Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszy to jest ale wybór, pomiędzy pojawianiem sie tej informacji o aktualizacji,a wyłączeniem jej całkowicie.

 

Na drugim dekoderze siedzi u mnie Ktoś kto sie kompletnie na tym nie zna z racji wieku.

Włączając TV o 9 rano, do godziny 17 oglądał telewizję z niebieską informacją na ekranie !!! ,bo musiałem wrócić z pracy żeby tą informację swoimi rękami usunąć.

Z tych dekoderów korzystają też starsi ludzie.

 

 

Druga sprawa to podgląd programów w Edycja Kanałów czyli "Podgląd kanałów w Menu".

Łatwiej byłoby sortować te 200 czy 600 kanałów, gdy widzi sie co się przesuwa,usuwa.

 

5795936100_1355307722_thumb.jpg

 

 

Co do słów ofaflon to całkowita racja.Typowy totalitaryzm i dyktatura Waltera.

To jest poprostu [beep]izm,że mając sprzęt kupiony za własne pieniądze nie mogę decydować o tym co z nim robię ,co za tym idzie - nie mogę edytować kanałów z pakietu N !!! (usuwać)

 

Pozostaje chyba zasięgnąć rady Rzecznika Praw Konsumentów, który pewnie przychyli się do tego zgłoszenia i wyda Walterowi odpowiednie instrukcję.

Więc do dzieła! Jak się coś dowiem to napiszę w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale kolejne softy do tego dekodera są słabe - brak zaawansowanego info o kanale - już w tańszych dekoderach jest lepsze info o kanale niż na tym.

Wg mnie potrzeba nowy projekt firmware`u zrobić - obecny soft nie wpełni wykorzystuje prędkość i zasoby dekodera.

Stary projekt do szuflady, a nowy na stół :)

Co jak co ale linux - na nim trzeba skupić większą uwagę - "elita" dekoderów na tym jedzie i jest git 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po informacji jaką przeczytałem kilka miesięcy temu na tym forum, odnośnie istnienia lepszych alternatywnych pilotów do tych naszych nieszczęsnych X8, zdecydowałem się na zakup takiego pilota ( na alegro do wyboru do koloru) i nie rozumiem skąd ten entuzjazm i zadowolenie posiadaczy nowych pilotów. Moje osobiste zdanie na ten temat: może nie trzeba być już rewelacyjnym snajperem jak ktoś to bardzo trafnie ujął we wcześniejszych wątkach w tym temacie, ale jednak dobrym strzelcem nadal trzeba być. Alternatywny pilot(opticum 9500) raczej także nie wybacza większych błędów podczas prób związanych z komunikacją na linii pilot-dekoder. Może trafił mi się jakiś felerny , latem zapłaciłem za niego około 25zł.

Mam pytanie z innej beczki . Czy może ktoś wie czy można przejść na tym dekoderze OPTICUM X 8 z posiadanej oferty HD za 19 zł/m-ąc , na ofertę SMARD HD i czy jest konieczność zakupu startera SMARD HD, czy można to zrobić na posiadanej karcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enigma jest nierealna, nie słyszałem jeszcze aby komukolwiek udało się uruchomić E2 na procesorze ALI (i raczej z uwagi na jego skromną moc obliczeniową nikt nie będzie się w to bawił :> ), zaawansowanego odtwarzacza multimediów nie będzie (licencja na dodatkowe dekodery audio-wideo).

 

puma1 - zerowanie EPG nie powinno następować przy podłączonym dysku/pendrive i aktywowanej stosownej opcji. Bez tego EPG będzie się czyściło, bo odbiornik nie ma go gdzie magazynować, tak było od początku, jest i będzie i to nie kwestia oprogramowania. Zwieszki, jeśli występują - trzeba obserwować zależność i zgłaszać do producenta, nie powinny mieć miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym linuxem zobacz

(to nie jest reklama)

Co jak co najlepszym sposobem będzie napisanie nowego oprogramowania od podstaw - to powinno pomóc i pokazać nam że ten dekoder wart jest tych pieniędzy które zostały w niego zainwestowane no wiadomo cudów nie oczekuję ale ten dekoder powinien robić to co oferuje sprawnie i dokładnie.

Co jak co jak podłączam pendrivea to zauważam zacinki dekodera podczas wukonywanych czynności pilotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten film, który podrzucasz, nie ma nic wspólnego z Linuksem, natomiast soft na X8 już jest napisany "od podstaw" (przynajmniej na ile to możliwe, bo jakby chciał pisać soft całkiem od zera, to byłby gotowy za wiele miesięcy i to przy naprawdę niezłej grupie programistów wymiataczy :P ), zwykle dekodery na ALI mają gotowy badziewny soft o podobnym wyglądzie, z niewielkimi zmianami (jak na filmie zresztą :P to nie jest Linux, tylko fabryczny soft ALI z niewielkimi modyfikacjami graficznymi). Fabryczny/referencyjny soft ALI jest zabugowany, źle przetłumaczony i wygląda tragicznie. Ja i tak jestem w szoku, że aż tyle udało się wycisnąć, zwłaszcza pod kątem OSD - nie spodziewałem się, że jest to możliwe na tej architekturze. Jednocześnie jednak zawsze można coś próbować dopieścić, jakieś drobne rozsądne propozycje warto zgłaszać do Globo, z pewnością będą się starać uwzględniać je w kolejnych aktualizacjach ;) Ale nie przepisanie softu, czy Linux - to naprawdę nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...