Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sonik79 no paręnaście lat temu to z braku laku i mi się na pewno zdarzyło obejrzeć jakąś bajkę nie po PL typu krecik,wilk i zając,no ale tam to właściwie nic nie mówią :D I chyba jestem zdania żeby najpierw nauczyły się dobrze naszego języka,a później brały się za "zagramaniczne".Widzę,że posiadasz dostęp do Astry i to pewne,że nie ma nic po PL dla dzieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem się zdarzy że X8 złapie "zawiechę" i pojawia się error. Ale zdarza się to bardzo rzadko a czym jest spowodowane to trudno powiedzieć. Jedyne co mogę doradzić to zamiast szukać wtyczki w plątaninie kabli jaka zwykle występuje w okolicach telewizora prościej jest użyć włącznika który znajduje się na tylnej ściance dekodera :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@X8 support, mógłby Pan dodać nowy kanał Stars.tv na listę kanałów, gdzie znajduje się reszta polskich kanałów niekodowanych - parametry (tp. 120) 10,911 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4 (DVB-S2/8PSK) / ID: brak, SID: 15903, PID Video 259, PID Audio 514 oraz Adventure TV - parametry (tp. 155) 11,604 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6 (DVB-S/QPSK) / ID: Persian TV MARKET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

wczoraj podczas meczu LM eksperymentowałem z ustawieniami rozdzielczości. Oglądałem nSport w wersji SD. Najlepszą jakość uzyskałem stosując 1080p 50Hz (podkreślam 1080p 50 Hz). Linie podczas ruchu kamery nie rozmywały się, tak samo szybko poruszająca się piłka. Kontury zawodników były wyraźne, nie rozmywały się. I wszystko byłoby pięknie gdyby nie (nie jestem pewien czy dobrze używam tego określenia) pikseloza. Na każdy cm kwadratowy przypadały 2-3 białe piksele. W dalszych planach pokazujących całe boisko z niewielka ilością ciemnych fragmentów było ok ale przy zbliżeniach w których widoczne były ciemne obiekty zdecydowanie gorzej. Jaki może być powód powstawania tego efektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ 1080p 50Hz - A jaki efekt chciałeś właściwie osiągnąć tymi eksperymentami z rozdziałką ? Jeżeli masz poprawnie ustawioną antenę i w miarę porządny telewizor to żadne kombinacje nie są potrzebne. Jakość wersji SD kanału nsport jest bardzo dobra. Ja u siebie nie zauważyłem problemów w jakości obrazu obojętnie jaką rozdzielczość ustawię, chyba że oglądasz mecze w tv z odległości 10 cm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jaki ma się telewizor a konkretnie jaką ma wielkość jego ekran. Z tego co zauważyłem to kolega nie podał przekątnej swojego ekranu. Można to najprościej ująć, że im mniejszy ekran tym odbiór kanału SD będzie lepszy. W miarę zwiększania ekranu obraz będzie się rozmywał. Ja akurat mam porównanie odbiór N sportu SD na 32'' i 40''. W przypadku 32'' nie ma dużej dysproporcji ( choć pewna jest) w przypadku odbioru SD a HD, natomiast oglądając ten kanał na mojej 40'' Bravii różnica jest jak dzień do nocy na korzyść HD. Podejrzewam, że mając ekran pow. 42-46'' różnica może być jeszcze większa. Te parametry które podałeś mają na celu poprawę jakości obrazu w HD, w SD nie mają większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV ma 42". Podkreślam, ze oglądałem nSport w wersji SD i zastosowanie rozdzielczości 1080p 50 Hz daje najlepszy rezultat. Obraz jest dużo zdecydowanie lepszy niż w mniejszych rozdzielczościach. Gdyby nie ta pikseloza ... . Czy to moze byc efekt złego ustawienia anteny/konwertera? Siła sygnału u mnie to 90%, jakość 72-76%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena ani konwerter nie mają wpływu na jakość obrazu, tylko na siłę przekazu z danego transpondera docierającą do naszych dekoderów. Większa antena gwarantruje lepszą stabilność obrazu tzn. jakość obrazu jest lepsza ma stałą wartość, przy mniejszych jakość może trochę balansować np. między 74 a 78%.Dlatego należy zawsze starać się uzyskać jak najlepszą jakość oraz siłe sygnału, żeby np. podczas złej pogody, dużego zachmurzenia oraz silnych opadów śniegu lub deszczu mięć w miarę możliwości dobry przekaz. Uważem, że masz dobry sygnał z tego transpondera, nawiasem mówiąc ja mam podobny. Jeżeli miałbyś dostęp do N-sportu HD na pewno widziałbyś znaczną różnicę między SD a HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa, ale to juz raczej sciencefiction niż oczekiwanie na zmiany ;)

