Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po wgraniu nowego softu OTA, przy probie przeskanowania zaawansowanego na satelicie hotbird wiesza sie na pierwszym transonderze i dalej ani drgnie... to samo przy astrze. Blad do NATYCHMIASTOWEJ poprawy! To samo gdy skanuje TP przy czym wtedy pojawia sie pasek zaawansowania.

 

EDIT:

po dluzszym (!) oczekiwaniu zaczal mi skanowac astre, ale kolejne proby skanowania satelity skutkuja restarterm

I kolejny blad krytyczny: przy probie wlaczenia "radia" restart urzadzenia. Nie wiem jak to jest szanowny X8 supporcie, ze nie mozna reinstalowac tego samego softu co sie juz ma wgrany. Tuner owszem - sciaga, ale po sciagniecu calosci informuje ze "masz juz najnowszy soft" lub cos podobnego. Moze instalacja "na nowo" tego samego softu OTA zalatwilaby pewne problemy?

 

Opisujesz problemy które nie występują w naszych odbiornikach.

Proszę przywróć odbiornik do ustawień fabrycznych i ponownie sprawdź poprawność jego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny X8 support, moglibyście zrobić taki myk żeby tuner po włączeniu zasilania zgłaszał się w trybie stand-by a nie od razu startował. Trochę to jest denerwujące kiedy włączam listwę a telewizor od razu startuje mi na odbiór NNK i kiedy chcę oglądać coś innego to muszę ręcznie wyłączać tuner. Być może forumowicze się ze mną nie zgodzą w każdym bądź razie dla mnie takie rozwiązanie jest trochę nielogiczne i "u[beep]liwe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Naciskasz menu na pilocie

2. Wybierasz kafelek o tytule "Instalacja anteny"

3 Wybierasz na "Instalacja anteny i wyszukiwanie kanału"

4. Naciskasz żółty przycisk na pilocie

5. Szukasz na liście cżęstotliwości 12265 MHz, polaryzacja: V (pionowa)

6. Naciskasz niebieski przycisk na pilocie

7. Zgadzasz się by szukał

Po tym powinien ci wyszukać te programy i kilka innych z tej częstotliwości. Daj znać czy pomogło. Jeżeli nie to przywróć dekoder do ustawień fabrycznych i wyszukaj na nowo kanały z oferty N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pomóżcie plissss.

Dekoder pomimo aktywowania karty przez n-kę dalej jest na etapie ekranu instalacyjnego .

Resety, nastawy fabryczne nie pomagają .Nie wyszukuje kanałów z oferty n-ki .

Antena ustawiona na HB sygnały siła/jakość 90/70. Wciskając STATUS na pilocie zczytywane są poprawne dane karty

Więc przypuszczam że nie jest ona uszkodzona. Macie jakieś pomysły co jeszcze można zrobić bo juz 5 dni walczę z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem wczoraj zestaw TNK z dekoderem o którym mowa w temacie. Po montażu anteny aktywowałem kartę sms'em.

Anteny raczej na pewno sam nie ustawię,więc chciałbym zapytać czy monter da radę ustawić antenę skoro karta jest jeszcze nie aktywna i nie ma żadnego kanału? Siłę sygnału mam 45% a jakość 10% i nie wiem dlaczego,ale jakbym nie ustawił anteny to te dwa wskaźniki ani drgną .

Czytałem też,że żeby aktywowali kartę muszę mieć w dekoderze włączony TVN,ale jak to zrobić jak mam nie ustawioną antenę.

Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monter bez problemu ustawi antenę, nawet bez aktywnej karty. Siła 45% i jakość 10% w Opticumie znaczy brak sygnału :). Jak już będziesz miał antenę poprawnie ustawioną a kanałów nie będzie, dzwonisz na infolinię, opisujesz sprawę i oni przeslą uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli nie mam ustawionej anteny to mi nie aktywują karty? Bo przecież jak nie ma ustawionej anteny to i kanałów nie znajdzie,ale kanałów też nie znajdzie,bo nie mam aktywnej karty...

