Skocz do zawartości

Novela TV i Water Planet


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W XXI wieku dołączać kanały w wersji SD w sytuacji kiedy kanały mają swoje wersje (odpowiedniki) w HD i nie trzeba się o nie prosić? Nie zrozumiem tych naszych "ukochanych" platform cyfrowych. :facepalm:

A ja rozumiem, transpondery nie są z gumy a wynajęcie kolejnych kosztuje niemałe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja rozumiem, transpondery nie są z gumy a wynajęcie kolejnych kosztuje niemałe pieniądze.

A ja nadal nie rozumiem. Masz 100% racji - transpondery nie są z gumy. Więc ... ? Wyłączmy nieatrakcyjne już dziś wersje SD kanałów (duble) i ... MAMY MIEJSCE !!!! :brawo::jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się - tego nikt nie kwestionuje.  :hello:  Chodzi o całokształt funkcjonowania naszych platform cyfrowych, że zamiast podmieniać co tylko się da na odpowiedniki HD, tudzież dołączać tylko wersje HD nowo dołączanych kanałów, to nadal bawią się (z nami) kanałami w wersjach SD, tłumacząc się przy każdej nadarzającej się okazji brakiem miejsc na transponderach. Mamy XXI wiek - era telewizji 4K !!!

 

Ale dość, ponieważ robi się z tego off top.

Edytowane przez A&G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XXI w. i era telewizji 4K? Ten wiek się zaczął testami HD. Dopiero teraz, po 16 latach od początku tego wieku, testowane jest UHD. A w międzyczasie mieliśmy jeszcze niewypał 3DTV :P A do końca pozostało jakieś ponad 80 lat, więc to czego erą będzie ten wiek, to jeszcze przed nami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal nie rozumiem. Masz 100% racji - transpondery nie są z gumy. Więc ... ? Wyłączmy nieatrakcyjne już dziś wersje SD kanałów (duble) i ... MAMY MIEJSCE !!!! :brawo::jupi:

Masz racje, tylko że dla takich śmieci jak kanały Polcastu, to szkoda miejsca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozpoczną emisję w HD to Wy na pewno im tego nie zabronicie i to nie Wy decydujecie o tym czy to wykończy ich finansowo czy też będzie to dla nich normalna inwestycja w rozwój swoich płatnych kanałów. Reklamy nie mają tutaj nic wspólnego bo nimi się rządzą kanały darmowe takie jak Polsat czy TVN i inne. To są kanały płatne, powtarzam płatne więc tutaj rządzi się inna kwestia taka sama jak w przypadku paczki HBO, Universal czy AXN. Oni będą się utrzymywać z opłat abonamentowych od sieci kablowych i od CP a reklamy w kanałach płatnych to taki mały dodatkowy punkt finansowania. Obecność przez kilka miesięcy w CP poprawi ich budżet na pewno a na ile i czy dzięki temu będą wstanie podnieść z SD na HD oba kanały za tą kasę to tylko oni wiedzą. Nie wiemy ile będą dostawać od CP za obecność w jego ofercie. Dewagacje czy Polcast TV stać na inwestycje w te kanały są bez sensu wg mnie. Poczekajmy na rozwój sytuacji i co zrobi Polcast TV za kilka miesięcy. Myślę że i NC+ i Orange TV wkrótce doda obie stacje. Pamietam jak Zone Romantica była tylko w CP a potem dodała ją też Cyfra+. W tym przypadku może być to samo. O ile już wiadomo to obie stacje w CP mają być od środkowego pakietu czyli odpowiednik pakietu Comfort+ w NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda miejsca na satelicie na takie śmieci.

Nie Ty na szczęście o tym decydujesz czy szkoda czy nie szkoda :-) Nadawca płaci za miejsce i je dostaje i tyle w temacie :-) O gustach się nie dyskutuje. Każdy tematyczny kanał jest potrzebny by zaspokoić potrzeby wybranej grupy widzów, którzy mają swoje oczekiwania co do oferty platform cyfrowych i kablówek. Jeden lubi sport, drugi informację, trzeci filmy a czwarty telenowele czy też programy dokumentalne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś Adventure HD ma birate na poziomie 3-4 Mbits i jakość nie jest zła, to dlaczego Water Planet i Novela TV bedac w HD mają mieć zła jakość HD, wszystko to kwestia odpowiedniej kompresacji, wydajnego enkodera, materiału w natywnym HD, itd :)

Edytowane przez tomekb1976
Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...