Skocz do zawartości

Transfery


Liber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z drugiej strony w niemieckich mediach piszą, że Goetze chce zostać w Bayernie ale to też może być gra transferowa, po zatem jak szukają innych na podobną pozycje to wszystko może być kwestią ceny. Z drugiej strony z BMG dochodzą głosy, że raczej tam nie zagra. Ciekawa na ile ta sprawa, ten nagłos C+ miał na to wpływ, rozgłos nigdy nie pomaga.

 

Co widzi, chłopak ma potencjał, ma szansę się rozwinąć, jest inteligenty a Liverpool nigdy nie brał raczej zawodników takich z Top a tych którzy albo mają duże doświadczenia albo mają duży potencjał do rozwój.

 

Też mi się wydaje, że Napoli będzie najlepsze, to zna się z trenerem, to ze u niego robił ogromne postępy na pewno jest dla niego atutem. Bo jednak Sarri widzi coś w nim i wie jak to jeszcze bardziej rozwinąć i szansę na pewno by dostał nie jedną.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawa na ile ta sprawa, ten nagłos C+ miał na to wpływ, rozgłos nigdy nie pomaga.

 

Mnie właśnie trochę zawiódł C+ w tym aspekcie. Rozumiem, że chcieli błysnąć informacją z "pierwszej ręki", no ale tutaj jak widać tylko przeszkodzili. Mogli dać sobie z tym info na wstrzymanie.

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że Napoli będzie najlepsze, to zna się z trenerem, to ze u niego robił ogromne postępy na pewno jest dla niego atutem. Bo jednak Sarri widzi coś w nim i wie jak to jeszcze bardziej rozwinąć i szansę na pewno by dostał nie jedną.

Niekoniecznie. Mirko Valdifiori (kolega Piotrka z Empoli), który rok temu trafił do Napoli na specjalne życzenie Sarriego miał bardzo ciężki sezon w Neapolu, gdzie właściwie cały czas siedział na ławce (487 minut w SA, 180 w CI, 615 w LE). 

 

W Napoli nasz reprezentant wcale nie musiałby mieć łatwiej. Hamsik ma niepodważalną pozycję w drugiej linii Partenopei. Allan to raczej nie jest pozycja Zielińskiego, bo Brazylijczyk to człowiek bardziej od czarnej roboty więc Polak biłby się o pierwszy skład z reprezentantem Włoch, Jorginho. 

 

A w kolejce do miejsca w pierwszym składzie jest jeszcze Hiszpan - Lopez i wspomniany Valdifiori. 

 

Na Twitterze natknąłem się na symulację najbliższego okienka transferowego w wykonaniu Napoli: 

 

CiAOMaLWkAAItKy.jpg

 

Roi się w nim od środkowych pomocników więc z Zielińskim też może być coś na rzeczy, ale jeśli Napoli zamierza sprowadzić jeszcze kilku graczy do środka to Piotrkowi kierunek neapolitański bym odradzał. 

 

O wiele bardziej optymistycznie wygląda sytuacja w Romie. 

 

Pjanic podobno na wylocie. Nainggolan również. Strootman wiecznie kontuzjowany. Keita coraz starszy. De Rossi to samo, zresztą to inna pozycja niż Piotrek. Będący blisko transferu do Romy Witsel również miałby na boisku zupełnie inną rolę. 

 

Kierunek rzymski wydaje się więc optymalny. Przynajmniej na papierze. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ucichła wrzawa wokół Zielińskiego. Przyznaję, że powinien trafić tam, gdzie będzie miał okazję dużo grać. W jego wieku to podstawa.

@Robson

Jak skomentujesz wieści o Mourinho w MU? Dla mnie to zły pomysł, ale dobrze że przynajmniej Van Gaala pogonili. Szkoda, że przegapili okazję na zakontraktowanie Ancelottiego albo nie spróbowali z Pochettino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie zgodzę  z tą dobrą informacją z rezygnacji Van Gala.  Praca LvG bardzo przypomina to jak zaczynał Ferguson, gdzie pierwsze lata były chude i gdyby w 1990 roku także po meczach z Crystal Palace Szkot nie zdobył pucharu to by poleciał, rok potem wygrywa PZP ( po drodze pokonując Legię) i zaczyna się złota era MU. Wprowadzania młodych którzy nadali tożsamość wtedy temu klubowi, wymienianie 2-3 zawodników co okienko transferowe, pozbycie się nie chcianych ale nie rewolucja w 1 rok a rozłożone to w czasie dala ogromne sukcesy.  Wszystko powoli zaczęło przybierać dobrą drogę według mnie, gra w defensywie wyglądała naprawdę fajnie, wykreowani zawodnicy. 2-3 ofensywę transfery latem i mogłoby to już zaskoczyć. A tak nowy trener to nowa wizja, nowy bajzer. 

