Skocz do zawartości

felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Komentarz dramat. Jeden z nich spuszczał się nad barceloną, a z drugiej strony jak słyszałem "Alwis" zamiast "Alwesz" to mnie szlag trafiał po prostu. Myślałem, że tylko Szpakowski nie potrafi poprawnie wymawiać zagranicznych nazwisk, a jednak nie ;)

 

Z tym "Alweszem" to wcale nie jest tak jak piszesz, proponuje zerknąć trochę głębiej do sieci. Akurat Rabij, który wg mnie jest największym znawcą piłki południowoamerykańskiej wśród naszych komentatorów/ekspertów wymawia Alwis i nie wziął tego znikąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz dramat. Jeden z nich spuszczał się nad barceloną, a z drugiej strony jak słyszałem "Alwis" zamiast "Alwesz" to mnie szlag trafiał po prostu. Myślałem, że tylko Szpakowski nie potrafi poprawnie wymawiać zagranicznych nazwisk, a jednak nie ;)

 

Z tym "Alweszem" to wcale nie jest tak jak piszesz, proponuje zerknąć trochę głębiej do sieci. Akurat Rabij, który wg mnie jest największym znawcą piłki południowoamerykańskiej wśród naszych komentatorów/ekspertów wymawia Alwis i nie wziął tego znikąd.

Spoko, niech wymawia jak chce, ale powinien być przy tym konsekwentny ;) Dlaczego słyszeliśmy Cristiano Ronaldo jak poprawnie jest(będę pisał fonetycznie) "Kristianu Ronałdu"? Dlaczego mówił Fabio Coentrao jak poprawnie jest "Fabiu Kłentrau"? To samo tyczy się innych portugalskich, czy brazylijskich piłkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pan komentator już w zeszłym tygodniu tłumaczył dlaczego ALVIS a nie ALWESZ (podobno ALWESZ tylko w Polsce się wymawia - tak powiedział:). cały świat pewnie wymawia po prostu ALVES i tyle. w Brazylii podobno ALVIS. my już zawsze będziemy przyzwyczajeni do ALWESA tudzież ALWESZA i ALWIS będzie brzmiał komicznie i wiedza tego pana nic nie zmieni. tak samo jak SOLSKJER a nie SOLSZAJA. swoją drogą nikt nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć jak się wymawia poprawnie XAVI. słyszałem już CZAVI, SZAVI, CZABI ... a na TVE komentator czyta po prostu XAVI! i tyle. nie ma jednej wymowy, po hiszpańsku inaczej, po katalońsku inaczej i po angielsku inaczej. w polsce nie czytamy BARSELONA tylko BARCELONA ale znowu BARSA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz dramat. Jeden z nich spuszczał się nad barceloną, a z drugiej strony jak słyszałem "Alwis" zamiast "Alwesz" to mnie szlag trafiał po prostu. Myślałem, że tylko Szpakowski nie potrafi poprawnie wymawiać zagranicznych nazwisk, a jednak nie ;)

Widać że nie oglądasz zbyt często Sportklubu bo już z jakieś półtora roku wstecz Pan Rabij wyjaśniał skąd takie a nie inne wymawianie przez niego nazwiska tego grajka.

 

