Jump to content
bradox

Tuner MINI HD 2000

Recommended Posts

@dziabolek7 jak ustawiam antenę, to zawsze na którymś z kanałów z 11.508 - on jest bardzo silny :)

Najlepiej ustawiać na słabszych częstotliwościach czyli nieszczęsnym 11411 H DVB-S2 8PSK 27500 5/6.

na słabszych to się dobrze koryguję ustawienia anteny, ale zeby się wstrzelić w satelite to lepiej używać mocnych transponderów :)

Dzięki koledzy za pomoc, generalnie sporo już anten ustawiłem tylko dekoderem, ale w tym przypadku chodziło mi w domyśle właśnie o ten "11411" Tam jest całą paczka HD od C+ i z nim jest problem, niby mam jakość ok 70% ale zdarza się chwilowe wyzerowanie;/ Te 2 FTA chodzą na dekoderku CP, ale obawiam się że jak podłączą dekoder C+ nie pociągnie reszty kanałów. Antena 60cm, więc pewnie do wymiany.

Czy testował ktoś z was ten dekoder z podłączonym tunerem DVB-T USB firmy AverMedia ?

Czy testował ktoś z was ten dekoder z podłączonym tunerem DVB-T USB firmy AverMedia ?

Raczej nie podłączysz do niego tunera DVB-T przez USB. Bo do niego przez USB podłączysz tylko dysk do nagrywania :wink:

jak nie można ? Przecież tu jest napisane że można

https://satkurier.pl/news/70714/cyfrowy-polsat-mini-hd-2000-oficjalnie.html

a oto cytat z tego opisu:

...Jest on także kompatybilny z

tunerem DVB-T USB firmy

AverMedia Technologies,

który jest dostępny w

wybranych punktach sprzedaży

platformy i umożliwia odbiór

programów naziemnej telewizji

cyfrowej.

Ale ja się zawsze pytam po co? Przecież jak masz CP, to wszystkie kanały które są w NTC masz z talerza? Po co???

bo prawdopodobnie Puls 2 będzie dostępny tylko w DVB-T, a tak poza tym to ja chcę go kupić z pakietem Darmowym HD :)

A co ciekawego będzie w tym kanale Puls2? Same powtórki z Puls.

W instrukcji pisze że obsługuje DVB-T USB. DVB-T USB AverMedia jest dostępny w wybranych APS Cyfrowego Polsatu.

Może po prostu chce oglądać regionalną wersję TVP Info np. Łódzką, czy Wrocławską, a tego nie odbierze z satelity.

Guest Anonymous

A to ciekawe, że tak wiele osób nie zwróciło uwagi na to, że Mini HD 2000 daje możliwość podłączenia tunera DVB-T. Sam nie wiedziałem, że jest taka możliwość. Pokazuje to też, jak wiele osób nie czyta instrukcji obsługi (nie mam tego dekodera ;)).

Zastanawiam mnie czy ten tuner DVB-T w wybranych Punktach faktycznie jest dostępny, gdyż w przypadku Cyfrowego Polsatu "wybranych" może oznaczać, że w żadnym nie jest dostępny ;).

...Może po prostu chce oglądać regionalną wersję TVP Info np. Łódzką, czy Wrocławską, a tego nie odbierze z satelity.

Regionalna wersja TVP Info też by mi się przydała :)

Mi to się podoba w tym dekoderze to, że ma wbudowaną iplę, a DVB-T powinien mieć wbudowane, a nie pod USB. ;)

Witam, czy dekoder mini hd2000 można ustawić tak żeby pracował w systemie ntsc ?

Nie można.

Witam.

Dzisiaj zauważyłem że zniknęła mi zakładka Multiroom. Czy to oznacza że nie będę już musiał przekładać kart? Czy to tylko chwilowe zniknięcie?

Witam, niedawno kupiłem dekoder jw. w ofercie multiroom. Problem polega na tym że podczas oglądania kanałów w jakości HD pojawiają się przeźroczyste kontury- jakby ślad, słabe odświeżanie ?. Zwykle podczas dynamicznych scen, jest to dosyć uciążliwe. Przekładałem dekodery (HD 5000) i efekt ten nie występował. TV mam Samsunga 40D5500, antena - nie mam pojęcia - napewno nie jest to oryginalna od CP, nie te malutkie. Sygnał : moc ok 90%, jakość ok. 70% Troszkę laikiem jestem w tym temacie dlatego proszę o porady. Spotkał się ktoś już z takim problemem ?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

To nie wina anteny tylko podłączenia kablem Euro lub HDMI, sprawdz kable w tv i dekoderze podłączone.

Próbowałem na kablu HDMI dostarczonym przez CP oraz na innym kablu HDMI Prolink 1.4, wydaje mi się że to nie wina kabla, jakieś propozycje?