Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oki rozumiem - jak tak to niech zrobią ten soft tak jak trzeba czyli to co obiecywali ma działać sprawnie i dokładnie 8)

Co jak co ale zaawansowane info o kanale jest bardzo przydatne ale tego nie ma w tym dekoderze :/ wg mnie powinno być

Jak widzę Orbita jesteś wyrozumiały - jak widać znasz ten sam ból z tym dekoderem i niedoprawoanym softem, o pilocie już nie wspomnę :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że i tak jak do tej pory programiści troszkę popracowali. Ja używam tego dekodera już od ponad roku i powiem wam, że różnica między tym co było na początku a tym co jest teraz -jest jak dzień do nocy. Mnie ten sprzęcik działa ok. Wszystkie zaprogramowane filmy się nagrywają, time shift działa bez zarzutu, menu zostało dopracowane i jest przejrzyste, nawigacja po kanałach czytelna. Używam pena 32 GB. Przy innych dekoderach wymagana jest większa pamięć dysku. W cenie około 200 zł. ciężko znaleźć coś lepszego. Jedynym minusem pozostaje nadal pilot. Mimo dużej ilości softów uważam, że jego poprawa była znikoma. Ciekaw jestem jeszcze jednej rzeczy, czy po połączeniu obu platform jeszcze będziemy mogli go używać i czy w ogóle w ofercie pozostanie ta pre-paidowa usługa. -Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy może ktoś z Was skorzystał z oferty i podpisał umowę na komfort hd za 33zl na tym tunerze oczywiście z obecnej prepaid-owej i czy po dołączeniu kolejnych kanałów (z tego pakietu) jest dalej możliwość zmiany kolejności kanałów według naszego upodobania czy niestety jest to już wtedy na sztywno?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie widze. Jednyne co postanowilem to pozostawic wylacznie 100 najczesciej ogladanych programow. Reszte wykasowalem (i tak sie nie oglada). Wowczas odbiornik zaskakujaco zyskuje na szybkosci dzialania (EPG, przerzucanie kanalow itp).

 

A tak poza tym co oznacza opcja Skanuj z NIT przy opcji skanowania calego satelity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zgłaszałeś to chociaż do producenta wcześniej, że tak daleko idące wnioski wyciągasz? Bo przejrzałem Twoje posty i ani razu wcześniej o niczym takim nie pisałeś (przy okazji zresztą duża część Twoich postów to jakieś narzekanie, przeważnie bezpodstawne, zgłoszenia nie potwierdzone przez nikogo innego, jakieś sytuacje jednostkowe, które z powodzeniem mogą zdarzyć się na każdym innym odbiorniku). Chociaż ten błąd jest powtarzalny? Jakieś szczegóły? Z jakiego kanału? Bo póki co coś takiego jako zgłoszenie jest bezwartościowe. Szklaną kulą nikt tu nie dysponuje. Dodatkowo: nie istnieje coś takiego jak "nic nie zmieniający soft" - to, że zmian nie widać gołym okiem nie znaczy, że nie nastąpiły, wystarcza pomyśleć: nikomu nie chciałoby się ładować na satelitę softu, który nic nie wnosi, bo udostępnienie OTA jest procesem skomplikowanym, soft musi zostać przygotowany, sprawdzony przez ITI, załadowany przez operatora na uplink. Nad przepuszczeniem każdej wersji pracuje sztab ludzi, nie tylko po stronie producenta odbiornika. W wydawanie softu dla samego wydawania nikt by się nie bawił, bo by się nikomu nie chciało.

 

@alkonauta: NIT to wyszukanie wg sieci i działa to tak, że po wybraniu transpondera, na którym są przesyłane dane NIT - odbiornik w pierwszej kolejności przeszukuje transpondery, które są w tym NIT. Teoretycznie po wybraniu 10,719V CYFRY+ spowoduje to, że w pierwszej kolejności skanowane będą transpondery, z których kanały są na liście w dekoderach CYFRY+ (nie tylko CYFRY+, także zagraniczne). W praktyce nie polecam, ogólnie z powodu śmietnika w NIT na Hot Birdzie po wyszukaniu na liście jest totalny bajzel. Zresztą i tak nie jest to przydatne, ponieważ to dekoder n na kartę i próby układania listy pod innych operatorów są bez sensu. Teoretycznie NIT mógłby aktualizować także listę częstotliwości w pamięci odbiornika, ale z powodu wspomnianego już śmietnika w NIT u operatorów na Hot Birdzie - będzie gorzej niż było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pokazała się aktualizacja kanałów N. Postanowiłem zaktualizować listę, niestety mimo włączonej opcji przywracania własnej listy kanałów nie wyskoczyło mi okienko z pytaniem "czy chcesz zachować swoją listę?" No i wszystkie mozolnie poukładane programy szlag trafił :read: Ale to jeszcze nic, jak już tak się stało postanowiłem przywrócić odbiornik do ustawień fabrycznych i wyszukać na nowo wszystkie kanały. Jakież było moje zaskoczenie kiedy dekoder wyszukał zaledwie 294 programy niekodowane, kiedy poprzednio miałem ich około 400 Ponowne dwukrotne skanowanie satelity nic nie dało, dopiero ręczne przeszukanie brakujących transponderów pozwoliło znaleźć resztę programów. Mam ten dekoder około 9 miesięcy ale taka sytuacja że nie zeskanował wszystkich transponderów zdarzyła się po raz pierwszy (mam nadzieję że ostatni) Tylko zastanawiam się dlaczego ... ? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż mnie również dwa dni temu spotkał absurd

kartę opłaconą miałem do 12 a 10 zablokowali mi kanały tvp1, tvp2, tvn czyli te, które powinny chodzić bez opłat natomiast te płatne jeszcze wczoraj chodziły i teraz pewnie trzeba nabić kasę operatorowi za połączenie telefoniczne by nam udostępnił to co nam się należy bez opłat choć opłatę zrobiłem

no ale takie są kolory telewizji na kartę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od kilku dni mam taką sytuację, że jakość transpondera tvn-u gdzie nadają kanały w HD TVN 24 , TVN Turbo oraz TVN Style czyli tranponder 11508 znacznie obniżył jakość sygnału. Siła pozostała na stałym poziomie 90%. Jakość balansuje między 15 a 35 %. Na pozostałych transponderach parametry są bez zmian. Czy u Was sytuacja jest podobna, czy to tylko moja indywidualna wada. Pozdrawiam.

 

Edit: Właśnie przed momentem sprawdziłem. Na krótką chwilę było ok. by za jakiś czas znowu się pogorszyć. Będę musiał pokręcić konwerterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...