można było oglądać Nova HD, Prima HD, JOJ Cinema HD, Film+ HD, Nova Sport 1 HD, Nova Sport 2 HD, National Geographic HD, Viasat Nature HD, Minimax i Leo TV. Aktywacja i zestaw startowy kosztował mniej niż 100 zł. W przypadku Czech poza problemami z dystrybucją w czasie pandemii, kłopotliwy okazał się niewystarczający zasięg naziemnej usługi. Docierała ona jedynie do mieszkańców Pragi i środkowych Czech.

 

Dłużej, bo aż 14 lat działał włoski pakiet naziemny Mediaset Premium, stworzony przez firmę byłego premiera tego kraju Silvia Berlusconiego. Uruchomiona w 2005 roku platforma na początku radziła sobie nieźle, oferując m.in. dostęp do meczów Serie A, własne kanały filmowo-serialowe, transmisje z reality show Big Brother i szereg znanych kanałów tematycznych (m.in. Cartoon Network, Disney Channel, Disney Junior, Eurosport 1, Eurosport 2, Discovery World, BBC Knowlodge, Fox Sports). W 2009 roku pakiet miał blisko 3 mln subskrybentów, a 6 lat później milion mniej. Wraz z klientami zaczęły znikać kanały tematyczne. Mediaset próbował sprzedać usługę Vivendi, ale francuska firma wycofała się z porozumienia. Pakiet zakończył działalność w 2019 roku, choć jeszcze do początku br. wybrane kanały znane z Mediaset Premium były dostępne w ofercie platformy satelitarnej Sky Italia.

 

I jeszcze o dekoderze do odbioru MUX4

Cytat

Oferta daje też dostęp do kilkunastu stacji radiowych. Usługa jest sprzedawana z dekoderem obsługującym DVB-T2/HEVC, ale bez HbbTV i Android TV. Gdyby sprzęt można było podłączyć do internetu, to Polsat Box mógłby oferować w ten sposób dodatkowe kanały i usługi. Nie zdecydowano się jednak na droższe urządzenie. Na rynku brakuje chipów. Realizację pomysłu wprowadzenia własnego dekodera zawiesiła TVP, która również chciała stworzyć naziemno-internetową platformę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest , ogólnie naziemna powinna być w całości niekodowana, bo z biznesowego punktu widzenia (chyba że pralnia) nigdy taki interes nie jest opłacalny. Duże korpo mają słupki i chcą mieć szybko duży zysk, a jak go nie mają to szybko zwijają jak widać po twoim cytacie, natomiast Polsat to nie jest ogromna korpo miedzynarodowa, a polski gracz, więc tutaj jest inaczej, po za tym Polsat ma mini ofertę oraz male koszta, sprzęt bez internetu i dobrze bo koszta minimalne. Hbbtv nikt nie robi układów i system ten umiera, to co już pisałem wcześniej więc muszą iść w stronę minimalnych wydatków , szczególnie przy takiej inflacji, jedyną rzeczą którą mogą próbować jeszcze sprzedać jeżeli chodzi o tv to jest sport więc oferta jest dobrze zrobiona.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUX3 to ma mnogość nadajników, ogromna ilość doświetleniowych i spore koszta ale publiczna kasa więc mogą wydawać, natomiast lokalne czy mux4 który ma zasięg mniejszy ma dużo mniej nadajników i mniejsze koszta. Fakt obecnie mux4 poprawił zasięg do prawie 80% ale to i tak mniejsza ilość nadajników i kosztów niż inne muxy. Przy ofercie sportowej jest szansa za zwrot i zarobek. Pomysł mają dobry, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał:

MUX4 w sprzedaży w Polsat w najlepsze wyłącza nadajniki w ciagu dnia i zmienia parametry MUXa.

Aktualnie żaden kanał nie posiada nazwy, identyfikowane są numerem SID.

Potwierdzam! Kanał Wydarzenia 24 HD wywaliło mi z list TV w domu. Aktualnie wszystkie kanały z tego MUX-a wyszukują się bez nazw. Może wreszcie poprawią konfigurację i odbiór kanału Wydarzenia 24 HD wrócić do stabilnego sprzed przełączenia na DVB-T2? :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to rozpoczęto nadawanie stacji Radio Kaszëbë i Radio Jasna Góra - już nie piszczą, grają. Nie piszczy też już Radio Bezpieczna Podróż, ale na razie też nie gra - cisza.

Nie ryzykuję wyszukiwania kanałów na STB, bo pewnie nazwy kanałów też znikną...

Nie wiem, czy przez weekend ktoś tu coś tyknie, ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...