Trochę to nie logiczne. Chyba,że miałbym ustawioną antenę,wtedy znajdzie te podstawowe (bezpłatne) kanały,

na których jest TVP 1,żeby móc aktywować kartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja od dawna walczyłem z brakiem TVP 2 HD, czego dowodem były moje posty kilka stron wcześniej. Ja akurat używam dwóch dekoderów podłączonych do twina. Są to X8 oraz ADB 5800s. Problem był taki sam jak u rafiego na Opticumie -siła 45% jakość 10% brak TVP 2 HD oraz brak AXN-u- martwy transponder. Co ciekawe na n-boxie piętro wyżej wszystkie kanały chodziły ok. U mnie akurat alternatywą była wymiana konwertera -twina Inverto zastąpiłem Ortonem. Teraz wszystko jest ok. AXN działa, TVP 2 HD siła 90%, jakość 81-84%, czasami jeszcze pojawiają się tzw. stop-klatki. Ale w sumie poprawa była ewidentna. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem znów dziś dziwną sytuację. Oglądałem TV, przełączyło się na nagrywanie. Wyszedłem z domu, bo mam ustawione automatyczne wyłączenie X8 po 2 h. Wróciłem po ok. 3 h, X8 nadal włączony, ale czarny obraz jest. Wyłączyłem go i włączyłem po chwili ponownie. Nadal czarny ekran, na wyświetlaczu X8 napis Err. Wyłączyłem go z prądu i włączyłem po kilku sekundach. Już jest OK. Ale proszę o komentarz pana z supportu X8 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do kolegów szukających TVP 2 HD - Podałem Wam kilka postów wcześniej metodę wyszukiwania ręcznego, czy próbowaliście w ten sposób ? Jeżeli siła i jakość sygnału są na przyzwoitym poziomie to dekoder musi wyszukać kanał, ewentualnie pozostaje przywrócenie do ustawień fabrycznych (uwaga - kasuje Waszą listę ułożonych kanałów) i wyszukanie na nowo kanałów NNK. Ale po przeszukaniu ręcznym powinno zaskoczyć :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

belzebub24 pomogło,wielkie dzięki :beer:

Przy wyszukiwaniu ręcznym nie znalazło TVP 2,więc wyszukałem kanały z oferty N po Polsku i znalazło 60,ale też nie było TVP 2. Dopiero przywrócenie dekodera do ustawień fabrycznych i na nowo wyszukanie kanałów z oferty N pomogło i znalazł i "dwójkę" i kilka nowych,bo razem mam 64 kanały.

Jeszcze raz dzięki ;)

 

Teraz tylko mam nadzieję,że pojawią się jakieś kanały dla dzieci,bo ten Disney Channel i Disney Xd to trochę mało,a poza tym bajki,które tam lecą są trochę dla starszych dzieci. Przydałoby się Mini Mini,albo coś w tym stylu :)

Może zmieniając konwerter,żeby mieć kanały i z Hot Bird i Astry byłoby więcej tych dziecięcych kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze do braku TVP 2 HD. Reset ustawień fabrycznych, ręczne wyszukanie kanału lub znalezienie wszystkich kanałów z oferty n na kartę nic nie da w przypadku gdy dekoder ''nie widzi'' transpondera polsatowskiego 12265. U mnie było podobnie. Transponder z którego nadaje TVP 2 HD wymaga bardzo dokładnego ustawienia konwertera. Tylko ''przeciętne'' ustawienie konwertera nie wystarczy. Myśle, że nasz Opticum jest po prostu bardzo czuły na jakość sygnału. Dekodery ADB lepiej sobie z tym radzą. U mnie np. na starym konwerterze Inverto n-box nie miał żadnych problemów z odbiorem wszystkich kanałów, a X8 nie miał ani TVP 2 HD ani AXN-u. Musiałem więc zmienić konwerter i problemy zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zmieniając konwerter,żeby mieć kanały i z Hot Bird i Astry byłoby więcej tych dziecięcych kanałów?

Tak na Astrze jest parę dziecięcych FTA, tyle że nie po polsku ale jak pamiętam to ja mimo wszystko za młodu oglądałem :D może nawet trochę języka podszkoliłem w tym czasie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...