Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim

 

Wczoraj kupiłem przez internet powyższy (nowy) dekoder. Dziś odebrałem przesyłkę, wszystko pięknie ładnie. Odpakowałem, podpiąłem wszystkie kable. Złapało sygnał, zainstalowało kanały i poinformowało o nowym oprogramowaniu (jakaś aktualizacja). Tutaj zaczyna się dramat. W trakcie instalacji (bodajże przy 30 kilku %) nagle coś trzasło i pokazał się jedynie biały dym ze środka dekodera i wszystko znikło. Coś się musiało spalić. Moje pytanie brzmi co mogło być powodem tego? Owa aktualizacja? czy taki pech, że to wina np wadliwego dekodera? Proszę o rady.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to piękny pech. Tak z innej beczki, co teraz robić? Kupiłem go od osoby prywatnej (nowy oryginalnie zapakowany z całym wyposażeniem). W środku karta gwarancyjna nie podbita (dekoder był fabrycznie zafoliowany). Czy skoro nie mam paragonu zakupu ani podbitej karty to mogę go już jedynie w kosz wywalić czy może jakiś fachowiec np w serwisie / puncie obsługi n-ki byłby w stanie coś np w nim przylutować?

 

 

/ Aktualizacja:

A Czy np dowodem zakupu (ważności gwarancji) może być data aktywowania karty? bo jakby nie spojrzeć to kartę aktywowałem dzisiaj tuż przed 1 uruchomieniem. Czy np jakbym podszedł do punktu n-ki to sprzedawca może sprawdzić datę aktywacji i na jej podstawie uznać gwarancję i wymienić dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kamilloff - Mimo że masz nowy dekoder to żaden punkt serwisowy raczej nie przyjmie sprzętu w ramach gwarancji ponieważ nie posiadasz podstemplowanej karty gwarancyjnej. I nie jest prawdą że do karty gwarancyjnej wystarczy sam sklepowy paragon zakupu, wiele serwisów nadal wymaga podbitej karty gwarancyjnej. Jedynym ratunkiem wydaje się pismo do producenta i opisanie całej sytuacji z prośbą o naprawę. Firma Globo jak do tej pory była otwarta na takie problemy, jak jest teraz nie wiem. Daj znać na forum co udało się zdziałać, sprawa jest ciekawa. Jedno jest pewne to nie aktualizacja wywołała awarię o której piszesz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odeślij towar sprzedawcy.... Tak swoją drogą dowodem zakupu nie musi być paragon... może być nim również np. wyciąg z konta pokazujący transakcje kartą w danym sklepie, świstek od płatności kartą ... Wydaje mi się że można podciągnąć pod dowód zakupu mail na temat wygranej aukcji + potwierdzenie odebrania paczki z poczty. Wtedy możesz dochodzić od sprzedawcy swoich praw w oparciu o " Niezgodność Towaru z umową". Swoją drogą jak się kupuje na allegro to nie przysługuje 10 dniowy okres na zwrot towaru bez podania przyczyny ? Ew. zadzwoń do Globo czy naprawią ci w ramach gwarancji ...

 

Sprawa jest jak najbardziej do "wygrania" i bezproblemowego rozwiązania, martwić się nie musisz :) Trzeba tylko zacząć działać ! Bo czas nie działa na twoją korzyść :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowa oferta nc+ na kartę miała być na przełomie kwietnia i maja '13 -> właśnie mamy ten przełom, a nowej oferty nie widać :/ nie wspomnę już o braku softu do X8 i jakiegokolwiek zainteresowania ze strony supportu, a dobrze wiemy, że jest co poprawiać (np. miały być ulepszone nagrania cykliczne i zaniki dźwięku w EPG po przeskakiwaniu po programach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poprawki błędy w EPG: EPG jak się wczyta np. w poniedz. na piątek, a w środę jest zmiana programu, to nadal wisi stary program, trzeba wyczyścić bufor EPG i od nowa czekać aż się wczyta, ponadto pojawiają się puste belki obok z programem, którego nie ma i nie da się nagrać lub 2 te same pozycje :/ ale po co i dla kogo ja to piszę, przecież ten wątek umarł, a panowie z supportu X8 uznali, że to jest sprzęt idealny i nic nie trzeba poprawiać w nim :/ perpetuum mobile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem to juz dawno temu. Dźwięk z n-ki na tvp1hd jest do niczego. Rożnicę szczególnie słychać podczas meczów. Mam tv podłączony pod dobre kino domowe i dźwięk bezpośrednio z tv "po dvb-t" jest zdecydowanie lepszy. Nie wykluczam, że tak samo jest na innych kanałach; przysłuchiwałem się tylko tvp1.

A tak na marginesie: n-ka daje bardzo słaby dźwięk na nSport. Słychać komentatorów a odgłosy stadionu ledwo, ledwo. Jak tylko mogę przełączam sie na 1-kę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakis sposob zeby przeskanowac wybrany przez siebie transponder na Astrze metoda recznego skanowania? Obecnie za kazdym razem jak wybiore jakis transponder np 8 na astrze to w momencie gdy rozpoczynam skanowanie zaczyna mi skanowac 8 ale na hotbirdzie. Jak probuje na odwrot to dziala poprawnie tzn 8 na hotbirdzie to 8 na hotbirdzie jest skanowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Reanimacja wątku :D

Pytanie do doświadczonych w temacie:

Po zaktualizowaniu oprogramowania dekodera - po powrocie z serwisu -

odkryłem w Menu 'Laboratorium Opticum' polecenie Funkcja przywracania kolejności kanałów.

Do czego służy ta funkcja i jak działa? Obawiam się ją włączyć, że wszystko się może znowu rozprogramować :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta funkcja powoduje to, że jak sobie poukładasz kanały według swego uznania i jak później będziesz chciał wyszukać kanały z oferty n na kartę ( np. jak dodadzą jakieś nowe kanały) -to dekoder nie porozrzuca wyszukanych kanałów jak fabrycznie były ustawione, tylko zapisze ci je tak jak sobie je wcześniej ustawiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam. Po ostatniej aktualizacji listy kanałów zniknęły mi programy TVP2HD, Polsat i TV4 mimo włączonej opcji zapisu własnego układu programów. I o ile udało mi się ręcznie wyszukać TVP2HD to Polsatu i TV4 niestety nie mam. Nie chcę resetować dekodera żeby później na nowo nie układać listy programów. Czy ktoś mógłby mi podać dokładne dane TP na którym nasz X8 łapie Polsat? Znalazłem jakąś inną paczkę zakodowaną Polsatu ale to nie to, tych na nasz dekoder nie mogę za :evil: odnaleźć. W najgorszym wypadku przywrócę ust. fabryczne ale wolałbym tego uniknąć. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...