Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, bo ostatnio nie siedzę w temacie sat. Co się stało z kanałem ViVA, macie go normalnie na liście kanałów ? Bo u mnie zniknął i nie wiem czy grzebać w ustawieniach i szukać ? Wcześniej miałem go w dwóch wersjach, teraz jednej nie ma a druga jest zakodowana, o co kaman ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Takie szybkie pytanko mam,bo pies właśnie "zjadł" mi pilot,czy to jest jedyny pilot na alle do "naszego" dekodera [...] czy może ja źle szukam? Możliwe,że dostanę go w sklepie,w którym kupowałem TNK i czy jest coś lepszego od oryginału,bo szczerze mówiąc nie jest on najlepszej jakości i precyzyjnością nie grzeszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja "Alternatywny pilot" w menu. I istnieje taki, jestem szczęśliwym posiadaczem takiego :D Jakiś czas temu temat poruszony był tutaj https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=103&t=23744&p=650580#p650580 Dzięki uprzejmości X8 Support testowałem jako pierwszy ten egzemplarz i działa znacznie lepiej niż oryginał, niestety nie wiem czy weszły do masowej sprzedaży, choć ktoś wspomniał że jest to model od Opticum 9500. Ma tylko jedną wadę w sumie mało istotną która miała być poprawiona w sofcie, przycisko ON/OFF daje tylko komendę OFF także włączyć trzeba starym pilotem bądź też przyciskiem zasilania. Ale to naprawdę szczegół przy 99% samych zalet. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot + wysyłka = 32 zł. Dużo? Czy mi się wydaje, że szukasz jeszcze czegoś tańszego? :D

Ja jestem skłonny dopłacić,żeby tylko lepszy zasięg/precyzje miał ;).

Pilot zamówiłem taki: http://tels.pl/pilotopticumkm12881-p-363.html w poniedziałek jadę odebrać,podobno pasuje do tego dekodera i różni się tylko kolorem.

Teraz pozostaje opłacić TNK z tym,że jak to zrobić bez pilota? W menu mam przecież nr konta do wpłat.

Czy każdy kto posiada Opticum HD X8 ma taki sam nr.konta? Jeśli tak to bardzo proszę o podzielenie się nim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę https://ssl.telewizjanakarte.pl/tnk_hd/sprawdz_waznosc_doladowania.php następnie wybierz dekoder DEKODER HD 2850ST (ten pierwszy biały) i kliknij > dalej. Na następnej stronie masz okienka do uzupełnienia > nr karty TNK HD > potem cztery ostatnie cyfry z nr seryjnego dekodera > i okienko z kodem do przepisania (captcha) Jak wpiszesz te dane klikasz > dalej. Na następnej stronie wyświetlą się wszystkie dane, data ważności pakietów oraz Twój indywidualny nr konta na które należy dokonać wpłaty. Każdy dekoder (karta) posiada indywidualny nr konta do wpłat, najlepiej skopiuj sobie gdzieś ten numer konta i tylko tu wpłacaj. Można też doładować TNK HD od ręki na Allegro jest tam kilka takich firm, podajesz im wtedy tylko nr karty TNK HD ale oni z reguły biorą o 2-3 zł więcej. Mam nadzieję że pomogłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

belzebub24 pomogłeś pomogłeś :brawo:

Mam nr.konta i z tego co przeczytałem to wpłacając $ bezpośrednio na konto to mają 48 godzin na odblokowanie i chyba skorzystam jednak z allegro,ale teraz tak-chcę doładować pakiet domowy i pakiet premium to mam 2x doładowania kupić? Kupował już ktoś na alle,bo tam się doczytać nie mogę.

Druga sprawa to na tej stronie https://ssl.telewizjanakarte.pl/tnk_hd/ ... owania.php po otrzymaniu nr.konta mam jeszcze takie coś:

Domowy HD 2012-11-04

Premium HD nieaktywny

Pakiet bez opłat 2013-11-11

Czy po każdym doładowaniu trzeba smsem aktywować pakiet Premium?

 

Edit

Już wiem

Trzeba kupić 2x doładowanie,wysłać sms z aktywacją pakietu Premium i wtedy rozdziela po 1x miesiącu na każdy pakiet tzn Domowy i Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd ;) Podałem nie ten kanał.720 w pionie nagrało mi na ArteHD.

Przeleciałem przez resztę kanałów HD i w 1080 nadaje np. ServusTV HD Deuts.

Pliki w formie DVD,odtwarza bez problemu na kompie,ehhhh zaskoczył mnie ten Opticum ;)

 

Kurcze już się cieszyłem a tu coś nietak :/

Dlaczego raz mi odtwarza,a raz nie odtwarza pliki nagrane na dysku ?

W Opticumie odtwarza za każdym razem,a jeśli podłącze do komputera to jest loteria.

Chyba nie ma tu jakiś blokad ?

Pliki które są felerne sprawdzałem też na innych odtwarzaczach stacjonarnych i są uszkodzone.

 

edit:

Dodam,że nagrywałem i próbowałem odtwarzać na PC program nagrany na TVN :/

 

Nie mówcie,że to blokada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem NAJTANSZEGO pilota do modelu 9500 i dziala zdecydowanie lepiej od orginalnego, choc tak jak ktos wspominal wlaczac nalezy albo na panelu albo starym pilotem. Jak na razie wszystkie funkcje nowego pilota dzialaja nalezycie. Niektore klawisze sa przypisane inaczej, teraz nie bede wpisywal jakie, ale chyba wywolanie telegazety itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii pilota, tak jak pisałem wcześniej [url viewtopic.php?f=103&t=23744&p=650580#p650580][/url] to jest pilot który działa z X8 po włączeniu funkcji "Alternatywny pilot" w menu. Działa o niebo lepiej niż oryginał i moim zdaniem ta wersja powinna być od początku sparowana z dekoderem, tylko z funkcji ON/OFF działa tylko OFF także uruchomić dekoder trzeba starym pilotem lub włącznikiem sieciowym. Reszta funkcji działa idealnie. Gdzie można nabyć to cudo to nie wiem, ja miałem go do testów bo mój TV przejmował komendy z pilota od X8. Musiał by się tu wypowiedzieć X8 support który niestety od pewnego czasu przestał nas odwiedzać :( Nowości w sofcie też od długiego czasu nie widać, szkoda bo fajnie i miło było kiedy koledzy z supportu reagowali na nasze sugestie, opinie i prośby. Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...