Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde to w błąd wprowadził mnie sprzedawca splitera bo pytałem czy dekoder ITI X8 będzie współpracował ze smartHD. Po zakupie zaniepokoiło mnie to iż dekoder nie wyszukiwał karty, ale liczyłem iż wrzucę jakiś soft alternatywny i odpali. Szkoda będę go musiał wystawic na allegro i może ktoś kupi. Zwrot odpada bo była to licytacja.

 

PS

Grabar też jesteś na forum kibiców Bayernu Monachium czy tam jest jakiś inny Grabar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu nagrywania. U mnie jest tak, od momentu uruchomienia odbiornik nagrywa ręcznie i działa timeshift ale wystarczy tylko zaprogramować nagrywanie poprzez EPG to wtedy nic się nie nagra, przestaje działać timeshift oraz nagrywanie ręczne.

Dlaczego nie można pozostawić użytkownikowi możliwości wyboru wersji oprogramowania, chętnie wrócę do starego dopieszczonego niebieskiego... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabar też jesteś na forum kibiców Bayernu Monachium czy tam jest jakiś inny Grabar?

Żaden inny Grabar, zdecydowanie ja. Liczy się tylko Rekordmeister. :beer::)

 

Co do Optyka X8, to wystaw go i kup zwykłego Ferdka Arivę 102E lub jeśli bardzo Ci zależy na Opticumach, to x110p - tam Smart HD+ działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie do Pana Tomasza i Panów programistów z Supportu. Czy można utworzyć takie oprogramowanie, które umożliwiłoby przejście z nnk na abonament nc+ ?. Ostatnio dzwonił do mnie konsultant z nc+ i zaproponował mi przejście promocyjne na 12 mc-y na Pakiet Comfort + za 29 zł. miesięcznie. Ja już się praktycznie zgodziłem, natomiast jak powiedziałem mu że mam Opticuma X8 powiedział, ze nie ma takiej opcji. Oferta dotyczy wyłącznie dekoderów ADB. Dlatego pytam, czy są prowadzone w tym kierunku jakieś próby, aby można było zmigrować na nc+ ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden inny Grabar, zdecydowanie ja. Liczy się tylko Rekordmeister. :beer::)

 

Co do Optyka X8, to wystaw go i kup zwykłego Ferdka Arivę 102E lub jeśli bardzo Ci zależy na Opticumach, to x110p - tam Smart HD+ działa bez zarzutu.

 

Tak też będę musiął wystawic. Myślałem wysłac ci PW ale niestety masz zablokowane. A na forum FCB nie było ci dziś :D . Niestety będę musiał sprzedac X8 i kupic jakiś inny model dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jak napiszę jak to nie działa to pomoze cos tym informatykom.

Nastawiam nagrywanie z EPG TVP Sport na godz. 11:30.

Przyhcodze o 12:00, patrze, tuner właczony ale REC nie ma.

Wchodze na listę nagrywań.

Siedzi to moje nagrywanie od 11:30 na czerwono czyli do nagrania.

Naciskam OK na nim, wchodze w okno z danymi do nagrania, potwierdzam.

Tuner komunikaje cos w tym rodzaju:

Ten program juz idzie, czy chcesz nagrywac to daje.

(Nie pamietam tekstu oryginalnego ale taki sens jest)

 

Potwierdzam OK.

 

Nie włacza się nagrywanie.

Naliscie do nagrania jest ta pozycja ale juz od godz 12:00

Naciskam jeszcze raz OK na nim, przechodze okienko z danymi i nic sie nie dzieje, nie ma pytania.

 

Czekam az godzina zrobi sie 12:01.

Znowu naciskma OK, przechodze przez okienko z danymi, jest pytanie czy chce nagrywac program co juz leci.

Potwierdzam OK.

