Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś pytał co zrobić jak dekoder się zawiesił i nie reaguje na żadne przyciski, świeci się tylko zielona dioda.

Otóż mam tak samo. Pomaga wyjęcie wtyczki na około 10 godzin. To nie są zimne luty, ponieważ dekoder wiesza się jak zaniknie prąd i chcemy od razu go włączyć.

Podłączony i wyłączany tylko z pilota (czerwona dioda) może chodzić i miesiąc.

Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK i ostatnio pojawiła się migająca koperta na ekranie telewizora, sprawdzałem kilkakrotnie i żadnej nowej wiadomości nie dostałem. Mimo tego koperta cały czas miga, co nie ukrywam trochę przeszkadza w oglądaniu. I teraz mam pytanie, czy jest jakiś sposób by pozbyć się tej koperty? Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał co zrobić jak dekoder się zawiesił i nie reaguje na żadne przyciski, świeci się tylko zielona dioda.

Otóż mam tak samo. Pomaga wyjęcie wtyczki na około 10 godzin. To nie są zimne luty, ponieważ dekoder wiesza się jak zaniknie prąd i chcemy od razu go włączyć.

Podłączony i wyłączany tylko z pilota (czerwona dioda) może chodzić i miesiąc.

Pozdrawiam. :D

 

Mam inny sposób. Odłączam na chwilę od prądu następnie włączam ponownie , i wciskam z tyłu przycisk zasilania aż pojawi się napis ON. Do 10 minut zabawy i wszystko gra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5) w EPG czasami są podwójne programy, mimo że będzie 1 (w drugim nie ma godzin podanych), dopiero wyczyszczenie bufora EPG i ponowne wczytanie pomaga, ale za jakiś czas znów to samo.

 

Wracając do nagrań, od ok. 3 tygodni mam nastawione nagrywanie ok. godz. 8 "Świat wg Kiepskich", ten program się nie nagrał ani razu przez 3 tygodnie! to samo TVP Seriale "Z archiwum X", 2 odcinki, jeden po drugim, zawsze mi się tylko 1 nagra... tak więc CYKLICZNIE się nie nagrywają niektóre programy na niektórych kanałach...

 

tak btw, prosciej chyba ogladac Swiat wg Kiepskich na ipli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takich czasow dozylismy. Kiedys tak zachowywaly sie tajwanskie sprzety kupwane na bazarze (jakies wieze THOMPSONIC czy inne PANASONIXy). Jak cos nie dzialalo tak jak nalezy to tlumaczylo sie ze przeciez nie jest to SONY czy PHILIPS. A co mamy dzis? Kupuje sie sprzet. Jest mozliwosc reklamacji z tytulu niezgodnosci z umowa. Szczerze mowiac to zaczynam sie zastanawiac nad reklamacja wlasnie z tego powodu. Jest funkcja przewidziana instrukcja, ktora nie dziala. Ja rozmumiem ze dekoder raz na jakis czas ma prawo sie "zmeczyc" i zawiesic ale to mniej wiecej tak jak gdybym kupil auto ale po pewnym czasie na przyklad trzeci bieg przestal wchodzic. Mozna go ominac zeby jechac ale utrudnia to komfort jazdy. Ja sie zaczynam zastanawiac nad zakupem porzadnego tunera, dorzucic do tego modul CI z karta (w cenie obecnego opticuma) i miec swiety spokoj. Jakos w magnetowidach jak nastawialem nagranie to zawsze sie nagralo (chyba ze byla awaria pradu). Przeciez takiego postepu technologicznego doczekalismy ze jest to nie do pomyslenia ze bzdurna funkcja nie dziala.

Wczoraj robilem testy. Tuner ze stanu "wylaczony" z zaprogramowanym nagraniem uruchamia sie 5 minut wczesniej na kanale nr 1, przychodzi czas nagrania to "stwierdza zdarzenie" a nastepnie przelacza sie na kanal nagrania, jednak nie nagrywa. Nie wiem czemu ale z kanalow niemieckich nie ma problemow z nagrywaniem, natomiast z polskimi sa. Nawet sie zastanawialem czy moze miec to zwiazek z czasem ktory jest aktualizowany na kazdym kanale, ale widze ze po to tuner ma swoje 5 minut zeby czas zaktualizowac zgodnie z kanalem 1 (ktorys z poskich kanalow muzycznych ma o pol godziny inny czas wyswietlany po nacisnieciu info). Oczywiscie nagrania byly programowane z EPG. Natomiast nagranie wprowadzone recznie, czyli program, godzina rozpoczecia, czas trwania jakims cudem sie zrealizowalo. Moze to EPG wprowadza ten problem? Mnie sie powoli odechciewa walczyc z nagraniami a support nie kwapi sie do poprawy obecnego stanu rzeczy. Baa nawet nie wydal informacji ze cos jest nie-tak i ze poprawimy to przy najblizszej okazji. Hard resetu robil nie bede!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)support nie kwapi sie do poprawy obecnego stanu rzeczy. Baa nawet nie wydal informacji ze cos jest nie-tak i ze poprawimy to przy najblizszej okazji(...)

