Skocz do zawartości

Transfery


Liber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sobie chca sciagac jakis szrot w postaci nieopierzonych nastolatkow, ktorzy w najwazniejszych momentach nie graja zupelnie nic, to niech sobie sciagaja.

 

Kiedy tylko nie odpale meczu z udzialem tego zawodnika to widze jak marnuje setki jedna za druga, ewentualnie jak siedzi na lawce XD Ten gracz to porazka i smiech na sali (identycznie prezentuje sie Higuain, jedyne co ich rozni to wiek i waga).

 

Ponadto - to nie sa zadne prowokacje, tylko fakty.

BTW - ostatni mecz o Superpuchar Wloch potwierdza ile naprawde wart jest ten gracz.

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się spierać na temat domniemanego transferu. Mnie bardziej interesuje jak Draxler poradzi sobie w PSG. Jest to bardzo utalentowany zawodnik, ale jednocześnie ma jakiś problem z motywacją, żeby nie powiedzieć z głową :). Kolejny ryzykowny ruch drużyny z Paryża(Ben Arfa, Krychowiak). A podobno Di Maria chce uciekać do Chin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Najwiekszy transfer Chinczyka w historii - z jednego klubu Superligi do innego za ponad 20 mln Euro! Teraz juz placa nawet za swoich takie chore pieniadze ^^ Widzialem na Transfermarkt jak wszedlem po 19 tam, zdziwilo mnie to a potem znalazlem newsa na TVN 24 o tym: http://sport.tvn24.pl/pilka-nozna,105/reprezentant-chin-zhang-chengdong-zmienil-klub-za-20-milionow-euro,706532.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagi "Nie obchodza mnie tytuly i osiagniecia w powaznej pilce. Chce do Chin (bo najlepiej placa)." ciag dalszy.

W ciagu dnia wyczytalem, ze Diego Costa z Chelsea chce sie przeniesc do Chin.

Przed chwila znalazlem newsa na temat kolejnego gracza -> "Adrian Ramos wyrazil chec opuszczenia BVB": http://bundesliga.onet.pl/thomas-tuchel-ramos-wyrazil-chec-opuszczenia-klubu/ks97qh

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo ciekawy wywiad z jednym z najlepszych(o ile nie najlepszym) dyrektorów sportowych na świecie Monchim http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ligi-zagraniczne,transfery-monchi-grzegorz-krychowiak-odszedl-z-sevilli-bo-nie-chcial-go-jorge-sampaoli,artykul,752799,1,459.html

Co najmniej trzy ciekawe kwestie poruszył:

1. Krychowiaka nie chciał Sampaoli, wolał N'Zonziego(wcale mu się nie dziwię).

2. Lekko zawoalowana krytyka transferów dokonywanych przez najbogatsze kluby angielskie(w pełni się z tym zgadzam)

3. Penetracja rynków mało popularnych i wyławianie perełek(Brazylia, Francja, Argentyna).

Polecam lekturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie jest to hitowy transfer ale pilkarz dosyc znany albo przynajmniej kojarzony przez wiekszosc -> Jonathan Soriano przechodzi z RB Lipsk do Chin (Beijing Sinobo Guoan): http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/inne-ligi/jonathan-soriano-zamienil-red-bull-salzburg-na-chiny/fxyzlx

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Juventus na wypożyczeniu Simone Zazy do West Hamu i po sprzedaży do Valencii zarobił 23-25 mln euro + zaoszczędził kilka baniek na jego rocznej pensji.

 

Nieźle zważywszy, że Simo rocznikowo ma już 26 lat, ogromne problemy ze strzeleniem co najmniej 10 bramek na sezon + nieudaną przygodę w West Hamie + nieciekawy pijar po tej słynnej jedenastce w ćwierćfinale EURO 2016. 

 

Bianconeri na czysto zainkasowali mniej więcej połowę z tych 23-25 mln. Nie potrafię podać dokładnej liczby, bo gdy Juventus wszedł w posiadanie 50% jego karty zawodniczej nadużywał alternatywnej księgowości do tego stopnia, że nawet transfermarkt tego za bardzo nie ogarnął więc ja też nie będę próbował. 