Znowu nagrywanie sie nie włacza, na liscie ta pozycja dostaje ze bedzie sie nagrywała od 12:01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, może coś tak wczorajsza aktualizacja pomoże (0.0.3.0)? ale ja aktualizowałem wieczorem i na TVP Seriale nastawiłem 2 programy 1 po drogim, nagrał się drugi tylko po raz kolejny... :(

 

Pytanie do supportu X8: od około roku słyszę, że poprawicie zaniki dźwięku w EPG, jak się przesuwa programy, do tej pory to nie jest zrobione :/ tak samo miało być, że oglądam program na żywo, przewijam np. o 2 minuty do tyłu, wciskam REC i się nagrywa przewinięty materiał, a nie jak teraz, że się wyłączy przewinięcie i zacznie nagrywać na żywo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem najnowszy soft (0.0.3.0) i przetestowalem.

 

Tym razem zainspirowany uwagami kogos z forum zdefiniowalem nagranie 2 po sobie nastepujacych programow na TVP Seriale.

 

Rezultat: pierwszy nie nagral sie (to ten co zawsze sie nie nagrywa), drugi tak.

 

Ciekawe, czy ma cos z tym wspolnego fakt, ze problematyczny serial ma format 4:3, a ten co sie nagral 16:9?

 

Dodatkowo wykrylem inny blad - przy nagrywaniu przez EPG kompletnie ignoruje ustawienia "Rozpoczac n minut przez nagraniem" i "Zakonczyc n minut po nagraniu". Traktuje oba jakby byly = 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż soft 0.0.28 był fatalny

nowy soft u mnie działa bez zarzutu..

ogólnie to to samo co w 0.0.29 ..

w opcjach nagrywania początek i koniec nagrania można ustawić od 0 do 30 min. przedtem co 5 min.

testowałem na tv puls z epg 3 programy po kolei nagrało ok.bez problemu, przy ustawieniach 1 min. i zakończ. 0 min

bezpośrednie nagranie ok.

używałem pena 16 GB .. na starszych softach używałem 1 terra Toshiby i było ok.

ustawienie wyświetlania nie powinno mieć miejsca tak jak w dekoderach innych marek

po za tym trzeba się do niego przyzwyczaić

 

i jeszcze coś dodam na temat ustawienia wyświetlania...

przy ustawieniach fabrycznych obraz jest za ciemny.. nie ma tego miejsca w tunerach innych które mam....

i muszę ustawić jasność na 60

kontrast 40

ostrość 10

pozostałe 50

żeby był normalny odbiór

 

a tak do programistów......więcej nie kombinujcie bo chyba konstrukcja dekodera na nic więcej nie pozwala , tak się wydaje choć niby

dwurdzeniowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mnie to wkurza, chyba napiszę oficjalny protest do Prezesa Globo w sprawie powrotu niebieskiej wersji oprogramowania. Niestety u mnie nowy soft rozwalił nagrywanie. Odbiornik nagrywa tylko jeden raz, kolejne nagranie zdefiniowane przez EPG lub ręcznie nie działa - pojawia się komunikat "Limit CANot record" wtedy też nie działa time shift.

Po restarcie tuner nagrywa jeden raz i tak w kółko...

 

Jeszcze jako ciekawostkę dla programistów dodam, że gdy nie działa nagrywanie to wtedy działa zielony przycisk "mailbox" na pilocie i odwrotnie tzn. jest możliwość nagrywania a przycisk zielony jest nieaktywny...

 

edit

 

w następnej aktualizacji proszę o opcję blokującą aktualizację automatyczną, możliwość wgrania dowolnej wersji softu - w końcu to ja zapłaciłem za odbiornik i chcę prawidłowego funkcjonowania odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze coś dodam na temat ustawienia wyświetlania...

przy ustawieniach fabrycznych obraz jest za ciemny.. nie ma tego miejsca w tunerach innych które mam....

i muszę ustawić jasność na 60

kontrast 40

ostrość 10

pozostałe 50

żeby był normalny odbiór

 

kfd - wielkie dzięki za podpowiedź co do ustawień. Kilka dni temu sam zacząłem grzebać w ustawieniach jasności ale gdyby nie Twoja podpowiedź na pewno nie wypróbowałbym tak radykalnej zmiany ostrości. Obraz jest zdecydowanie lepszy, w SD bardzo zblizył sie jakością do naziemnej. Do tej pory bardzo mnie wkurzała ta różnica. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA !

