Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cyt. Mateusza Borka z Twittera dot. problemów z dźwiękiem: "Mam prośbę. Zostawcie Darka. Mieliśmy skandaliczne warunki pracy. Słuchawki nie działały, dźwięk z opóźnieniem. Druga strona stadionu."

 

Czyli jednak problem po stronie ukraińskiej, zależny od miejsca pracy.

Ładne zachowanie M.Borka. Szacunek. zadko mamy do czynienia z takimi przyjaznymi gestami i solidarnością. Jak widać konkurencja nie musi oznacza ć na[beep]ania na siebie na każdym kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zauważyć że w czerwcu 2012 roku Polska z Ukrainą organizowały Mistrzostwa Europy,na tych samych obiektach na jakim Ukraina gra obecnie eliminacje do MŚ. Czy stadion w Charkowie nie posiada już odpowiedniej infrastruktury do prowadzenie przekazu na światowym poziomie ? Przecież jest (był ?) jednym z najnowocześniejszych stadionów w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

– Paradoksalnie w chwili, kiedy opuścimy pierwszy multipleks, będziemy musieli ograniczyć swoją obecność w naziemnej telewizji cyfrowej, bo musimy być obecni tam w technologii HD i wtedy będzie mniej kanałów niż teraz – przyznaje Juliusz Braun, prezes TVP SA

Więcej

 

Czyli jednak kanały TVP w HD zostaną w DVB-T, chociaż nie jest wykluczone, że ich miejsce zajmie inny kanał HD, a konkretnie TVP HD. Tak, czy inaczej plany TVP mogą jeszcze wiele razy się zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież oni co pół roku zmieniają decyzje i udają, że nic się nie stało... Do obecnych stacji miał DOŁĄCZYĆ TVP Dokument, a tu się okazuje, że zapewne Polonia i Rozrywka wylecą - bo Info to nikt by nie oglądał gdyby nie DVB-T, a Rozrywka to chyba jedyny ciekawy projekt TVP od lat, mimo powtórkowości, dlatego poradzi sobie w kablówkach i platformach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teraz te kanały też udają HD, mowa oczywiście o Jedynce i Dwójce. Niestety marnie wygląda to jeśli chodzi o ilość programów, które są naprawdę HD. Z drugiej strony ludzie nie zwracają uwagi na jakość. Wystarczy dopisek HD w logo i jest ok. Dość dziwne wydaje się stawianie pytań dotyczących telewizji publicznej, bo przecież nawet nie ma pewności co do tego, że ona przetrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pseudo HD jest lepsze od pseudo SD. Ale już nie jest lepsze od w miarę dobrego SD!

 

Wczoraj zdarzyła mi się taka sytuacja. Oglądałem sobie relację z rajdu, gdzie aktualnie jedzie Kubica na jednym z niemieckich kanałów SD. I jak się to skończyło, to przełączyłem się na TVP1 HD, gdzie była jeszcze końcówka Teleexpressu. Jak na zawołanie była też relacja z rajdu. I tak. Jakość obrazu z migawki z rajdu lepsza na niemieckim kanale SD! A w ogóle, jako że Teleexpress jest w studio w SD, to mimo, że jedynka jest teoretycznie HD, to jakość wszystkiego była gorsza niż u Niemca! Konkretnie kontrast słaby, obraz mało ostry, jakby zamglony, jakiś taki bezbarwny i pozbawiony dynamiki.

 

Takie to jest to nasze pseudo HD. Ale możemy udawać, że jest fajnie. Założę się, że znajdą się tacy, którzy pójdą w zaparte, że nasze pseudo HD jest fajne, tylko dlatego, żeby mi i tym, co mają podobne do mojego zdanie, zrobić na złość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo programów studyjnych na kanale tvp 1 i tvp 2 hd jest słabej jakości czyli np panorama,teleexpress. Sprzęt do odtwarzania zarejestrowanych transmisji nie jest najlepszej jakości.Do podobnej sytuacji dochodzi w czasie meczy.Transmisja w hd dobrej jakości ale ten sam mecz z odtworzenia w znacznie gorszej jakości czyli sprzęt jest slaby.Jakość programów może być lepsza np program Tomasz lis na żywo i programy nadawane ze studia euro,obecnie wykorzystywane w czasie ligi mistrzów. Tvp ma tylko 5 kamer hd i bardzo często ten sam program czyli np Tomasz lis na żywo może być w gorszej lub lepszej jakości.Czyli telewidz może pomyśleć ze telewizor jest uszkodzony bo poprzedni program był w znacznie lepszej jakości a teraz jest gorsza jakość ,dlaczego?. To oczywiście wina wina kamer.Tak było wiele razy bo lepszej jakości kamery są zabierane do innego studia.Przykład konkurs o europie bardzo dobra jakość obrazu w czasie trwania tego programu.W studio Tomasz lis na żywo nie było już dobrej jakości kamer i jakość znacznie gorsza.Lipa.

TVP powinna kupić więcej kamer hd bo 5 wysokiej jakości kamer hd które posiada to zbyt mało.

Jestem stałym czytelnikiem strony tvp zamówienia publiczna . Z informacji wynika ze tvp przygotowuje się do uruchomienia nowego studia. Ale kamer hd na razie nie kupuje.Brak zamówien.

http://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne/

 

Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa, i uruchomienie 38 sztuk modułów plazmowych, tak zwanych ex demo do budowy scenografii multimedialnej w studiu telewizyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się dla przeciętnego użytkownika liczy się tylko znaczek HD a nie jakość kanału. W Polsce tak na prawdę policzył by na palcach u jednej ręki kanały, które na prawdę są w jakości HD. Nie ukrywajmy niemiecka jakość SD jest lepsza niż nasze kanały HD bo tam nie liczy się ilość kanałów tylko jakość i to jest najważniejsze. Niestety w nas w kraju jest na odwrót liczy się ilość kanałów ze znaczkiem HD a nie sama jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...