Skocz do zawartości

Tuner MINI HD 2000


bradox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzieki. Mam 2 tygodnie na intensywne testy, zanim tuner wyjedzie z kraju.

 

A powiedzcie mi jeszcze czy to normalne, ze mam odkodowane wszystkie kanaly przy kupionym Darmowym Polsacie za 299zl bez umowy? Ale to doslownie: tematyczne, HD, nawet jakies VOD. Czy jest jakas letnia promocja, czy tak jest zawsze ze po kupnie jest wszystko a pozniej koduja, czy po prostu ktos sie walnal przy aktywacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tunerek niczego sobie. Strasznie szybko sie uruchamia (nie mierzylem, ale mysle ze max 5s! normalnie szok w porownaniu do Opticuma :-) ), calkiem sprawne przelaczanie kanalow, proste, ale ladne menu, dziala z monoblockiem (Hotbird+Astra), dziala EPG (chociaz nie wiem dlaczego tylko na kanalach z pakietu Polsat). W zasadzie tylko 3 rzeczy mnie bola:

- brak mozliwosci podlaczenia dowolnego dysku USB (tego raczej nie obejdziemy, "dziekujemy ci" Polsat Technology!)

- fatalna komunikacja pilot->odbiornik (trzeba celowac, da sie to jakos poprawic, przelutowac diode czy cos?)

- brak mozliwosci przesuwania kolejnosci kanalow na liscie ulubionych (licze ze to uda im sie zmienic przy ktorejs aktualizacji softu, bo teraz zeby poprzestawiac sobie kanaly to trzeba po prostu tworzyc liste od nowa).

Nie przeszkadza mi rowniez brak wyswietlacza. Z miejsca, z ktorego oglada sie TV i tak nic na nich nie widac ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale wejście jest chyba standardowe dla tego typu urządzenia. Kiedyś miałem kartę TV do komputera i ona miała właśnie takie gniazdo na zewnętrzny odbiornik do pilota, więc chyba każdy powinien działać. Tylko proponuję podłączać to na wyłączonym dekoderze, pamiętam że moja karta spaliła się właśnie w tedy jak diodę IR podłączyłem na włączonym kompie :) To już tylko jako ciekawostka. Nie wiem też jak zachowuje się dekoder i jego dioda wbudowana po podłączeniu zewnętrznego odbiornika, czy się wyłącza czy trzeba ją zasłaniać żeby dekoder 2x tego samego komunikatu od pilota nie odbierał. Niemniej jednak możliwość jest i raczej nie przypadkowo to złącze się znalazło na tylnym panelu dekodera, chociaż w przypadku CPT jest wszystko możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardziej oprogramowania że EPG działa na niektórych kanałach z opóźnieniem. Testy dekoderów losowo się odbywały i każdego nie sprawdzały, tylko tak przypuszczam że dziennie 100 a 50 zostało sprawdzonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z pilotem zrobie chyba inaczej. Wyjalem dzisiaj bebechy tunera z obudowy i pilot zaczal dzialac jak szalony! Od sciany, od sufitu, zza plecow... :-) Takze potestuje go jeszcze troche, sprawdze rowniez za jakis czas jak sie pilot sprawuje w docelowym pomieszczeniu, ale i tak przewiduje ze wywierce po prostu otwor w obudowie przed czujnikiem IR :-) Obudowa jest ciemna, wiec nie powinno sie rzucac w oczy. A jak bedzie razilo to mozna to zaslonic jakims cienszym i bardziej przepuszczajacym tworzywem. Ja osobiscie wole takie rozwiazanie niz ciagnac dodatkowy kabel z odbiornikiem, ktorego jakosc tez moze byc rozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak :D Zapomnialem ze tuner bywa rowniez wlasnoscia Polsatu.

 

Jak dla mnie to oni powinni robic takie "poprawki" juz w ich technolodżi center (dziurka + zaslepka innym materialem), no ale moze nie wszystkim to tak przeszkadza jak mi. Taka modyfikacje mozna zreszta wykonac nawet bez rozkrecania tunera, bo do diody jest spory odstep od obudowy. Ciekawe jak podeszliby do tego w przypadku ew. naprawy gwarancyjnej. Nie ingeruje sie przeciez w ten sposob w sam sprzet, tylko w obudowe. To tak samo jakbym zechcial sobie nakleic na tuner "rozowego misia". Bo wynajem to juz raczej inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek uszkodzenie mechaniczne powoduje wygaśnięcie gwarancji, tak samo jak ślady otwierania itd. W HD3000 jest wyraźne cienkie kółko na przednim panelu w miejscu gdzie jest dioda odbierająca sygnał z pilota. Tą modyfikacje wprowadzili wcześniej już w T-HD1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna, sam mam tak zrobione. Hotbird ustawiasz na kanal 1 (czy tam A), a Astre na 2 (B). Polskie kanaly z Hotbirda mialem juz fabrycznie ustawione w tunerze. Wiec przeskanowalem jedynie Astre zeby dodac niemieckie. Nic wiecej robic nie trzeba. Tuner sam dobiera odpowiedniego satelite w zaleznosci od kanalu.

 

A jak jestes w ustawieniach i przelaczasz kanaly Diseq A/B to masz jakis poziom sygnalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam spory problem z Mini HD 2000. Co 10-ty program który nagrywam na dysk teoretycznie nagra się, ale przy próbie odtworzenia mam czarny obraz a dekoder zawiesza się i pomaga tylko wyciągnięcie zasilania. Byłem oczywiście w APS, najpierw wymieniono mi dysk później dekoder ale sytuacja powtarza się. Szczerze mam dość tego badziewia, chciałem wymienić na jakiś inny dekoder z dyskiem ale w APS powiedzieli mi że na razie CP nic dla mnie nie ma. Czy mogę zerwać umowę ponieważ sprzęt nie działa tak jak powinien? Co mogę zrobić żeby wymienić to g...no na coś innego z nagrywaniem??

 

Pozdrawiam

sin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...