Skocz do zawartości

Tuner MINI HD 2000


bradox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam problem z odbiorem Polsatu Sport HD. MINI HD 2000 zawiesza się po przełączeniu na ten (i tylko ten!) kanał, wyświetlając jedynie czarny ekran. Przełączenie na inny kanał (nawet FTA) nie powoduje wyświetlenia żadnego obrazu TV (wyświetla się wyłącznie OSD). Pomaga głębokie uśpienie dekodera (przytrzymanie wyłącznika i potem OK) i ponowne włączenie. Lecz wtedy sytuacja powtarza się przy przełączeniu na kanał 21 lub 119.

 

Po wymianie kilku maili z supportem, okazało się, że Polsat Sport HD nie zawiesza odbiornika jak... odłączę od niego dysk. Po ponownym podłączeniu - znów problemy. Potem dostałem informację, że problem jest już naprawiony, co niestety nie okazało się prawdą i dalej nie mogę oglądać PS HD.

 

Dziś support "zaprosił" mnie do wymiany dekodera. I tu jest problem:

1. Pewnie stracę nagrania z dysku.

2. Pewnie dostanę HD 3000, którego wole unikać po opiniach z tego forum i wpadce CP przy jego premierze.

 

Teraz pytanie: czy miał ktoś podobny problem i czy faktycznie tylko wymiana może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już nowe oprogramowanie do dekodera MINI HD 2000 które wyeliminuje problem związany z restartowaniem się urządzeń na kanałach HD oraz poprawi stabilność dekoderów.

Więcej TUTAJ i TUTAJ

 

Ad1. Raczej nagrania usuną się po ponownym podłączeniu dysku do wymienionego dekodera. (choć różnie to bywa z tymi dyskami)

Ad2. A może będzie to HD6000. Albo taki jak posiadasz. Albo tak jak piszesz HD 3000. Zależy co mają na stanie u Ciebie w APSie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SatKurier:

11 grudnia 2012 roku Cyfrowy Polsat udostępnił dla 50 tys. dekoderów HD 2000 nową wersje oprogramowania - 1.92.1.5. Jak informowaliśmy wcześniej, część użytkowników będzie posiadała nadal starszą wersję softu - 1.66.1.5, jednak w niedługim czasie nowe oprogramowanie zostanie udostępnione wszystkim użytkownikom HD 2000.

 

Czyli co ? część użytkowników starych ma nowe oprogramowanie a część nie ? Dlaczego od razu nie dadzą wszystkim starym abonentom możliwości aktualizacji.

Te 50 tys. jest potraktowane jak króliki doświadczalne ?

Paranoja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie fajnie to ująłeś " króliki doświadczalne" :) po co mają mieć problem załóżmy z 400tys użytkownikami dekodera MINI HD 2000, jak coś technicy zepsują z softem to liczbę 50tys można szybko opanować i gratisy za awarie niedogodności mogą dać mniejszej liczbie :lol: (zawsze z tego korzystam :) ) Jak dają nowy soft do HD 5000 to zawsze jestem tym "króliczkiem" :lol2: Ale nie narzekam bo iplę na dekoderze HD 5000 miałem jako jeden z pierwszych a inni abonenci mieli później jakoś 2-3 miesiące po mnie :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Pewnie dostanę HD 3000, którego wole unikać po opiniach z tego forum i wpadce CP przy jego premierze.

 

HD3000 na początku faktycznie się często wysypywał, ale po powrocie do oferty działa podobnie jak inne dekodery hd produkcji CP. Przy skorzystaniu z usługi multiroom można wybrać sobie albo mini hd 2000/hd3000 (aktywacja 29 zł) albo hd 6000 (aktywacja 69 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na nowym sofcie od razu spadła jakość sygnału na TVP1HD do koloru żółtego wcześniej była prawie na max zielony.

Widocznie po wgraniu nowego softu wskaźniki jakości i siły sygnału pokazują bardziej dokładne wartości jak ustawiona jest antena :) może coś w tym było że na kanałach HD dekoder się wieszał bo nie radził sobie z sygnałem i nowy soft ma w tym właśnie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mój problem z Polsatem Sport HD się rozwiązał bez wymiany dekodera. Wystarczyło... przywrócić ustawienia fabryczne, czego _nie_ zaproponował support Polsatu. Nagrania zostały nienaruszone, a ustawienia to był drobiazg do przywrócenia.

 

Od sporego czasu zajmuje się zawodowo komputerami, ale nie przewidziałem, że komputerowa metoda wyłącz i włącz ponownie, tu w wersji nieco twardszej, zdziała takie "cuda" ;-)

 

Dzięki za inspirację do pełnego restartu w wątku o HD6000 :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki. Od czasu kiedy wymieniłem swój Mini HD 2000 z powodu zawiech na kanałach HD (około 2 miesiące temu ) , działają mi wszystkie kanały z oferty polsatu w tym HBO HD itd. Ktoś się spotkał z czymś takim ? Przed oddaniem chodziły mi tylko kanały z mojego pakietu familijnego hd. Wiem że to nie jest uciążliwe :D , ale boję się że będe musiał za to zapłacić, tym bardziej ze okres promocyjny mam już dawno za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie na nowy dekoder CP włącza całą ofertę (bynajmniej ja tak miałem) na 2tyg max 1mięsiąc a to po to żeby sprawdzić czy wszystko działa prawidłowo system CP <-> dekoder klienta. W Twoim przypadku może być to pomyłka ze strony CP że nie wyłączyli kanałów i nie zostawili Tobie Twojego wykupionego pakietu. Na Twoim miejscu siedziałbym cichutko i korzystał z tego :) Może być też opcja że za utrudnienia w odbiorze sygnału włączyli Ci całą ofertę a na jak długo to nie wiem (jak taka opcja jest to na Twoim koncie u CP jest to na pewno odnotowane w systemie)

 

Nie bój nic masz umowę tylko na familijny HD to ich błąd.