 

Support nie odpowiada rowniez na zgloszenie im problemu. 5 pazdziernika zglosilem producentowi problem (mam nr zgloszenia) i cisza.

 

Najwyrazniej jest "jakosc" i "jakos".

 

Ktorys z moderatorow probowal niedawno tlumaczyc producenta, ze nie ma powodu szczerze pisac co sie o nich mysli, bo producent bardzo otwarty na sugestie uzytkownikow. Jak widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Problem z nagrywaniem programów pojawił się po wgraniu fioletowego softu około 20 września br.

Dalej są problemy z nagrywaniem.

Myślę że dotyczy to wszystkich kanałów bo na TVP Sport i Eurosport jest to samo.

Jeśli dekoder działa cały czas włączony to nagrywanie działa.

Jeśli startuje obudzony do nagrywania to nie.

I nie pomaga zaprogramowanie dwóch kawałków przed chcianym programem.

Ja zauważyłem ze jak się budzi do nagrywania to juz nic przez cały dzień nie nagrywa.

Zauważyłem tez że są problemy gdy włączę nagrywanie i jednoczesnie zatrzymuję obraz na wizji, cofam czy przyspieszam. W poprzednim sofcie spokojnie tak działałem i było OK.

Ponieważ minęło już ponad miesiąc czasu i brak jest jakielkolwiek reakcji ze strony producentów softu oraz nc+ to proponuję aby

zgłosić tę sprawę do UOKiK czyli Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Wysłać mailowo do UOKIK z podanie tych dwóch firm przeciwko którym występujemy czyli Globo i nc+.

Jeśli ktoś by zechciał sformułować pismo to bardzo poproszę, jeśli nie to na dniach ja napiszę i tu podam.

 

Marceli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też wyskakują poniższe komunikaty przy każdym uruchomieniu?

Wykryto zmianę listy kanałów z oferty N na kartę. Odbiornik wykona teraz aktualizację listy kanałów.

TAK/NIE

Uprzejmie informujemy, że z powodu odstąpienia od zawartej umowy abonamentowej nastąpił powrót do

oferty pre-paid. Konieczna jest aktualizacja listy kanałów.[...]

TAK/NIE

Aktualizowałem już raz listę i dalej to samo. Czyżby ostatnia aktualizacja coś s[beep]yła w tym dekoderze?

 

Podobno u niektórych posiadaczy wersji Combo również jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nc+ nie odpowiada za dekoder to ja oczekuje natychmiastowego przywrocenia poprzedniej wersji softu!

 

Witajcie,

Problem z nagrywaniem programów pojawił się po wgraniu fioletowego softu około 20 września br.

Dalej są problemy z nagrywaniem.

Myślę że dotyczy to wszystkich kanałów bo na TVP Sport i Eurosport jest to samo.

Jeśli dekoder działa cały czas włączony to nagrywanie działa.

Jeśli startuje obudzony do nagrywania to nie.

I nie pomaga zaprogramowanie dwóch kawałków przed chcianym programem.

Ja zauważyłem ze jak się budzi do nagrywania to juz nic przez cały dzień nie nagrywa.

Zauważyłem tez że są problemy gdy włączę nagrywanie i jednoczesnie zatrzymuję obraz na wizji, cofam czy przyspieszam. W poprzednim sofcie spokojnie tak działałem i było OK.

Ponieważ minęło już ponad miesiąc czasu i brak jest jakielkolwiek reakcji ze strony producentów softu oraz nc+ to proponuję aby

zgłosić tę sprawę do UOKiK czyli Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Wysłać mailowo do UOKIK z podanie tych dwóch firm przeciwko którym występujemy czyli Globo i nc+.

Jeśli ktoś by zechciał sformułować pismo to bardzo poproszę, jeśli nie to na dniach ja napiszę i tu podam.

 

Marceli

 

Dokładnie, macie rację. Odbiornik na niebieskim oprogramowaniu pracował dobrze, nagrywał bez niespodzianek a po zmianie klapa...

Proponuję programistom dodanie możliwości downgrade poprzez USB - tylko dla chętnych. Proszę przemyślcie taką możliwość bo na chwilę obecną oprogramowanie odbiornika jest niestabilne, do problemów z nagrywaniem doszło zawieszanie się odbiornika a na poprzednim sofcie to nie występowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja (0.0.3.1-r492 / 2013-10-31 15:47:32) byla dostepna jeszcze wczoraj - wgralem ja wieczorem i przetestowalem - tj zaprogramowanie kilkakrotnego nagrywania na TVP Seriale z wylaczonego urzadzenia. Wyglada OK - wszystkie (4) proby pomyslne. Jest wiec szansa, ze wreszcie poprawili soft. Co zepsuli - dopiero sie okaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...