Skocz do zawartości

RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w ogóle, to ciekawi mnie jaką oglądalność ma ten kanał. Moim zdaniem to kanał powinien być odkodowany, bo i tak nic ciekawego na nim nie leci.

To po co odkodowywać skoro nic w nim nie leci? Z tego się utrzymuje właśnie, że jest niedostępny dla indywidualnych odbiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
satkurier.pl[/url]":353afbwy]Na satelicie HOT BIRD (13E) włączono niekodowany przekaz kanału Wedding TV. Po krótkich testach przekaz wyłączono, ale 5 lutego emisję wznowiono, ponownie FTA. Do tej pory kanał o tematyce ślubnej dostępny był jedynie płatnie w ofertach platformy Cyfrowy Polsat (pozycja nr 96) i kilku sieci kablowych (m.in. ASTER, UPC Polska, Multimedia Polska). [...]

 

Parametry techniczne:

HOT BIRD 8 (13E)

tp. 111 (10.723 GHz, pol. H, SR: 29900, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

ID: Wedding TV

PID V: 1061

PID A: 1261 (identyfikacja - j. angielski, ale w praktyce j. rosyjski), 1361 (j. polski), 1461 (identyfikacja - j. francuski, ale w praktyce j. angielski), 1561 (identyfikacja - j. niemiecki, ale w praktyce j. turecki)

PID PCR: 1061

SID: 4661

PID TXT: 1161

PID PMT: 161

kodowanie: brak

Krok godny pochwały! Nie wiem czy się nie mylę, ale mi to wygląda na rozpoczęcie stałej emisji FTA. I obym miał racje, bo po pierwsze to o jeden kanał FTA na polskim rynku więcej, a po drugie może to jedyne wyjście, żeby zainteresować pozostałe platformy satelitarne do tego, aby dodały ten kanał do swoich list EPG. Zainteresowanie kanałem wśród widzów zapewne nie jest zbyt wielkie, ale tym sposobem doskonale można by to zmienić. W Wielkiej Brytanii ten kanał jest FTA to czemu nie miałby być w Polsce niekodowany...

 