 

Z resztą jest jedna istotna kwestia trenerem MU nie może być osoba która da sobie wejść na głowę a ani Pochettino ani Ancelotti tego nie gwarantują. w szatni dalej unosi się duch sir Alexa, który na pewno się wtrąca w wiele sprawa a co widać było bo Moysie, nie zbyt dobre efekty przynosiło. Mou czy LvG gwarantowali, że tak nie będzie co też jest istotną kwestią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już miałem dość Van Gaala, on naprawdę miał wszystko, żeby zbudować dobry zespół. Ciągłe zmiany koncepcji, nieumiejętność pracy z Di Marią, który grał na chyba wszystkich możliwych pozycjach, nietrafione transfery(300 mln wydane w 2 lata!). W ataku to była najgorsza drużyna Premier League, ich nie dało się oglądać! Poza tym na Rashforda postawił, bo nikt inny nie był w stanie grać z uwagi na urazy lub głupie zakupy(Depay). Zarzutów jest mnóstwo, ale obawiam się że Mourinho to też nie będzie trener na lata, a już na pewno nie będzie stawiał na młodzież.


Ja już miałem dość Van Gaala, on naprawdę miał wszystko, żeby zbudować dobry zespół. Ciągłe zmiany koncepcji, nieumiejętność pracy z Di Marią, który grał na chyba wszystkich możliwych pozycjach, nietrafione transfery(300 mln wydane w 2 lata!). W ataku to była najgorsza drużyna Premier League, ich nie dało się oglądać! Poza tym na Rashforda postawił, bo nikt inny nie był w stanie grać z uwagi na urazy lub głupie zakupy(Depay). Zarzutów jest mnóstwo, ale obawiam się że Mourinho to też nie będzie trener na lata, a już na pewno nie będzie stawiał na młodzież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ucichła wrzawa wokół Zielińskiego. Przyznaję, że powinien trafić tam, gdzie będzie miał okazję dużo grać. W jego wieku to podstawa.

@Robson

Jak skomentujesz wieści o Mourinho w MU? Dla mnie to zły pomysł, ale dobrze że przynajmniej Van Gaala pogonili. Szkoda, że przegapili okazję na zakontraktowanie Ancelottiego albo nie spróbowali z Pochettino.

 

Już pisałem o tym, swoje wnioski mniej więcej tutaj ->  https://forum.satkurier.pl/topic/6406-liga-angielska-oraz-123-liga/?p=1126394

 

 

 

 

 

Man.Utd wrócą na szczyt jeszcze  ;)

Rashford i Martial to przyszłość tego klubu. Oby tylko LvG nie został i latem nie wpadł na pomysł sprowdzenia jakichś nowych gwiazd za wielką kasę i nie zablokował miejsca w zespole takim piłkarzom jak Rashford, Januzaj, Fosu-Mensah czy McNair. 

 

 

Ogólnie zamiast transferów, owszem takie na kilku pozycjach też są potrzebne to w kolejnych sezonach docelowo widziałbym taki skład Man.Utd

 

Manchester United lata 2016-2020 a'la Robson United! 

 

De Gea (Romero)

Fosu Mensah (Darmian) - Smailling (McNair) - Blind - Shaw (Borthwick Jackson)

Ander Herrera - Schneiderlein

Januzaj - Rooney(Andreas Pereira) - Martial( Depay)

Rashford

 

Rezerwowi. Jako zmiennik De Gei mógłby zostać Romero, jak wchodził to bronił pewnie. Lepszego zmiennika nie znajdzie się. 

Obrona to jakiś dobry stoper w razie kontuzji Smaillinga czy Blinda, ale akurat Blind mimo wielu zastrzeżeń z wielu stron mi odpowiada, jest epwny i daje wiele w rozgrywaniu i wprowadza spokój od tyłów. Pożegnać się z Jonesem, mówię to z bólem serca bo niestety, ale niespełniony talent przez kontuzje ;/

 

W pomocy wywalić Schweinsteigera i Fellainiego, choć akurat ten drugi czasami potrafi zagrać super, Carricka bym zostawił,. ale musi grac lepiej, tylko czy potrafi? Główną role musi mieć Ander Herrera, dokupić jakiegoś pomocnika kreatywnego. 

