Jump to content
jeneka

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK

Recommended Posts

Ja z abonamentu mam możliwość przejścia, tj. powrotu na pre paid :) mimo, że pani z nc+ mówiła mi, że nie ma możliwości powrotu do n na kartę

Aktualizacja na plus. W końcu nie wyskakuje u mnie non stop komunikat o aktualizacji listy kanałów.

A jak nagrywanie na TTV i TV4? Bo też bylł problemy...

sprawdzilem. Nagrania dzialaja ok na TV4 i TTV (z wylaczonego).

Panowie czy naprawde nie ma mozliwosci zadoptowac tego dekodera pod smarta hd?U mnie mam na nim tylko fta,karta nnk od roku juz nie jest aktywna.Po wlozeniu karty smart hd dekoder rozpoznaje karte tzn.podaje jej nr.ale nie rozkodowuje kanalow z oferty smart hd.

Niestety chyba nie da rady bo enigmy 2 na tym nie postawisz,a przynajmniej nie znalazł się nikt kto by to już zrobił więc tuner będzie dekodował kanały tylko z karty którą dostałeś w zestawie czyli tą z którą jest sparowany

Wykrylem "nowy" blad w sofcie - wlaczenie zaprogramowanego nagrywania w momencie ogladania wczesniejszego nagrania powoduje zwis Opticuma.

Blad jest niekoniecznie nowy - wczesniej nie mialem okazji zetknac sie z tego typu sytuacja, teraz zas mialem okazje zrobic to kilkakrotnie. Blad jest 100% powtarzalny.

Na szczescie blad nie jest tak dokuczliwy jak poprzednie...

Ja to już od dawna zauważyłem, wcześniej nie było tego :( fajnie, jakby to poprawili. A odnośnie mojego pytania ktoś wie? lepsza rozdzielczość będzie 1080i czy 1080p?

1080p jest lepsze od 1080i, chociaż w telewizorach FULLHD mało zauważalne.

Można zauważyć różnicę jedynie w scenach dynamicznych

54a11925d6c0.gif

Spójrz na liście w lewym górnym rogu.

6fd83fdb18e9.jpg

Dlatego ja mam ustawione w Opticumie 1080p i nie narzekam.

Dzięki :-)

nie jestem ekspertem, ale to nadawca decyduje w jakim formacie nadaje swoj program. Twoj wybor ma tylko znaczenie, do jakiego formatu tuner skonwertuje odebrany sygnal i wysle do tv.

Z tego co widze, np TVP HD jest emitowana 1080i / 50 klatek. Tuner nie wyprodukuje z tego 1080p / 50 klatek, a co najwyzej 1080p / 25, wiec tak naprawde jakiekolwiek ustawienia w tunerze powyzej parametrow emisji nie polepsza jej jakosci (a sa wciaz stacje nadajace 720i).

Problem glownie w tym, ze emisja 1080p / 50 wymagalaby przesylania dwukrotnie wiekszej ilosci danych niz 1080i / 50, dlatego popularna jest "oszczedna" 1080i / 50.

[edit] poprosilbym o sprostowanie kogos bardziej obeznanego, jesli popelniam jakis blad myslowy.

Bardziej bląd rzeczowy niż myślowy ;) 1080p i 1080i to w obu przypadkach 25klatek na sekundę, tylko faktycznie w progresywnym skanowaniu przesyłane są pełne obrazy a w przeplocie dodatkowe informacje są pozyskiwane z sąsiadujących klatek obrazu. Pojawiające się przy 1080p czy 1080i cyferki 50, czy 60 to odświeżanie w Hertzach.

Żadna stacja nie nadaje w 720i, popularne wśród niemieckich nadawców jest 720p.

Dzisiaj pojawiły się na liście kanały Polsat HD (pozycja 6), Polsat 2 (pozycja 16) i TV 6 (pozycja 17) i przy okazji podmieniono parametry Discovery Channel, Disney XD i TVP Rozrywka.

Panowie po roku przerwy doladowalem sobie nnk [domowy] na tym dekoderze.Z racji ,ze dekoder nie byl rok uzywany to od razu wskoczylo kilka aktualizacji do pobrania.Mam juz te menu fioletowe.Jest jednak problem.Nie mam sily i jakosci sygnalu od tp53 11766v do samego konca.Wyglada to jakby tych gornych czestl.dekoder nie odbieral.Wyszukalem poprzez blindscan i zlapalo wszystko,jednak przy tych kanalach np.tvp2 jest oznaczenie kodowania ale odbieram je ale nie mam na nich epg.Piszecie,ze nie mozecie sobie tworzyc wlasnej kolejnosci kanalow,ja moge przesuwac kazdy kanal.Teraz znowu mi wyskakuje info i jakies aktualizacji ale nie aktualizuje bo jak to raz zrobilem to mi zabralo kilka kanalow i musialem pozniej skanowac blindscanem i od nowa ustawiac liste.Co to moze byc?Aktualizowac wszystko co mi proponuja?

Zainstaluj wszystkie aktualizacje, po drodze w innych wersjach softu było dużo błędów, ostatnia aktualizacja jest w miarę ok. Po aktualizacji zresetuj jeszcze dla pewności wszystko do ustawień fabrycznych i rozpocznij życie z X8 na nowo :D

@Piotrekk A jakie są te nowe parametry dla Discovery Channel, Disney XD i TVP Rozrywka?

Bo mam moduł nCAM do telewizora Samsung i recznie wyszukuje kanały.