 

Teraz czas na Comana, o ile Bayern go łyknie, bo chodzą słuchy, że Ancelotti nie trawi Francuza. Podobnie jak Costę. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Najdroższym obrońcą w historii został Kyle Walker, który trafił do MC. Ja rozumiem, że kluby angielskie przepłacają, szczególnie w transferach między sobą, ale żeby on kosztował więcej niż Bonucci!? Inna sprawa, że odejście tego ostatniego z Juve to największa sensacja, tym bardziej, że trafił do Milanu(wreszcie ich genialny zakup). Co by nie mówić, to odejście dwóch podstawowych obrońców z Juve(Dani Alves do PSG), to jednak ogromne osłabienie. A potem drużyna z Turynu dziwi się, że od wielu lat nie może wygrać LM, jak co roku tracą najlepszych(wcześniej Vidal czy Pogba). Barca ma w końcu prawego obrońcę- Nelsona Semedo. Podobno dobry, ale ja go słabo kojarzę, bo nie śledzę ligi portugalskiej. Oby się sprawdził. Wreszcie Lukaku w MU, czyli u trenera, który wcześniej go odstrzelił. Dla mnie to trochę przereklamowany piłkarz, ale sam jestem ciekaw jak zagra w topowym klubie Premier League. Interesujące też jest jak zaprezentuje się Lacazette w Arsenalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdroższym obrońcą w historii został Kyle Walker, który trafił do MC. Ja rozumiem, że kluby angielskie przepłacają, szczególnie w transferach między sobą, ale żeby on kosztował więcej niż Bonucci!?

Tylko, że Bonucci ma 30 lat, a Walker ma 27 lat. Plus do tego Walker asystuje i strzela gole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że Bonucci to w powszechnej opinii TOP 3 środkowych obrońców świata, Walker stracił nawet miejsce w składzie Tottenhamu i chyba nikt rozsądny nie nazwie go najlepszym prawym obrońcą.

Znowu świetne transfery i relatywnie tanie zrobił Bayern- mnie najbardziej interesuje jak wkomponuje Ancelotti Jamesa, bo na jego pozycji mogą grać zarówno Thiago jak i Mueller.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdroższym obrońcą w historii został Kyle Walker, który trafił do MC. Ja rozumiem, że kluby angielskie przepłacają, szczególnie w transferach między sobą, ale żeby on kosztował więcej niż Bonucci!? Inna sprawa, że odejście tego ostatniego z Juve to największa sensacja, tym bardziej, że trafił do Milanu(wreszcie ich genialny zakup). Co by nie mówić, to odejście dwóch podstawowych obrońców z Juve(Dani Alves do PSG), to jednak ogromne osłabienie. A potem drużyna z Turynu dziwi się, że od wielu lat nie może wygrać LM, jak co roku tracą najlepszych(wcześniej Vidal czy Pogba). Barca ma w końcu prawego obrońcę- Nelsona Semedo. Podobno dobry, ale ja go słabo kojarzę, bo nie śledzę ligi portugalskiej. Oby się sprawdził. Wreszcie Lukaku w MU, czyli u trenera, który wcześniej go odstrzelił. Dla mnie to trochę przereklamowany piłkarz, ale sam jestem ciekaw jak zagra w topowym klubie Premier League. Interesujące też jest jak zaprezentuje się Lacazette w Arsenalu.

Nie obraź się, ale po raz kolejny piszesz głupotki i inne durnotki. 

 

Wierzyć się nie chce, że jeszcze ci się to nie znudziło. Patrząc na to co wypisujesz przed i w trakcie sezonu, a co potem weryfikuje życie, dochodzę do wniosku, że masochizm nie jest ci obcy. Od kilku lat wieszczysz jakieś apokaliptyczne wizje nt. klubu z Turynu i co rok jak zapisał można te twoje smutne prognozy o kant d.u.p.y. potłuc. Juventus trzeci rok z rzędu zgarnia ligowy dublet, drugi raz na przestrzeni ostatnich trzech lat melduje się w finale LM. Rzeczywiście kryzys, że hoho xD

 

Leonardo Bonucci w ustawieniu z trójką środkowych obrońców był dla Juventusu piłkarzem unikatowym, kluczowym i fundamentalnym. Dla systemu 3-5-2 kimś absolutnie specjalnym, wyjątkowym i niezastąpionym. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Chciałbym jednak podkreślić, że trener Massimiliano Allegri w ostatnim sezonie sukcesywnie odchodził od tego ustawienia na rzecz 4-2-3-1, gdzie blok obronny "Starej Damy" składał się z dwóch środkowych obrońców. Taka taktyka zaprowadziła Juve do finału LM i sukcesów na krajowym podwórku, a ostatnie ruchy transferowe Juve wskazują, że nie jest to jakaś chwilowa fanaberia trenera lecz zamysł ostateczny, który raczej przekreśla powrót do 3-5-2 [*] w najbliższych latach. 