 

W przodzie dać szanse Januzajowi i Depayowi, skrzydłowi na lata!! Ale dac szansę, a nie jak Depay, który wszedł do nowej ligi i nagle presja go zjadła i brak zaufania trenera, kilka meców pokazało ile potrafi. 

Tak samo Januzaj, chłopak jest niesamowicie utalentowany, wielka chwała Moyesowi, że go wporwadził, ale LvG to zepsuł... to wypożyczenie nie potrzebne, potem gra taki ceinias jak Ligard... Januzaj bije go na głowę! 

Rashrord napadzior na lata też, po co nam był kiedys Falcao?! Teraz żadnego Cavaniego też nie kupować tylko stawiać na Rashforda obok Rooneya i Martiala. 

 

Ogólnie to 3-4 transfery i porządny trener i jest paczka ponownie do walki o tytuł. Wystarczy ich ograć. 

 

Priorytet więc to obrońca środkowy, w Rojo jakoś nie wierżę choć zabezpiecza też lewą obronę niby.

W pomocy 1-2 środkowych kreatywnych pomocników i jakiś skrzydłowy/napastnik. 

 

Z Mouroinho raczej takich efektów nie będzie, on nie będzie na młodych stawiał, więc też nie jestem nastwaiony na Jose zbyt pozytywnie na Old Trafford... OWszem gwarantuje wyniki, ale jakim kosztem? Kosztem pozbycia się fali zdolnej młodzieży. Dodam, zę Man.Utd u21 po raz kolejny zdobyli tytuł Mistrza Anglii! Nie stać Man.Utd na zmarnowanie pokolenia Rashforda, Januzaja czy Fosu Mensaha itp. 

 

Teraz pytanie kto by się nadawal na ławkę? Giggs brak doświadczenia więc tez odpada. Więc sam nie wiem... Ale też nie LvG bo zbyt duzo filozofuje i działa mi na nerwy ;>

 
Niektóre tezy i wnioski pewnie się zdewaluowały, ale nie mam póki co weny na dłuższe nowe pisanie. Więc niech to będzie początek dyskusji ;)
Edytowane przez robsonUnitedxD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym klubie Mourinho nie stawiał na młodych.Oby dalej rozwijał się Martial, ale już o Rashforda, o Januzaju nie wspominając, można się obawiać. Tym bardziej, że coraz więcej wskazuje na przyjście Ibry. Ja nie cierpię osobowości, taktyki tego trenera. Może na krótką metę pomoże MU, ale tego też nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mourinho nie stawia na młodych, bo to nie jest trener w typie Kloppa, który bawi się w długoterminowe projekty. Portugalczyk przychodząc do klubu od razu stawia sobie wysoko poprzeczkę, wybiera więc tylko te kluby w których dostrzega potencjał do robienia wielkich rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy transfer Mourinho http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ligi-zagraniczne,eric-bailly-nowym-pilkarzem-manchesteru-united,artykul,690685,1,423.html

Dla mnie bardzo ryzykowny ruch. Jak pomyślę, że za mniejsze pieniądze Bayern kupił Hummelsa... Może będzie drugim Martialem, oby nie był Depayem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak już powszechnie wiadomo Pjanić przechodzi z Romy do Juve. Dodając do tego wzmocnienie Bayernu Hummelsem wytypowanie mistrzów w Bundeslidze i Serie A nie jest trudne. Ciekawe czy dominacja tych zespołów będzie porównywalna z PSG w lidze francuskiej. Niestety wszystko wskazuje na to, że Dortmund opuszczą też Mhitarjan(nie chce przedłużyć kontraktu) i Aubameyang. Z lig zagranicznych największe emocje będą tylko w La Lidze i  szczególnie Premier League, tam wytypowanie kto zdobędzie tytuł jest prawie niemożliwe. Atletico już się zbroi i kupiło Gaitana, a ponoć myśli o Higuainie lub Diego Coście. Kolejnego świetnego transferu i to za darmo dokonał WHU pozyskując Feghouliego z Valencii. Jeśli nie stracą Payeta i wzmocnią atak(Lacazette) mogą być groźni dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pjanic zawodził w LM? Jeden z najlepszych piłkarzy Romy w ostatniej edycji.

 

Dwie bramki i jedna asysta w dwóch meczach z Bayerem Leverkusen. W meczach decydujących o awansie z grupy. W sumie 7 bramek / 4 asysty we wszystkich edycjach Champions League w jakich grał - to naprawdę bardzo dobry wynik jak na kogoś grającego na pozycji Pjanicia. Kogoś słynącego z rozgrywania piłki i asyst drugiego, trzeciego stopnia. 

