Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po długiej nieobecności ( niestety ).

Najnowsza wersja oprogramowania znajduje się już na "niebie".

 

Wprowadza między innymi następujące zmiany:

 

1. Niektóre funkcje Laboratorium Opticum zostały przeniesione

Funkcje zapisu EPG na dysku oraz przywracania kolejności kanałów zostały przeniesione z Laboratorium Opticum do menu Inne w Ustawieniach systemu. Możliwość włączenia rozszerzonej listy kanałów (dostępnej pod przyciskiem OK) została przeniesiona do menu Ustawienia OSD również w Ustawieniach systemu. Wszystkie te opcje są domyślnie włączone.

 

2. Szybsze przełączanie kanałów

Używając przycisków góra/dół na pilocie podczas oglądania tv możemy teraz szybciej niż do tej pory przełączać kanały.

 

3. Szybki dostęp do pewnych okien

Okna takie jak: EPG, wyszukiwanie kanałów (przycisk FIND), lista nagrań oraz funkcje przesunięcia czasowego i zmiana tv/radio stały się dostępne niemalże w każdym momencie pracy odbiornika - wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk na pilocie.

 

4. Podgląd wideo w menu głównym

W Laboratorium Opticum pojawiła się możliwość włączenia podglądu wideo podczas przebywania w menu głównym odbiornika.

 

5. Usprawniona procedura rozpoczynania funkcji przesunięcia czasowego

Do laboratorium Opticum została dodana opcja włączenia usprawnionej procedury rozpoczynania funkcji przesunięcia czasowego każdorazowo po przełączeniu kanału.

 

6. Rozpoczynanie nagrań wcześniej oraz zakańczanie później o zadany czas

W obecnej wersji oprogramowania, podczas planowania nagrań dodano możliwość rozpoczęcia nagrywania wcześniej oraz zakończenia później o podany czas. Domyślne wartości tych czasów można ustawić w menu Ustawienia dysku -> Ustawienia nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też tak jest że puste miejsce po programie Edustat powoduje takie "zamrożenie" obrazu z poprzednio oglądanego kanału ? Chciałem to wywalić ale pokazuje się komunikat że usuwanie kanałów z list N jest niedozwolone. Jak tak to niech sami to wywalą, kiedyś aktualizowali listę kanałów co dwa dni doprowadzając użytkowników TNK HD do białej gorączki a teraz jak śmieci po Edusat czy stary kanał po ReligiaTV zalegają w spisie, to nikt nie raczy tego zaktualizować :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak samo jak przełączam kanał tv to następuje po kliknięciu przycisku zniana kanału z zamarznięciem osd - świeci kanał z poprzednim osd przez 1s - coś nie tak z przełączaniem jest.

Trzeba to poprawić. Stopniowe wygaszanie osd jest nawet fajne :)

Zaawansowane info o kanale jest bardzo przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry!

Bardzo prosze o porady uzytkownikow jak i Pana z supportu.

Posiadam telewizor Sony kdl-hx750. Odbiornik ten nie odtwarza plikow 3D w formacie .mkv

Zamierzam zakupić dekoder x8.

Czy podłączając zewnetrzny twardy dysk (system plikow NTFS) z nagranymi na komputerze plikami .mkv do omawianego dekodera bede mogl przesłać obraz na telewior poprzez HDMI i cieszyć sie obrazem 3D?

Wyzej wymienione filmy .mkv maja czesto napisy w formacir .srt badz .txt? Czy dekoder je obsluzy?

Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam!

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić kanały według N ?

 

Pozamieniałem kanały miejscami.

Minął tydzień i nagle przy włączeniu wyskoczyło ,że mam aktualizować kanały...jakoś tak.

No to zaktualizowałem i jest ok.

W drugim pokoju mam taki sam dekoder ale nic nie wyskoczyło odnośnie tej aktualizacji kanałów...

Jak to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas pojawia się na ekranie informacja o skanowaniu kanałów N.

Co to jest dokładnie ? Przecież N nie zmienia oferty co te 2 czy 4 tygodnie to dlaczego mam aktualizować ?

Da się to jakoś wyłączyć ?

(dla mnie to bez problemu,ale na drugim dekoderze siedzi ktoś kto nie za bardzo jest na czasie z takimi mediami....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pakietu za 33 zł: też czytałem, że dostępny tylko dla ADB, a później gdzieś widziałem, że już dostępne dla KAŻDEGO dekodera NNK, więc X8 chyba też... A aktualizacji kanałów się nie da wyłączyć. Też mnie to wkurza, bo w ciągu 2 tygodni 2x mi to już wyskoczyło :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja kanałów to nie jest niedoróbka softu :] Ostatnio aktualizowano np. TVN24 do wersji HD i ESKAtv zmieniała chyba jakieś częstotliwości, więc aktualizacje bardzo ważne dla listy N. Patrząc z drugiej strony gdyby nie było komunikatu o aktualizacji to pewnie byście narzekali i podnieśli krzyki że zniknął Wam TVN24 albo dlaczego nie ma go w HD (od 1 grudnia). lepsza więc jest informacja o zmianach niż jej brak :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...