Jump to content
bradox

Tuner MINI HD 2000

Recommended Posts

Witam.

Mam ten dekoder jako Multiroom, kobieta z którą rozmawiałem z polsatu powiedziała mi że w Menu jest taka zakładka w której można sprawdzić ile zostało do zablokowania sygnału na dekoderze, znaleźć czegoś takiego nie moge. Czy jest to kwestia aktualizacji (aktualnie mam 1.66.1.5)?

Pozdrawiam

Niektóre dekodery dodatkowe od nowości nie mają dostępnej zakładki "Multiroom" w menu, pisał o tym użytkownik elwis tutaj: viewtopic.php?f=7&t=22276&start=480 , również u mojej cioci dekoder M100 początkowo jej nie miał, a mój M100 posiadał tą zakładkę od początku. Jeśli Twój Mini HD 2000 jej nie ma, to wypada się tylko cieszyć, bo na razie unikniesz przekładania kart, bo dekoder nie będzie blokowany.

mam dekoder mini hd200 CP po podłączeniu przewodu z internetem nie działa mi ipla a w ustawieniach pokazuje że raz jest połączenie z internetem a raz nie, co mam zrobić by mi to działało?

Mam pytanie mam pakiet Rodzinny ze starym dekoderem Mini, teraz kiedy dochodza kanaly polskie FTA (Water, Novela - dostepne tylko na dekoderach HD), zastanawiam sie nad mozliwoscia zamiany mojego starego dekodera (jeszcze dycha ale wiem jak dlugo) na np. Mini HD, czy ktos wie czy moge ewentuallnie zrobic to bez przedluzania mojej umowy i ile zaspiewaja za taki dekoder ??

Pytanie w złym wątku.

Odpowiedź na Twoje pytanie jest w wątku o ofertach dla obecnych abonentów. Wymiana dekodera SD na HD jest możliwa tylko poprzez aneks do umowy (z okresem podstawowym umowy określonym). Dekodery zazwyczaj są od 1zł, może pojawić się czynsz oraz do pakietu Mini HD nie są dostępne dekodery HD produkcji CPT.

Witam.

Czy macie jakieś problemy ze swoimi dekoderami? Mój wyłączał sie na kanałach HD, po wymianie dekodera problem ustał, choć babka w APS upierała się że to kwestia nowego (złego) softu i nie chciała go wymienić, pojechałem do innego APS'u i gość wymienił go bez problemu. Czy jest to kwestia nowego softu, czy wadliwego sprzętu?

Pozdrawiam

Bardziej jest to wada sprzętu, ale zdarza się też wina softu.

Po kilku miesiącach użytkowania MINI HD 2000 ,chciałbym podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami:

-Wygląd zewnętrzny jest OK, brakuje mi jednak wyświetlacza numerycznego, który pokazał by chociażby numer oglądanego kanału.

-Dekoder lubi się co jakiś czas zawiesić ( nie można go odpalić) po wyłączeniu go w głęboki tryb uśpienia.

-Dekoder za każdym razem zawiesił się przy próbie uruchomienia iply ( nieudane próby podłączenia internetu z routerka )-na razie sobie odpuściłem.

- Dysk twardy chodzi głośno , co jakiś czas popiskuje - różne dziwne rzeczy dzieją się gdy podczas nagrywania programu włączę przycisk pauza, a potem dalsze nagrywanie..

- Sygnał video wyjścia analogowego dużo lepszy od mojego starego tunerka.

-Wstawianie programów do listy ulubionych proste lecz nie ma możliwości ,,mieszania" w tejże liście.

-Wyjście HDMI możemy ustawić na 520 ,720p ,1080i Pytam się po co są te ustawienia ???Ii tutaj mam pytanie:

Zakupiłem właśnie TV 42LM620S i za bardzo nie jestem zadowolony z obrazu.Jeśli więc ustawię sygnał po HDMI w Mini HD2000 na 1080i to konwersję sygnału przychodzącego z satelity (520) na 1080i robi mój dekoder ???