Poza tym nie rozumiem tez tych wszystkich komentarzy o takie a nie inne wymawianie nazwisk zagranicznych graczy. Już widzę jak np. komentator angielski przejmuje się tym jak poprawnie wymawiać Szczęsny czy Błaszczykowski. Mówią jak im wygodnie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość jest ze szkoły Szpakowski/Szaranowicz którzy zawsze jak gdzieś jadą wypytują swoich kolegów zagranicznych jak się wymawia dane nazwisko. Ot i cała tajemnica wątku "wymowa nazwisk"! :) Wg mnie dużego znaczenia nie ma jak się wymawia bo każdy zrobi to po swojemu. Mnie najbardziej pasuje wymowa w oryginalnym języku gracza. Cała dyskusja pojawiła się tylko dlatego, że przyzwyczajamy się i tyle. Przykład takiego Rudnevsa, który poprosił o pisanie i mówienie do niego Rudniev, bo się chłop rosjanem bardziej czuje.... Media długo się przestawiały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, iż często zaglądam na bloga komentatora tej stacji czyli Bartłomieja Rabija wiem o jego zamiłowaniu i ekspresyjności w stosunku do graczy z Ameryki Płd i samej tamtejszej piłki. Rozumiem też, skąd taka "nawałnica" na jego sposób komentarza oraz wymawianie nazwisk tamtejszych piłkarzy. Gran Derbi na Sportklubie to nie tylko okazja do zobaczenia dobrej piłki europejskiej na antenie tej jakże niewielkiej stacji, ale przede wszystkim zachęcenie i zaproszenie na inne pojedynki w tej stacji w ramach ligi argentyńskiej czy brazylijskiej. Trzeba zrozumieć, że wiedza Pana Bartłomieja na temat latynoskiego futbolu jest bardzo duża i po prostu jak da się mu okazję do skomentowania meczu z udziałem piłkarzy z tamtych krajów to wpada w swój żywioł i pewnie tak jak i komentatorzy mówiący po hiszpańsku czy portugalsku chciałby "wylać" całą żywiołowość podczas takiego meczu. Ten człowiek ma po prostu swój styl podobnie jak redaktorzy Szaranowicz czy Borek i będziemy właśnie świadkami takich sytuacji jak z Danielem Alvesem czy Xavim.

 

Ciekawy artykuł umieścił na swym blogu dotyczący wymawiania nazwiska Alves - Polones - Polak od kilku lat mieszkający w Brazylii. Na dodatek jest tam filmik na którym sam Dani Alves przedstawia się. Link do artykułu - http://polones.bloog.pl/id,330768745,ti ... caid=5dc65

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak traktować takich ludzi i portale poważnie. Zresztą ja nie cenię anonimów. Skoro pisze prawdę to po co ukrywają nazwiska?? Czego się boją?? Wstydzą?? Wielka mi odwaga pisać pod anonimem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu z Mirosławskim na temat "Skopanej".

http://www.2x45.com.pl/aktualnosci/6931 ... -promowac/

Mirosławski zaprzecza że to on stoi za tym serwisem, ale faktycznie serwis ten jest promowany przy okazji wielu transmisji Sportklubu, nawet były wspólne konkursy Sportklubu i Skopana.pl. Są dwie możliwości, albo ktoś ze Sportklubu jest faktycznie powiązany z tym serwisem, albo Skopana płaci niezłą kasę za promocję w tv. W każdym razie przeciwwaga dla weszlaków się przyda, bo czasami Stanowskiemu i spółce lubi już sodówka odwalić ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy więcej Gran Derbi na SportKlub! Albo przynajmniej takich, które komentował będzie rabij...

 

1. Na początku chyba było mu wstyd po zamieszaniu związanym z wymawianiem nazwiska Alvesa i mówił samo zdrobnienie imienia - Dani. Później wszedł jednak ze swoim Alwisem, aż w końcu odniósł się do internetowego zamieszania mówiąc: my będziemy mówić po portugalsku i kropka. Tylko, że jak słychać było na zamieszczonym wcześniej w tym temacie filmiku wymawia się to inaczej niż rabij twierdzi...

 

2. Gran Derbi to nie Grand derby jak to wymawiał rabij.

 

3. Już na samym początku meczu nie rozróżnił Ronaldo od Higuaina. Sorry, ale o ile rozumiem, że ktoś myli piłkarzy w polskiej lidze, o tyle w takim meczu to jest rozbój w biały dzień.

 

4. Mega stronniczy komentarz prokataloński. Ten drugi gostek ładnie go stopował co chwilę, myślałem w pewnym momencie, że się chłopaki pozabijają :D Po takim meczu raczej wielkimi kolegami nie będą, ale ten drugi komentujący (sorry, nie znam nazwiska) miał 100% racji i brawo za odwagę!

 

5. rabij stwiedził, że to najlepsze Grand Derby (sic!!) w ostatnich latach. Rację miał, tylko pytanie skąd mógł to wiedzieć? Spora część GD była w ostatnich latach do obejrzenia w Polsce legalnie tylko na Canal+. W wywiadzie twierdził, że nie nie C+ i go nie ogląda, więc jakim cudem mógł oglądać mecze ligowe między nimi? No chyba, że przyznaje się do nielegalnego oglądania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabij od zawsze tak wymawia Alwis, jeszcze jak grajek ten nie był w Barcelonie, to tak wymawiał, więc nie rozumiem kompletnie tego zamieszania.

