Skocz do zawartości

Tuner MINI HD 2000


bradox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z tym tunerem, w sobote go kupiłem i po podłączeniu przez kabel HDMI tuner się wiesza lub restartuje. Po kablu SCART chodzi bez problemu ale to mnie nie interesuje za bardzo. Na infolinie nie dzwoniłem bo nie chce sie denerwować. Czy jest jakiś sposób na rozwiazanie tego problemu czy jest po prostu zepsuty?

 

 

Miałem identyczną sytuację, nie pomogło żadne przywracanie ustawień fabrycznych i inne triki zalecane pzez infolinię. Pomogła wymiana dekodera na nowy. Od tej pory wszystko działa Ok, aczkolwiek raz na pare, parenaście dni zdaża sie zawiesić na kanale HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim nowym telewizorze ( przesiadłem się z analoga 100Hz Panasonica) oprócz innych kolorów co związane jest z matrycą LCD , w niektórych sytuacjach przy szybkim ruchu np ręką występuje przez 0,2-0,4 sek stroboskopowy efekt przemieszczania się tej ręki.Tak samo przy ciemnych ujęciach jaśniejszej twarzy czasami jest efekt drgania( nieznacznego przesuwania się) policzków lub brody.Takie efekty występują czy to jest sygnał SD czy HD.Może się czepiam ,ale mam hopla w temacie jakości obrazu :jupi:

Podejrzewam, że to "wina" telewizora. Masz pewnie włączone 100Hz, 200Hz, 400Hz, 600Hz... czy ile tam teraz "dają", a nazywają to w zależności od producenta (u mnie w LG jest chyba TrueMotion). Elektronika telewizora dolicza dodatkowe klatki. O ile w sporcie może i to pomaga, o tyle filmy i seriale wyglądają jak dla mnie nienaturalnie i komicznie. Do tego ten efekt "czkawki" mogący się pojawiać w zależności od sceny.

 

Ja mam to u siebie na stałe wyłączone. To nie kineskop, gdzie 100Hz było po prostu ulgą dla oczu. W LCD to jak dla mnie chwyt marketingowy, ale to rzecz gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj otrzymałem dekoder mini hd 2000. Pomijam fakt, że umawiałem się z konsultantem telefonicznym na dwa nowe dekodery a otrzymałem jeden, ale mniejsza o to.

Dekoder na kanale HD wytrzymuje góra 10 mniut a później znane problemy z zawieszanie się obrazu/wyłączaniem dekodera.

Jak sądzicie co robic? Mam 3 wyjścia.

1. Rozwiązac umowę (mam czas bo była zawierana poza lokalem)

2. Prosic o dwa nowe mini hd 2000? Sam nie wiem, jak widzę jakie to wolne dziadostwo.

3. Prosic o inny dekoder.

Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzięki likwidacji kanału Polsat Futbol w końcu mogłem rozwiązać umowę :) (tak naprawdę jedynym powodem rozwiązania umowy była chęć pozbycia się sagema ESI 88 który nie jest wart jak dla mnie nawet 2 złotych, 18 wymian w ciągu jednego roku to aż nadto...), czekam tylko na pismo z adresem wysłania dekodera hehe:)

 

Dziś podpisałem nową umowę i wybrałem HD 2000 z dyskiem usb, na razie jest w porządku ale co jest powodem że po nagraniu filmu na kanale polsat film, w momencie jak chcę go oglądnąć to obraz jest tak powiększony że na telewizorze full hd obcina tak bardzo że nawet logo polsat film jest ucięte ?

 

Przy oglądaniu na żywo wszystkich kanałów jest wszystko w porządku, problem pojawił się dopiero po nagraniu filmu..wszystkie ustawienia obrazu są prawidłowe (zresztą gdyby nie były to podczas zwykłego oglądania też były by problemy)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to bardzo podobna sytuacja jak z kablami HDMI, Dobre 50Hz w LCD to nie do odróżnienia od 100, 200, 8 milinów Hz :)

Nic bardziej mylnego, nie ma "dobrych 50Hz" w LCD. Wstawianie klatek pomiedzy wynikające z transmisji jest niezbędne dla rozwiązania problemów powstających przy szybkim ruchu na ekranie. Inną sprawą jest jakość układów elektronicznych których firmy używają. Przy kiepskiej elektronice powstaja często artefakty. Jednak dla komfortowego oglądania transmisji sportowych układy te są niezbędne szczególnie dla telewizorów o większych przekątnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci odpowiem na to pytanie. Posiadam ESI-88 i Mini HD 2000 i przy szybkim przełączaniu kanałów szybszy jest MINI HD 2000. Ogólnie jest Mini HD spoko,ale gdy mamy go długo włączonego potrafi się dość mocno grzać, ale jak postawimy go w pozycji pionowej, na dołączonej do zestawu stopki, to się grzeje dużo mniej, bo ma lepszą wentylację.

 

Witam

 

 

Dziś podpisałem nową umowę i wybrałem HD 2000 z dyskiem usb, na razie jest w porządku ale co jest powodem że po nagraniu filmu na kanale polsat film, w momencie jak chcę go oglądnąć to obraz jest tak powiększony że na telewizorze full hd obcina tak bardzo że nawet logo polsat film jest ucięte ?