A może miałeś jeszcze taką opcję że włączyli Tobie całą ofertę np na 3miesiące i po tym okresie miałeś zdecydować czy zostajesz przy całej ofercie CP czy tylko Familijny HD jak nie podjąłeś decyzji to zostaje cała oferta. :) (ale przy takiej opcji nie dają HBO, że masz możliwość zrezygnowania, kanały HBO tylko w okresie promocyjnym bądź umowa na ten pakiet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu odłączając stary dekoder miałem pakiet familijny, dostałem nowy, podłączyłem i jest full :) Jeżeli to jest usterka, to wszystkim po kolei takich życzę w te święta, a jeżeli to cp tak z robił to miło, zwłaszcza że od lipca mordowałem się z dekoderem i jego zawieszkami na hd. :)

Uzupełnię : Jednak jest to chyba jakiś ich okres promocyjny, bo była sytuacja że nie mogłem uruchomić pakietu extra, i musiałem zawrzeć nową umowę przez tel. Było to kilka dni przed oddaniem dekodera do gwarancji :) tak więc sorry za zasmiecanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem i w sumie to nie wiem czy to wina dekodera(Mini HD2000) czy inst. antenowej.

Co chwilę mam brak sygnału z częstotliwości 12264Mhz. a więc brak takich kanałów jak History HD czy Polsat HD. Włącze dekoder sygnał jest na tych kanałach(jakość około 70%, moc jakieś 90%), po chwili oglądania przełączę na jakiś inny kanał i znowu powracając na np. History HD info o braku sygnału. Pomaga czasem odłączenie na chwilę dekodera od sieci elektrycznej, ale po jakimś czasie znowu to samo.

I nie wiem czy dekoder ma problem z tą częstotliwością czy to wina ustawień anteny. Możecie na początek doradzić w jaki sposób podregulować antenę(regulacja czaszy? regulacja konwertera?) Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo. Podobno pomaga przywrócenie ustawień fabrycznych. Po przywróceniu usuwają się listy ulubionych ? Bo nie che znowu spędzić 2h na ustawianiu 100 kanałów na liście ulubionych na 2 dekoderach. Porażka z tymi listami raz się bachniesz i od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pokusiłem się o reset. Wszystkie ustawienia, łącznie z własną listą kanałów poszły.... . Jednak efekt jest zadowalający, dekoder nie wiesza się przy zmianie kanałów, działa troszkę szybciej z naciskiem na "troszkę". Wyszukał mi nowe kanały free, których wcześniej zapewne nie widział. Ipla nadal zawiesza tuner na potęgę, praktycznie nie ma możliwości, aby coś obejrzeć za pomocą tej aplikacji. Tak więc róbcie resety- pomaga na zawiechy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się zawiesił dopiero raz po aktualizacji ale za to mam problem z EPG kiedyś musiałem "ładować" EPG tylko po wyłączeniu dekodera z gniazdka a teraz praktycznie co dzień jest Gromadzenie danych po wejściu w EPG. U was jak z tym jest ?

Jeszcze się chcę powstrzymać przed resetem ustawień bo lista na 2 dekoderach 100 kanałów sama się nie zrobi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam ten dekoder oraz ogromny problem po ostatniej aktualizacji.

Soft, który miał poprawić stabilność dekodera okazał się koszmarem. Dekoder potrafi zawiesić mi się nawet kilka razy dziennie. Objawia się to w ten sposób, że w pewnym momencie po prostu "zamarza", np. wybierając z listy jakiś kanał i wciskając dwa razy OK by zatwierdzić wybór, dekoder zatrzymuje się na OSD i przestaje reagować. Pomaga jedynie wyjęcie wtyczki z kontaktu. Czasem nawet chcąc włączyć dekoder (wybudzić go z trybu czuwania) zapala się jedynie zielona diodka lecz sygnał do TV nie jest wysyłany, wówczas próba wyłączenia go pilotem czy nawet przyciskiem nic nie daje i ponownie pomaga jedynie wyjęcie wtyczki z kontaktu. Jeszcze wcześniej zdarzały się nagłe błędy karty (BŁĄD 08).

 

Jestem bezradny :/ Co mogę w takiej sytuacji zrobić :?: Czy mogę to reklamować? Jeśli tak to gdzie? Wziąć dekoder i iść do APSu? Próbowałem przywrócenia ustawień fabrycznych i nie pomogło, a nawet pogorszyło sprawę.

 

Proszę o pomoc. Takie oglądanie jest nie do zniesienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...