 

Komentarz Pana Rabija jak zwykle specyficzny, ale mnie się podobał, chociaż za Barceloną nie przepadam. Jednak już w pierwszym meczu przyznał że bliżej mu do Barcelony i ok. Na szczęście był też drugi komentator (Pan Mirosławski), który w jednym ze studiów meczowych w Pucharze Króla nie ukrywał że jest za Realem.

 

Dzięki temu panowie czasem sobie dogryzali i to mnie się podobało. To nie radio, żeby komentować każdą akcję, kto do kogo podaje, jak ten przyjmuje etc. Właśnie w telewizji jest miejsce na trochę inny komentarz i cieszy mnie że z takim mieliśmy do czynienia.

 

Co do Pana Rabija to i tak polecam ligę brazylijską w jego wykonaniu. Lubię i ligę brazylijską i jego komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabij stwiedził, że to najlepsze Grand Derby (sic!!) w ostatnich latach. Rację miał, tylko pytanie skąd mógł to wiedzieć? Spora część GD była w ostatnich latach do obejrzenia w Polsce legalnie tylko na Canal+. W wywiadzie twierdził, że nie nie C+ i go nie ogląda, więc jakim cudem mógł oglądać mecze ligowe między nimi? No chyba, że przyznaje się do nielegalnego oglądania ;)

Nie mieszkamy przecież w Korei Północnej. Możliwości miał mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy więcej Gran Derbi na SportKlub! Albo przynajmniej takich, które komentował będzie rabij...

 

1. Na początku chyba było mu wstyd po zamieszaniu związanym z wymawianiem nazwiska Alvesa i mówił samo zdrobnienie imienia - Dani. Później wszedł jednak ze swoim Alwisem, aż w końcu odniósł się do internetowego zamieszania mówiąc: my będziemy mówić po portugalsku i kropka. Tylko, że jak słychać było na zamieszczonym wcześniej w tym temacie filmiku wymawia się to inaczej niż rabij twierdzi...

 

2. Gran Derbi to nie Grand derby jak to wymawiał rabij.

 

3. Już na samym początku meczu nie rozróżnił Ronaldo od Higuaina. Sorry, ale o ile rozumiem, że ktoś myli piłkarzy w polskiej lidze, o tyle w takim meczu to jest rozbój w biały dzień.

 

4. Mega stronniczy komentarz prokataloński. Ten drugi gostek ładnie go stopował co chwilę, myślałem w pewnym momencie, że się chłopaki pozabijają :D Po takim meczu raczej wielkimi kolegami nie będą, ale ten drugi komentujący (sorry, nie znam nazwiska) miał 100% racji i brawo za odwagę!

 

5. rabij stwiedził, że to najlepsze Grand Derby (sic!!) w ostatnich latach. Rację miał, tylko pytanie skąd mógł to wiedzieć? Spora część GD była w ostatnich latach do obejrzenia w Polsce legalnie tylko na Canal+. W wywiadzie twierdził, że nie nie C+ i go nie ogląda, więc jakim cudem mógł oglądać mecze ligowe między nimi? No chyba, że przyznaje się do nielegalnego oglądania ;)

 

Zgadzam się całkowicie! Przecież to pełna amatorka.Zabłysnęli chwile na internecie i myślą że są wielkimi komentatorami!

 

skopana.pl-tam właśnie pasują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabij stwiedził, że to najlepsze Grand Derby (sic!!) w ostatnich latach. Rację miał, tylko pytanie skąd mógł to wiedzieć? Spora część GD była w ostatnich latach do obejrzenia w Polsce legalnie tylko na Canal+. W wywiadzie twierdził, że nie nie C+ i go nie ogląda, więc jakim cudem mógł oglądać mecze ligowe między nimi? No chyba, że przyznaje się do nielegalnego oglądania ;)

Może na żywo widział albo ma hiszpańską telewizję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zgadzam się całkowicie! Przecież to pełna amatorka.Zabłysnęli chwile na internecie i myślą że są wielkimi komentatorami!

 

skopana.pl-tam właśnie pasują

Na internecie to zabłysnęliście tacy jak ty. Kompletnie nie znający sposobu komentowania osób ze Sportklubu, którzy obejrzeli jeden mecz na tym kanale. Na szczęście Pan Rabij nie przejmuje się takimi głosami i trzyma się swojego stylu i bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...