Jeśli tak to wydaje mi się, że robi to nie najlepiej.Może jakiś fachowiec wytłumaczył by mi czy dobrze myślę? , jak to jest w innych dekoderach ? czy są różnice ?, może ktoś ćwiczył z różnymi dekoderami

Krótko mówiąc, czy sam dekoder może zepsuć sygnał cyfrowy po HDMI ????

-

Co z tym kablem niby, ile można tłumaczyć , że kabel HDMI nie ma żadnego wpływu na obraz. Tak jężeli ustawisz wyjście dekodera na 1080i to kanały HD są puszczane jak idą, a SD skalowane do 1080i.

Ale jak masz kabel HDMI wersje 1.3 czy coś takiego i sagemcoma to możesz oglądać filmy w 3d jeśli telewizor masz przystosowany, więc troche kabel pomaga :P

no właśnie a te co polsat dodaje do tych swoich dekoderków są równie dobre jak te dekodery

Ale akurat przy Mini HD 2000 nie ma róznicy jaki to kabel bo odbiór będzie ten sam, ja mówię tutaj akurat o sagemcomie, że jak masz HDMI 1.3 to on przetworzy sygnał 3d, więc jakośc obrazu związana z kablem jest spójna

Mam podłączoną n-kę kablem od HD5000 i bez problemu idzie przez niego 3D! Z tego co wiem 3D to po prostu 2 obrazy obok siebie, które nakłada na siebie już telewizor. Technicznie przez kabel idzie obraz HD 1080i. Każdy tuner HD odbierze obraz 3D, bo to jest po prostu obraz HD.

Teoretycznie tak, jeśli masz dobry telewizor on sam przetworzy sygnał 3D i nawet na zwykłym dekoderze i kablu go odbierzesz i zakładasz okulary i widzisz jak pirania 3DD leci na Ciebie, ale jak telewizor nie ma aż takich możliwości to poprzez podłączenie sagemcoma i kabla HDMI 1.3 ten obraz będzie prawidłowo przetworzony

-Wyjście HDMI możemy ustawić na 520 ,720p ,1080i Pytam się po co są te ustawienia ???Ii tutaj mam pytanie:

Zakupiłem właśnie TV 42LM620S i za bardzo nie jestem zadowolony z obrazu.Jeśli więc ustawię sygnał po HDMI w Mini HD2000 na 1080i to konwersję sygnału przychodzącego z satelity (520) na 1080i robi mój dekoder ???

Jeśli tak to wydaje mi się, że robi to nie najlepiej.Może jakiś fachowiec wytłumaczył by mi czy dobrze myślę? , jak to jest w innych dekoderach ? czy są różnice ?, może ktoś ćwiczył z różnymi dekoderami

Krótko mówiąc, czy sam dekoder może zepsuć sygnał cyfrowy po HDMI ????

-

Panowie może inaczej:

Program TVP lub temu podobne, czyli potocznie mówiąc SD nadawane są do satelity z rozdzielczością 520 ,720p czy 1080i ?.

Jeśli nadawany jest w rozdzielczości 520, a ja mam ustawione w Mini HD2000 wyjście 1080i to rozdzielczość zmienia prawdopodobnie sam dekoder.I tutaj może być problem.

W moim nowym telewizorze ( przesiadłem się z analoga 100Hz Panasonica) oprócz innych kolorów co związane jest z matrycą LCD , w niektórych sytuacjach przy szybkim ruchu np ręką występuje przez 0,2-0,4 sek stroboskopowy efekt przemieszczania się tej ręki.Tak samo przy ciemnych ujęciach jaśniejszej twarzy czasami jest efekt drgania( nieznacznego przesuwania się) policzków lub brody.Takie efekty występują czy to jest sygnał SD czy HD.Może się czepiam ,ale mam hopla w temacie jakości obrazu :jupi:

Nie będę szeroko rozwijał tematu, bo to nie miejsce tutaj, ale wziąłeś pod uwagę, że to wina TV (a konkretnie technologii - matryca LCD)? ;)