Podczas oglądania kanałów takich jak Astra 3D czyli w trójwymiarze,Menu tego tunera nie "podaje" również Menu w 3D.

Morał z tego taki,że podczas oglądania kanałów 3D nie pozmieniamy nic w Menu...trzeba ściągać okulary 3D,zmienić kanał na zwykły i tam dokonać edycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

 

https://n.pl/nsklep/promocje/ownkomforthd/zamow?utm_source=telewizjanakarte.pl&utm_medium=DB&utm_campaign=oferta_na_wlasny_dekoder

 

czy ta oferta będzie działała na opticum X8?

 

na infolinii powiedzieli że wystarczy dekoder HD obsługujący conax a na stronie piszą że potrzebny dekoder ADB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio parokrotnie spotkala mnie sytuacja ze programy ustawione do nagrania sie nie nagraly. Poniewaz nie jest to regula to nie wiem co moze byc powodem. Czy ktos z forumowiczow spotkal sie z podobna sytuacja? A moze support cos pomoze w tym temacie. Dodam ze korzystam z dysku zewnetrznego zasilanym z zasilacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy dysk 2,5" lub pendrive. Jak będzie coś za wolne, to X8 wyświetli taki komunikat. Mi też czasami się nie nagrywają zaplanowane nagrania, ale rzadko. Najczęściej jak oglądam program X i przełącza mi się na kanał Y i ma się zacząć nagrywanie, a nie zawsze się zaczyna nagrywać. Proponuję spróbować pendrive lub inny dysk, najlepiej 2,5". U mnie czasami się wiesza X8 i wyskakuje na wyświetlaczu Err :( ponadto przydałby się wreszcie jakiś nowy soft z poprawkami + nowe funkcje w laboratorium :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis sprobowalem zaobserwowac co sie dzieje z tymi nagraniami. Ustawilem programator, tv i tuner byly wlaczone, wczesniej przestawilem na inny kanal. Dysk wykryty, dzialal poprawnie.

 

Nadchodzi godzina nagrania, na tv komunikat "stwierdzono zdarzenie" po czym... nie dzieje sie nic. Wchodze w menu PVR, nagranie widnieje jako niezrealizowane (nieskasowane). Zatem ponawiam nagranie, komunikat w stylu " czy rozpoczac nagranie i zakonczyc o zadanej porze" potwierdzam - tak. Nadal nie dzieje sie nic. Zadnego komunikatu "nagrywanie", na panelu tylko numer kanalu a nie "rec". Jakos nie widze zaleznosci miedzy dyskiem a tunerem. Raczej bym obstawial ze to sie zaczelo dziac po aktualizacji. Wczesniej przypuszczalem ze po prostu dysk potrzebuje czasu zeby sie wzbudzic i gdy nagranie idzie z timera a tuner jest wylaczony to po prostu po jego odpaleniu tuner stwierdza ze dysku brak i konczy procedure zanim dysk zdazy sie rozkrecic. Jak bede mial wiecej czasu to potestuje jeszcze, zwlacza z tym sugerowanym przez kolege pendrivem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...