W sprawie nagrywania.

Wyłaczyłem w dekoderze funckję automatycznego wyłaczania po 120 minutach.

Jak dekoder chodzi cały czas to nagrywa.

Jak się włącza aby nagrać to nie nagrywa.

I nie to ze pierwszego nie nagrywa, jak przywazyłem ze mi nic nie nagrywa, żadnego kawałka.

Mam wrazenie ze tu chodzi o start dekodera. Podczas startu w celu nagrywania cos sie nie ustawia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna uwaga odnośnie oprogramowania.....

po aktualizacji softu dobrze jest przywrócić ....ustawienia fabryczne dekodera

podłączyć zewnętrzny dysk i sprawdzić nagrywanie live.

jeżeli nagrywa na live powinno być ok.

jeżeli nie to wyłączyć dekoder z sieci i po minucie włączyć i przywrócić fabryczne...może to pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA !

W sprawie nagrywania.

Wyłaczyłem w dekoderze funckję automatycznego wyłaczania po 120 minutach.

Jak dekoder chodzi cały czas to nagrywa.

Jak się włącza aby nagrać to nie nagrywa.

I nie to ze pierwszego nie nagrywa, jak przywazyłem ze mi nic nie nagrywa, żadnego kawałka.

Mam wrazenie ze tu chodzi o start dekodera. Podczas startu w celu nagrywania cos sie nie ustawia

 

tez to ostatnio zauwazylem.

 

Rozwiazalem problem inaczej - tuner jest normalnie wylaczone, ale przed nagraniem wlasciwego programu (P) ustawiam nagrywanie 2 poprzednich (A1, A2). Poki co zawsze nagrywa potrzebny program (P), najczesciej rowniez poprzedzajacy go (A2). Nigdy - pierwszy (A1).

 

Nie zmienia to faktu, ze to proteza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nadal nie nagrywają programy z Polsatu i TVP Seriale. Sprawdzałem jak to wygląda: dekoder się włącza, czeka 5 minut, przełącza się na Polsat i nie ma żadnego komunikatu, ani nic, a nagrywanie się nie włączy. Ostatnio nic mi się nie nagrało, bo w nocy zniknęła cała lista zaplanowanych nagrań. Czekam na porządną aktualizację, która usunie te błędy. Oto, co mi się osobiście nie podoba w tym dekoderze, a co podobno można poprawić:

 

1) nagrywanie wszystkich programów, jak to miało miejsce przy "niebieskim" sofcie

 

2) mam zaplanowane nagrania na tydzień naprzód, zdarza mi się, że lista nagrań samoistnie się kasuje (w nocy, nie wiem w jakich okolicznościach, być może podczas szukania aktualizacji)

 

3) zaniki dźwięku przy przesuwanie pozycji w EPG

 

4) nagrywanie przewiniętego materiału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5) w EPG czasami są podwójne programy, mimo że będzie 1 (w drugim nie ma godzin podanych), dopiero wyczyszczenie bufora EPG i ponowne wczytanie pomaga, ale za jakiś czas znów to samo.

 

Wracając do nagrań, od ok. 3 tygodni mam nastawione nagrywanie ok. godz. 8 "Świat wg Kiepskich", ten program się nie nagrał ani razu przez 3 tygodnie! to samo TVP Seriale "Z archiwum X", 2 odcinki, jeden po drugim, zawsze mi się tylko 1 nagra... tak więc CYKLICZNIE się nie nagrywają niektóre programy na niektórych kanałach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...