 

Na podobnej pozycji występował Xavi, który przez całą karierę zdobył 11 bramek w Lidze Mistrzów. Pirlo miał jeszcze mniej, bo 8. 

 

Pjanic ma dopiero 26 lat i najlepsze lata kariery przed sobą. Gość błyszczał w LM już w wieku 19-20 lat. Szczerze mówiąc widziałem ostatnio duży artykuł, chyba w goal.com i autor wypisał tyle pozytywów, komplementów w kierunku tego transferu, że aż nie dokończyłem czytać, bo mnie po prostu to słodzenie znudziło i trochę zażenowało. 

 

IMO trudno doszukać się jakichś negatywów tego transferu. Juventus decydując się na tego zawodnika ekstremalnie zminimalizował ryzyko tzw. nieudanego transferu:

 

ani że za stary, 

ani że za młody, 
ani że za drogi, 
ani że za szklany, 
ani że za mało strzela, 
ani że za mało asystuje, 
ani że zbyt drewniany, 
ani że za mało twardy, 
ani że ze słabego klubu, 
ani że nie pasuje do taktyki, 
ani że nieograny we Włoszech, 
ani że za dużo będzie zarabiał...

 

...i tak jeszcze można wymieniać, wymieniać, wymieniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cały zespół nie funkcjonuje to nie wiadomo jak mocny byłby piłkarz to sam z  :censored: bata nie ukręci. Oglądasz Austrię na tym turnieju? Widziałeś jak spisuje się jej lider - Alaba? Pjanic trafiając do Turynu napotka zupełnie inny klimat, mentalność, organizację klubu. Ten chłopak odkąd opuścił Francję cały czas obracał się w otoczeniu wielkich problemów i kryzysów. Czy to w reprezentacji Bośni i Hercegowiny czy też Romy. 

 

Roma przystępując do meczu z Realem przystępowała jako zespół stłamszony, z nowym trenerem i różnymi problemami wokół. Gdy Pjanic grał w Lyonie to w takich meczach jak ten z Realem błyszczał. Roma niestety na poziom najlepszego okresu w historii klubu z Lyonu w erze Enrique, Zemana, Garcii i Spallettiego nigdy się nie wzniosła. Można więc powiedzieć, że Pjanic nie do końca dobrze trafił z wyborem klubu. Gość przez 5 lat nie wygrał w Rzymie niczego, poza jakimiś tam indywidualnymi plebiscycikami. 

 

IMO dwa ostatnie sezony miał naprawdę świetne i odpowiednio wkomponowany w system gry Bianconerich może wznieść się na najwyższy poziom jak wielu jego nowych kolegów w erze Allegriego. 

 

Porównania z Cristiano i innymi piłkarzami w tym typie nie mają najmniejszego sensu. Pjanic to nie super strzelec, nie drybler tylko gracz odpowiedzialny głównie za kreację. On nie musi mieć spektakularnych liczb, ważne żeby rozgrywał, porządkował grę, miał wpływ na zespół, potrafił rozrzucić kilka kluczowych i niekonwencjonalnych piłek w trakcie meczu. Gole, asysty, rzuty wolne to tylko coś extra. Dodatkowy atut.  

 

 

7ute_photo_2016-06-13_21-17-25.jpg

 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Porównania z Cristiano i innymi piłkarzami w tym typie nie mają najmniejszego sensu. Pjanic to nie super strzelec, nie drybler tylko gracz odpowiedzialny głównie za kreację. On nie musi mieć spektakularnych liczb, ważne żeby rozgrywał, porządkował grę, miał wpływ na zespół, potrafił rozrzucić kilka kluczowych i niekonwencjonalnych piłek w trakcie meczu. Gole, asysty, rzuty wolne to tylko coś extra. Dodatkowy atut.  

Dla rozgrywajacego, gracza kreatywnego asysty to cos extra? To tak jakby powiedziec ze dla napastnika gole to cos extra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby nie skończyło się tak jak z Goetze- też osłabienie najgroźniejszego rywala, też miał być gwiazdą, a skończyło się rozczarowaniem. Zobaczymy. Ciekawe czy Juve będzie w stanie zatrzymać swoich najważniejszych graczy, bo już prawie pewny jest powrót Cuadrado do Chelsea, a Moraty do Realu. Mimo wszystko ciężko będzie ich zastąpić, a ciągle nie wiadomo co z Pogbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...