Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wcześniej jakość na tym transponderze wynosiła 72%. Teraz balansuje pomiędzy 15 a 35 %. Dziwne, że aż taki spadek parametru. Kanały można oglądać bez problemu, natomiast przy nagrywaniu są zacinki. Na drugim dekoderze - (mam twina) z tego transpondera w ogóle nie ma sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Reasumując mój wątek z kłopotami z odbiorem transpondera TVN-u HD 11508 -muszę przyznać, że sytuacja opanowana. Najpierw próbowałem regulacji samego konwertera - nic nie pomogło. Później minimalnie skręciłem samą anteną w kierunku zachodnim. Czoło czaszy bardziej na południe. Efektem tego siła z tego transpondera pozostała bez zmian i wynosi 90%, natomiast jakość jest o wiele wyższa- wynosi 70-72%. Uzyskałem również o kilka procent lepszy wynik z pozostałych transponderów. -Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmianą in minus w ostatnich dwóch softach była sytuacja, gdy dekoder informuje, że zaistniała zmiana na listach kanałów, i w momencie zgody na przeszukiwanie nie można sobie zachować swojej kolejności kanałów, zmian nazw kanałów oraz wyszukanych wcześniej i dodanych kanałów. Panowie programiści poprzednie softy w tej kwestii były bardziej dopracowane. Proszę o zwrócenie na to uwagi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jeszcze nie zaksięgowali, albo wczytaj ustawienia fabryczne. Sprawdź też czaszę, czy nie ma tam śniegu, lodu etc.

Pakiet opłacony do 20.03. zaktualizowałem liste kanałow, przywróciłem ustawienia fabryczne, sygnał 90% jakość 72% i nadal brak paru programów - TVP1 HD, TVP2 HD, TVN HD, TTV i RELIGIA TV już sam nie wiem co jest grane :( Dzwoniłem do biura obsługi, dziesiec min oczekiwania, miła pani stwierdziłą że też nie wie o co chodzi, przesłała ponownie uprawnienia ale to nic nie pomogło.

Przy aktualizacji listy kanałów znowu posypała mi sie cała lista, czemu ?? Wcześniej aktualizowałem i było ok kanały były na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co ktoś wcześniej opisywał :( mam pakiet ważny do 24 I, a na TVP1 HD, TVP2 HD, TVN HD (i może jakieś inne też) nie da się oglądać, pisze: TEN KANAŁ NIE NALEŻY DO TWOJEJ OFERTY. ABY POSZERZYĆ LUB ZMIENIĆ OFERTĘ, ZADZWOŃ DO BOK LUB WEJDŹ NA http://WWW.N.PL czy ktoś ma też co? to wina nowego softu, bo przed aktualizacją tego nie było :/ dzwoniłem na infolinię i pani powiedziała, że wyślą ponownie uprawnienia, bo podczas aktualizacji może dekoder "utracić uprawnienia". Do 24 h włączą, a jak nie, to ich technicy się tym zajmą :/ mam nadzieję, że będzie działać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moglby podpowiedziec w jaki sposob mozna zaczytac EPG dla kanalow z astry? Chodzi mi glownie o niemieckojezyczne. Jakis czas temu, calkiem przez przypadek zassalo mi EPG dla tych kanalow. Nie wiem jak to sie stalo. Probowalem "potrzymac" na tych kanalach przez dluzszy czas ale ciagle pisze o braku informacji EPG. Kanaly sortowane mam ciagle tak samo tzn. przywracam kolejnosc po aktualizacji listy. Czy to byl wybryk natury ze wtedy EPG sie pojawilo? Czy jest to po prostu blokowane softem w naszych opticumach? Szanowni forumowicze maja jakies rozwiazanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu dzisiaj po trzecim telefonie do BOK i prawie tygodniu oczekiwania włączyli mi TVP1 HD, TVN HD.... :D Okazało się że do systemu wkradł się jakiś dziwny błąd i miałem nieaktywny pakiet bez opłat :shock: dziwne bo np TVN7 HD który należy właśnie do pakietu bez opłat mi działał a pakiet domowy HD miałem opłacony do marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisywał mi tuner listę na pendrive'a przy wyłączaniu ale odpiąłem bo zaczął mi strasznie wolno działać z pamięcią. Dziś włączyłem tuner i zniknęły mi wszystkie kanały, info no chanel tylko mnie przywitało. Stąd pytanie czy da się w tym tunerze wczytać listę kanałów z pendrive'a bo nie mogę sobie z tym dać rady a nie chce mi się znów listy własnej na nowo robić :(

 

zmieniłem kolejność kilku kanałów i po ponownym włączeniu tunera znów skasowały mi wszystkie programy, jeśli nie zmieniam kolejności to zapamiętuję, wie ktoś o co chodzi, uszkodzenie tunera czy błąd ze względu na stary firmware?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się nowe oprogramowanie 0.0.1.2-r253.

 

Zmiany:

1. Funkcja wyłączania pod przyciskiem 0 została rozszerzona

2. Rozpoczynanie nagrań wcześniej oraz zakańczanie później.

3. Poprawki usprawniające pracę odbiornika.

 

Dodatkowo można kasować kanały z pakietów, których nie opłacamy, poprzednio nie było to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...