Jump to content
bradox

Tuner MINI HD 2000

Recommended Posts

Oj koledzy nie znacie się i wprowadzacie ludzi w błąd. Przede wszystkim sygnał telegazety jest przesyłany w niewidocznych liniach obrazu TV. Przez HDMI (specyfikacja) te linie nie są przesyłane. Z żadnego urządzenia podłączonego przez HDMI (tuner dedykowany czy nie) nie uzyskacie telegazety w TV. Co innego jak dekoder ma wbudowaną telegazetę (tak jak nBox), wtedy uruchamia się teletext pilotem od dekodera, dekoder wysyła telegazetę jako zwykły obraz do telewizora.

Mam dekoder sat. mini 2000 na wieczystą dzierżawę.Jest to już mój 3 dekodery te po pewnym czasie zawieszają się mimo że wrócę do ustawień fabrycznych. Nie reagują na pilota. Muszę wyłączyć z gniazda odczekać chwilę po pewnym czasie włączam do gniazdka dekoder pracuje prawidłowo do następnego razu.To znaczy wieczorem go wyłączam pilotem w stan czuwania. Następnego razu nie mogę go uruchomić. Nie jest to regułą lecz zasada powtarza się, Mimo że monitowałem w Polsacie to w/w usterka powtarza się.

Witam. Ja mam dość dziwne przygody z tym dekoderem... Otóż nagrywam normalnie program a jak wyłączę dekoder (kiedyś nagrywałem film i wyłączyłem i mi się normalnie nagrał) to tego filmu nie ma... Czy ja coś zle robię?

Jest już oczekiwane oprogramowanie dla tego dekodera:

Cyfrowy Polsat umieścił na satelicie nową wersję oprogramowanie dla dekoderów HD2000. Nowy soft zgodnie z przewidywaniami umożliwia dostęp do aplikacji Ipla, Strefy Abonenta, modyfikuje on interfejs użytkownika umożliwiając nawigację po dekoderze.

Nowa wersja softu identyfikuje się jako 1.66.1.5.

Oprogramowanie aktualizuje się standardowo, po przejściu dekodera do Standby (stanu czuwania) lub ręcznie poprzez wybranie z Menu dekodera opcji "Aktualizacja oprogramowania". Niestety nie znana jest data, kiedy pozostali abonenci posiadający HD5000 dostaną nowe oprogramowanie, przypomnijmy iż wysyłanie zostało wstrzymane z powodu wykrytych błędów.

http://cyfrowypolsat.cba.pl/news.php?readmore=958

Jeżeli to będzie dobrze działało, to nikt tu nic raczej nie napisze. Użytkownicy tego forum przeważnie narzekają, a nie chwalą.

Od tego jest forum żeby przeważały złe opinie o sprzętach.

Czy może mi ktoś wytłumaczyć krok po kroku, jak podłączyć dekoder Mini HD 2000 do internetu, czy da się przez router, jeśli tak to w jaki sposób?

Ale np. można sobie na kanale 1 ustawić program TVP1?

Nie jest na stałe kanał Polsat na 1?

Guest Anonymous

Kolego, masz dowolność w układaniu listy. Polsat możesz ustawić na 34, a TVP 1 na 76, itp. :) Wyjątek to kanał Dla Abonentów, który na każdej liście będzie na numerze 23. :)

Odhibernowali cię? Dość śmiesznie wygląda takie podniecanie się funkcją dostępną od początku istnienia HD5000 i HD2000.

Ok dzięki za informacje . lepiej byłoby żebu można było przesuwać kanału ale i tak jest ok. Bo lista CP to szok

@remulus, no nie wiem. Ja uważam, że lista kanałów jest znacznie lepiej ułożona w N, aniżeli w CP.

Mi również lista w N pasuje, przglądanie kanałów i tak od TVN zaczynałem, musiałem się przyzwyczaić żeby zamiast 3 wciskać 1. Ta zmiana akurat w mim przypadku na korzyść TVP, bo wcześniej na TVP1 i TVP 2 prawie nie zaglądałem a teraz mimo wszystko muszę przeleć przez ich kanały :) W CP lista jest zbyt chaotyczna i te VODy.

Nie wiem czemu, ale nie działa mi to.. Wywala błąd 4171 - Błąd połączenia. Przypisałem adres ręcznie i nie dochodzą pingi.. Hm nie wiem nie wiem, jeszcze nic nie ma w necie na ten temat, trzeba czekać. ;)