Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W nowym tzw. 'oprogramowaniu' nie ma możliwości oglądania bez karty/po jej wyjęciu kanałów FTA (wcześniej było to możliwe).

A co jeśli karta ulegnie awarii, nowa wydawana przez NNK kosztuje 99 PLN - i nie będzie już można korzystać z odbiornika w żaden sposób???

Czy Opticum nie wie, że swoimi 'zabawami' narażacie użytkowników na potencjalne koszty???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIestety nagrywanie nie działa.

Tzn. czasem działa ale wczoraj nasawiłem ze 4 programy i nic sie nie nagrało.

Dzisiaj zrobiłem próbę i nastawiłem dwa kawałki: 1-szy recznei 5 minut i drugi z EPG.

Pierwszy sie nie nagrał, drugi się nagrał.

Dodam ze dekoder był wyłączany, musiał sie podniesc.

Wiec sie właczył bo patrzyłem tak jak trzeba ale 1-szego kawałka nie nagrał. Jak nadszedł czas na drugi to pokazał REC.

Pokazuje mi Software ver= 0.0.2.9-r482 z 2013-9-23

 

W ogóle to soft do nagrywania jak kupiłem ponad rok temu tem dekoder był lepszy bo mogłem sbie dowolnie zmienic czas nagrywania po wyborze programu z EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby to była wina dysku. Mam dysk USB 3,5" z zewnetrznym zasilaniem podpięty przez USB. Nagrywam na nim ponad rok i nie miałem problemów, dopiero po wgraniu nowego (fioletowego) softu. Format partycji to trochę masakra bo mam kilkadziesiąt programów nagranych wcześniej.

Dzisiaj rano widziałem że się właczył czyli powstał ale nagrywanie nie wystartowało.

No i płacę do n-ki kasę a tenisa obejrzec nie mogę, jak grają to jestem w robocie.

Kto mi odda kasę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rowniez sa powazne problemy z nagrywaniem i jest to 100% powtarzalne.

 

Precyzyjniej:

- nagrywanie z TV PULS 19:00 - 20:00 dziala ok (dzialaly 2 z 2 prob) - zlecenie nagrywania wprowadzone recznie (tj nie EPG)

- nogrywanie z TVP Seriale 03:30-04:30 nie dziala (nie dzialaly 2 z 2 prob) - zlecenie nagrywania wprowadzone recznie (tj nie EPG)

- nagrywanie reczne na dowolnych kanalach dziala

 

Niedzialanie objawia sie zniknieciem zlecenia nagrywania, lecz na jego miejsce nie pojawia sie zadne nagranie. Z uwagi na mocno poranna pore nie mam pojecia czy tuner rzeczywiscie sie wlacza i czy probuje rozpoczynac nagrywanie.

 

Podobny system nagrywania stosuje juz od paru mcy i nigdy (do upgrade) nie bylo problemow. Jak dla mnie, wyglada to wie na buga w nowej wersji systemu. Prosilbym o jego zdiagnozowanie i usuniecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis w nocy specjalnie wstalem, zeby sprawdzic czy dekoder nagra program.

 

Dekoder faktycznie wlaczyl sie o zaprogramowanym czasie, ale nie mial najmniejszego zamiaru wlaczyc nagrywania. Musialem je wlaczyc recznie.

 

Panowie, spie...scie soft - czy ktos u Was w ogole robi QA i czy macie jakis system automatycznych testow przed release, zwlaszcza wymuszonym u tysiecy userow? Bledy oczywiscie sie zdarzaja, ale trzeba miec zarzadzalny cykl releasowania, a nie: "hurra, idziemy, jakos to bedzie!".

 

Podpowiem, ze w przypadkach awaryjnych cofa sie na emisji release, jednoczesnie pracujac nad patchami do nowego release, a nie brnie dalej w kanal, psujac opinie firmy. Calkiem dobrze przekonal sie niedawno o tym zarzad NC+, przy okazji wprowadzania nowych taryf.

 

Zwracam tez uwage, ze po testach wewnetrznych soft powinien przejsc testy u wybranych uzytkownikow, a dopiero potem mozna wymuszac zmiane u wszystkich (tysiace odbiornikow!!!).

 

Gdybysmy my tak w firmie robili soft, to padlibysmy juz lata temu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbys prosze zrobic eksperyment i ustawic nagrywanie na kanale TVP Seriale na noc (3:30, czas nagrywania - godzina) i dac znac jaki wynik jutro?

 

Narzekanie narzekaniem, a przynajmniej w ten sposob mozna pomoc zweryfikowac problem i przyspieszyc jego usuniecie, skoro producent sam na to nie wpadl.

 

Przy okazji, typowe w produkcji softu jest udostepnienie formularza zgloszenia problemu i reagowanie na zgloszenie problemu rejestracja ticketa. O tym, ze autor zgloszenia powinien byc informowany o losie zgloszenia, a release powinien skladac sie wylacznie z ticketow (bugfixow lub features) juz nawet nie wspomne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglbys prosze dokladnie zreprodukowac scenariusz i ustawic nagrywanie na podanym przeze mnie kanale, terminie i trybie (= nie EPG)? Przypomne, ze automatyczne nagrywanie dziala u mnie w 100% na TV Puls o 19 i 0% na TVP Seriale o 3 w nocy. Byc moze to problem kanalu, a byc moze pory. Byc moze dekodera, a byc moze karty. Zaczalbym od testu zreprodukowania bledu w identycznych okolicznosciach.

 

Ze swojej strony sprawdze odwrotna kombinacje (TVP Seriale ok 20) i TV Puls (okolo 3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, EPG zapisane jest na dysku, poza tym EPG nie ma nic wspólnego z nagrywaniem :D

 

owszem, ma - przy uzyciu EPG mozna latwo zdefiniowac nagrywanie.

 

Czy moglbys prosze dokladnie zreprodukowac scenariusz i ustawic nagrywanie na podanym przeze mnie kanale, terminie i trybie (= nie EPG)? Przypomne, ze automatyczne nagrywanie dziala u mnie w 100% na TV Puls o 19 i 0% na TVP Seriale o 3 w nocy. Byc moze to problem kanalu, a byc moze pory. Byc moze dekodera, a byc moze karty. Zaczalbym od testu zreprodukowania bledu w identycznych okolicznosciach.

 

Ze swojej strony sprawdze odwrotna kombinacje (TVP Seriale ok 20) i TV Puls (okolo 3).

 

sprawdzilem TVP Seriale, programujac 3 proby nagrywania (2 dane wpisane recznie, raz z EPG) na 10-30 min naprzod w godzinach 20-21:30. Wszystkie proby nieudane. Wniosek - na kanale TVP Seriale nagrywanie o zadanym czasie nie dziala, przynajmniej u mnie. Nagrywanie reczne (wcisniecie klawisza REC) dziala ok.

 

Moglby ktos zweryfikowac u siebie nagrywanie o zadanym czasie na TVP Seriale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam kłopoty z nagrywaniem - niestety nowe oprogramowanie wymaga dopracowania. Odbiornik nie nagrywa z EPG, timeshift i ręczne nagrywanie działają poprawnie. Według mnie w takich przypadkach powinno się dać możliwość wyboru wersji oprogramowania w odbiorniku.

 

Edit:

No i ręczne nagrywanie też "zdechło" - komunikat "Limit CAN record"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...