A dla zainteresowanych - Wedding TV w wersji FTA nadaje z tp. 111 (10.723H), a nie (jak można by błędnie pomyśleć) z tp. 130 (11.117V), z którego to Cyfrowy Polsat pobiera sygnał. To taka mała uwaga dla nieuważnie czytających parametry techniczne kanału z zacytowanego newsa... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie od kilku dni szukałem tego kanału, bo pomyliłem ten tp. z innym (ale nie z tym CP) i dopiero dziś odnalazłem mój problem. Puki co jest na mojej liście na ostatnim miejscu (bo tam są kanały niedawno dodane, albo które mogą być odkodowane lub są chwilowo FTA i pewnie zostaną zaraz zakodowane). Jeżeli kanał pozostanie FTA, to z tej racji raz na miesiąc na niego zajrzę, przeglądając co tam leci w tv, jeżeli nie to nie. Zapewne moja siostra też na niego kilka razy zajrzy, pewnie trochę częściej niż ja, bo ją mogą tematy programów trochę zainteresować. Rzeczywiście jeżeli w Anglii jest FTA, to dlaczego w reszcie Europy (bo to jest wersja nie tylko dla Polski) nie może tak być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak źle to na pewno nie będzie :D . Na pewno Niemcy są najbardziej szczerym krajem w Europie, a chyba nawet na świecie, jeśli chodzi o darmowe udostępnianie TV. Co do Wedding TV to moim zdaniem nie jest to zbyt atrakcyjny kanał, w dodatku jakość obrazu mierna, a rosyjska fonia brzmi gorzej niż półwieczne radio :lol2: . No ale na szczęście polska fonia jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja radzę się za bardzo nie podniecać tym przekazem FTA. Mniej więcej 2 lata temu z 10723 leciał niekodowany BBC Cbeebies. I co? Po niedługim czasie zaprzestano emisji z tej częstotliowości. Kanał pozostał w wersji kodowanej na 11117 V 27500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krok godny pochwały! Nie wiem czy się nie mylę, ale mi to wygląda na rozpoczęcie stałej emisji FTA. I obym miał racje, bo po pierwsze to o jeden kanał FTA na polskim rynku więcej, a po drugie może to jedyne wyjście, żeby zainteresować pozostałe platformy satelitarne do tego, aby dodały ten kanał do swoich list EPG. Zainteresowanie kanałem wśród widzów zapewne nie jest zbyt wielkie, ale tym sposobem doskonale można by to zmienić. W Wielkiej Brytanii ten kanał jest FTA to czemu nie miałby być w Polsce niekodowany...
Muszę Ciebie zmartwić, bo Wedding TV nie będzie FTA. W tej chwili daję sobie uciąć łapę, nogę itd. że nie będzie :lol2: Dlaczego? Zmienia się źródło dosyłu z GlobeCast UK na Arqiva. Kanał z nowego miejsca jest chwilowo niekodowany, ma to na celu zapewnienie operatorom w Rosji, Turcji, także Polsce ciągłości w emisji po przestawieniu się na nowe parametry. Wiadomo, uruchomione nowe źródło, po jego zakodowaniu mogą być problemy z dekodowaniem sygnału przez operatorów. Wcale nie wykluczam tego, że przekaz z 10,723H zostanie zaszyfrowany dodatkowo w innym systemie oprócz Nagra MA (N3).
W Wielkiej Brytanii ten kanał jest FTA to czemu nie miałby być w Polsce niekodowany...
Widocznie w UK nadawcy łatwiej jest utrzymać się z reklam, ewentualnie też z prywatnych sponsorów. W Polsce taka forma dystrybucji nie miałaby szans jak i w wielu krajach Europy. W innych krajach kanał utrzymuje się z opłat od dostawców telewizji. A przecież licencje do emisji amerykańskich programów też kosztują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli źródłem dosyłu będzie Arqiva, to zapewne kanał zostanie zakodowany dodatkowo w CryptoWorks, tak jak kiedyś nadawały polskojęzyczne E! i Jetix z tej samej częstotliwości, co obecnie niekodowany Wedding TV oraz jak Travel Chanel z Siriusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radzę się za bardzo nie podniecać tym przekazem FTA. Mniej więcej 2 lata temu z 10723 leciał niekodowany BBC Cbeebies. I co? Po niedługim czasie zaprzestano emisji z tej częstotliowości. Kanał pozostał w wersji kodowanej na 27500.

A teraz mamy sytuację odwrotną, kanał z tp. 11.117V przechodzi na tp. 10.723H, więc... no właśnie zobaczymy co dalej będzie... :P

Muszę Ciebie zmartwić, bo Wedding TV nie będzie FTA. [...]

Ale mnie to wcale nie martwi, bo i tak mam stały dostęp do Wedding TV... :P Ale to raczej powinno zmartwić ich samych, bo widowni w Cyfrowym Polsacie spośród dużego lifestylowego tłumu nie zdobędą. Poza tym jakość sprawia, że niemile się ogląda i od razu zmienia się kanał. Co innego, gdyby był to kanał FTA... Wtedy to nawet jakość by można przeboleć. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie to wcale nie martwi, bo i tak mam stały dostęp do Wedding TV... :P Ale to raczej powinno zmartwić ich samych, bo widowni w Cyfrowym Polsacie spośród dużego lifestylowego tłumu nie zdobędą.
Inaczej: Nie o widownię, a o wpływy z opłat od operatorów telewizji. Czym więcej osób ma dostęp do kanału w danym pakiecie udostępnianym przez operatora, tym więcej ten operator musi zapłacić dla nadawcy danego kanału. Widownia kanału nie ma żadnego znaczenia. No może w przypadku sprzedaży czasu antenowego reklamodawcom...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale czy wraz ze wzrostem liczby abonentów pakietu Familijnego bądź wyższego Cyfrowy Polsat tym samym musi wnosić większe opłaty do Wedding TV za udostępnianie ich kanału? A czy nie jest tak, że umowę w tej sprawie podpisuje się z góry i już na samym początku operator (Cyfrowy Polsat) płaci za udostępnienie kanału (Wedding TV) w ramach swojej oferty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...