 

Przy oglądaniu na żywo wszystkich kanałów jest wszystko w porządku, problem pojawił się dopiero po nagraniu filmu..wszystkie ustawienia obrazu są prawidłowe (zresztą gdyby nie były to podczas zwykłego oglądania też były by problemy)

 

 

pozdrawiam

 

 

Może masz w menu "Obraz i dźwięk" skalowanie obrazu włączone Pan & scan, jeśli tak to zmień to na Pełny. Jeśli masz telewizor 16:9 to włącz w tym menu 16:9, a jeśli masz TV 4:3 to włącz 4:3

 

PS. Działa wam może funkcja "Strefa Abonenta" w menu? U mnie nie działa i pisze że "Z przyczyn technicznych usługa niedostępna" Też tak macie, czy działa u was?

Dodam, że internet pod dekoder jest podłączony prawidłowo,ipla działa znakomicie i bez zacięć. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Cyfrowy Polsat zaproponował mi dzisiaj dekoder Mini HD 2000 bez dysku , powiedzieli mi ze lepiej wyjde jak sobie dysk sam kupie niz mam im placic 5zl co miesiac za udostapienie dysku, Wiec mam takie pytanie do was ile moze kosztowac taki dysk z pojemnoscia 250GB???? I czy kazdy model dysku bedzie dzialal czy musi byc jakas dokladna firma.

 

I moje ostatnie pytanie dotyczy tego ze ten dekoder ma wyjscie USB , to znaczy ze gdy włoże swojego pendrive to bede mógł cofac , nagrywac i zatrzymywac??????????? wtedy bym nie musial dysku kupować . PROSZE O ODPOWIEDZ . Z GÓRY DZIEKUJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dekoderem tym nie będzie działał żaden pendrive.Współpracuje on tylko z dyskiem DTU-320 produkcji CPT. Konsultant na infolinii źle Ci powiedział. Dysk ten nie jest na wynajem. Zarówno nowi jak i obecni klienci muszą za niego zapłacić 250zł i jest on twój na zawsze, czyli na własność i nie ma opłaty 5zł. Dysk po uruchomieniu przez dekoder, podobno działa także na komputerze i można zapisywać dane z kompa. Nagrań nie obejrzysz natomiast na komputerze, ponieważ folder z nagraniami jest zabezpieczony.

 

Ps. Dodam też że dekoder Mini HD 2000 jest za 1zł także na własność przy umowie na pakiet "Mini HD" na okres 36 miesięcy.Po skończonej umowie pozostanie Ci pakiet "Darmowy HD".

 

PS. Działa wam opcja w menu "Strefa Abonenta"? Bo u mnie nie działa i pisze że "Z przyczyn technicznych usługa niedostępna". Uprzejmie was proszę o sprawdzenie czy u was działa ta funkcja. Pytam się bo mam ten dekoder od paru dni i nie wiem czy trzeba go wymienić bo coś nie tak? Czy może jest tak u wszystkich?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodzu po pierwsze przestań cały czas pisać od tym Mini HD, bla bla bla bo to już nudne, a po drugie mylisz się. Dysk jest na wynajem w opcji umów na 29/36mies.

W nowej umowie nie ma opłaty 5zł mies. tylko 49zł jednorazowo, w przedłużeniach jest jak najbardziej w opcji +5zł/mies. Oczywiście pakiety Familijny HD i większe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodzu po pierwsze przestań cały czas pisać od tym Mini HD, bla bla bla bo to już nudne, a po drugie mylisz się. Dysk jest na wynajem w opcji umów na 29/36mies.

W nowej umowie nie ma opłaty 5zł mies. tylko 49zł jednorazowo, w przedłużeniach jest jak najbardziej w opcji +5zł/mies. Oczywiście pakiety Familijny HD i większe...

 

Jak podpisywałem umowę i chciałem wynająć dysk to pani w APS powiedziała że dysk tylko na sprzedaż i nie ma i nie był nigdy na wynajem. Jak bym wiedział to wziął bym przecież w darmowe użytkowanie. Wprowadziłem kolegę nie chcący w błąd.

 

Forum jest do tego aby się pytać. Jak nudzą Cię pytania o dekoder Mini HD to po co wchodzisz w dział o tym dekoderze. Ja się spokojnie pytam, a ty mówisz że cię nudzi pytanie, to poco na nie odpowiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było, ale szukałem informacji, jak nagrać programy emitowane o innej porze i tutaj tego nie znalazłem.

Znalazłem gdzie indziej, więc jeżeli ktoś zainteresowany to dzielę się tą informacją.

Należy nacisnąć EPG, wybrać kanał, następnie wybrać program (przesuwając oś czasu w prawo), po czym należy wcisnąć "nagrywanie" i już.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie odpowiadam, ale teraz mam pytanie :) Będę za pomocą tego dekodera ustawiał antenę pod dekoder HD C+, tak się złożyło, że nie mam póki co ani docelowego dekodera ani miernika, ale ustawić antenę na dekoderku od CP to nie problem, chodzi mi o to na których kanałach to robić, czy CP ma na liście kanały z tp C+ (chodzi mi o częstotliwości z których C+ nadaje swoje kanały w HD)? i ogólnie na których kanałach skorygować ustawienie, żeby było optymalnie i wszystko potem działało? (jakby ktos podal po 1 kanale z kazdego tp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...