Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Panowie czy naprawde nie ma mozliwosci zadoptowac tego dekodera pod smarta hd?U mnie mam na nim tylko fta,karta nnk od roku juz nie jest aktywna.Po wlozeniu karty smart hd dekoder rozpoznaje karte tzn.podaje jej nr.ale nie rozkodowuje kanalow z oferty smart hd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykrylem "nowy" blad w sofcie - wlaczenie zaprogramowanego nagrywania w momencie ogladania wczesniejszego nagrania powoduje zwis Opticuma.

 

Blad jest niekoniecznie nowy - wczesniej nie mialem okazji zetknac sie z tego typu sytuacja, teraz zas mialem okazje zrobic to kilkakrotnie. Blad jest 100% powtarzalny.

 

Na szczescie blad nie jest tak dokuczliwy jak poprzednie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzięki :-)

 

nie jestem ekspertem, ale to nadawca decyduje w jakim formacie nadaje swoj program. Twoj wybor ma tylko znaczenie, do jakiego formatu tuner skonwertuje odebrany sygnal i wysle do tv.

 

Z tego co widze, np TVP HD jest emitowana 1080i / 50 klatek. Tuner nie wyprodukuje z tego 1080p / 50 klatek, a co najwyzej 1080p / 25, wiec tak naprawde jakiekolwiek ustawienia w tunerze powyzej parametrow emisji nie polepsza jej jakosci (a sa wciaz stacje nadajace 720i).

 

Problem glownie w tym, ze emisja 1080p / 50 wymagalaby przesylania dwukrotnie wiekszej ilosci danych niz 1080i / 50, dlatego popularna jest "oszczedna" 1080i / 50.

 

[edit] poprosilbym o sprostowanie kogos bardziej obeznanego, jesli popelniam jakis blad myslowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bląd rzeczowy niż myślowy ;) 1080p i 1080i to w obu przypadkach 25klatek na sekundę, tylko faktycznie w progresywnym skanowaniu przesyłane są pełne obrazy a w przeplocie dodatkowe informacje są pozyskiwane z sąsiadujących klatek obrazu. Pojawiające się przy 1080p czy 1080i cyferki 50, czy 60 to odświeżanie w Hertzach.

 

Żadna stacja nie nadaje w 720i, popularne wśród niemieckich nadawców jest 720p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po roku przerwy doladowalem sobie nnk [domowy] na tym dekoderze.Z racji ,ze dekoder nie byl rok uzywany to od razu wskoczylo kilka aktualizacji do pobrania.Mam juz te menu fioletowe.Jest jednak problem.Nie mam sily i jakosci sygnalu od tp53 11766v do samego konca.Wyglada to jakby tych gornych czestl.dekoder nie odbieral.Wyszukalem poprzez blindscan i zlapalo wszystko,jednak przy tych kanalach np.tvp2 jest oznaczenie kodowania ale odbieram je ale nie mam na nich epg.Piszecie,ze nie mozecie sobie tworzyc wlasnej kolejnosci kanalow,ja moge przesuwac kazdy kanal.Teraz znowu mi wyskakuje info i jakies aktualizacji ale nie aktualizuje bo jak to raz zrobilem to mi zabralo kilka kanalow i musialem pozniej skanowac blindscanem i od nowa ustawiac liste.Co to moze byc?Aktualizowac wszystko co mi proponuja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...