 

Piszę o tym nie przypadkowo, gdyż to właśnie ta taktyka niejako stworzyła Bonucciego, który stał się dzięki niej kimś wybijającym się ponad resztę kolegów z formacji defensywnej. To ona uwypukliła jego najlepsze cechy robiąc z niego "włoskiego Beckenbauera" i przy okazji definiując na nowo pozycję libero. Nowe ustawienie Juventusu, gdzie na placu gry przebywa tylko dwóch nominalnych środkowych obrońców bardzo te walory "nuovo libero" ogranicza. Bonucci tak jak niegdyś Beckenbauer wyróżnia się nie z powodu swojej gry w defensywie lecz z walorów w ofensywie (wyprowadzanie piłki, crossy, podłączanie się do akcji ofensywnych). Pozbawiony takiej gry staje się normalnym obrońcą na wysokim poziomie skupiającym się bardziej na defensywie przez brak wsparcia w tyłach. 

 

Podsumowując:

Bonucci w trzyosobowym bloku obronnym jest niezastąpiony

Bonucci w dwuosobowym bloku obronnym już niekoniecznie 

 

 

To tyle na temat aspektów stricte piłkarskich^^ 

Te pozaboiskowe pokrótce omówiłem w tym wątku:

https://forum.satkurier.pl/topic/3593-serie-a/?p=1279475

 

W takich okolicznościach nie było najmniejszych szans żeby Alves i Bonucci zostali. Nie po tym co zrobili. Może w innym klubie działacze przeszliby nad tym do porządku dziennego, ale na pewno nie w Juventusie.  

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulinho  czy tam Lucas Lima :D     takie transfery jaki zarząd. A Celuba w Madrycie już  500 mln klauzula + anitBarca.Takich klauzul to nawet Messi i Neymar nie ma.

A  Ever Banega  to wraca do tej Sevilli?   Iborra odszedł   Vitolo odszedł no ciekawie w Sevilli.   Notlio  to krok w tył.

Diego Alves  Flamengo Rio De Janaiero

Kameni  Fenerbace to już nie będzie Kameni Show ani na Camp Nou  ani na Bernabeu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulinho czy tam Lucas Lima :D takie transfery jaki zarząd. A Celuba w Madrycie już 500 mln klauzula + anitBarca.Takich klauzul to nawet Messi i Neymar nie ma.

A Ever Banega to wraca do tej Sevilli? Iborra odszedł Vitolo odszedł no ciekawie w Sevilli. Notlio to krok w tył.

Diego Alves Flamengo Rio De Janaiero

Kameni Fenerbace to już nie będzie Kameni Show ani na Camp Nou ani na Bernabeu.

Bo oczywiście Barcelona klauzule na swoich graczy robi tylko dla ozdoby XD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atletico mimo bana zakontraktowało Vitolo i wypożyczyło go na pół roku do Las Palmas. A Diego Costa nawet na imprezy chodzi w koszulce klubu z Madrytu. :) Jak uda się go kupić, to będzie po nowym roku poważny kandydat do zdobycia LM. W tym czasie Barca interesuje się Paulinho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co złego jest w Paulinho? Poziom Rakitica a w Barcelonie i tak lepszych pomocników brak więc niech biorą Paulinho bo podkreśle, na Andera Herrera i Verratti nie mają co liczyć!

 

Taa bo Diego Costa to wielki zbawca piłki nożnej i od razu Atletico wygra LM z nim w składzie yhyyym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atletico mimo bana zakontraktowało Vitolo i wypożyczyło go na pół roku do Las Palmas. A Diego Costa nawet na imprezy chodzi w koszulce klubu z Madrytu. :) Jak uda się go kupić, to będzie po nowym roku poważny kandydat do zdobycia LM. W tym czasie Barca interesuje się Paulinho...

Ten użytkownik mnie zawsze potrafi rozśmieszyć swoimi tekstami o piłce nożnej :D Jak jeszcze do tego dokupią jakiegoś pomocnika w stylu Thiago to już w ogóle nikt nie będzie miał z nimi szans taka ekipa :D Gdzie tam Reale czy Bayerny jak wiadomo, że zbawca Diego Costa sam strzeli 20 goli w LM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...