Skocz do zawartości

Tuner MINI HD 2000


bradox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z odtwarzaniem nagrań z zewnętrznego dysku. Kiedy z listy nagranych audycji jedna z nich uruchamiam, ekran staje się czarny i nic więcej. Nie można też wrócić do oglądania telewizji, bo ekran jest nadal czarny, słychać tylko dźwięk. Dioda przy dysku nadal mina, jakby nadal pracował. Pomaga dopiero odłączenie z prądu. A i jeszcze jedno w lewym górnym rogu pojawia się ikonka jakby kartki z zębatką, która po chwili zmienia się w kartkę z "ptaszkiem". Dodam, że dotychczas problemu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do prawdy zastanawiam się co skłoniło konstruktorów do pozbawienia tego dekodera wyjść audio :shock: Nie ma ani analogowych wyjść ( Stereo ) , ani bardziej ważnego w XXI wieku wyjścia cyfrowego dla dźwięku przestrzennego ... Weź tu podłącz ten sprzęt do kina, ehe ... Nie dziękuję opcji HBO nie będę kupował bo nie da się cieszyć pełnią szczęścia oglądania filmu. Dźwięk z głośniczków płaskich TV to jakaś porażka :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wiekszosc telewizorow tak dziala, jesli nie wszystkie. To jest WYJSCIE sygnalu dzwiekowego telewizora. Tak wiec to co w danym momencie "gra" w telewizorze, to jest przekazywane na wyjscie. Starsze telewizory mialy tez czesto takie rozwiazanie w postaci analogowej (chinch lub euro).

 

U mnie tak na pewno jest, bo sam z takiego rozwiazania korzystam. Dziwiek z tunera oraz z komputera po HDMI do telewizora, a ten przekazuje sygnal DD/DTS w cyfrowej postaci przez wyjscie optyczne do dekodera dzwieku przestrzennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Potrzebuje dopasować do tego dekodera i mojego telewizora (samsung le26b350), jakiegoś pilota uniwersalnego. Czy ktoś z Was ma podobne połączenie tych dwóch sprzętów z pilotem? Jeśli tak, to jaki to model pilota i jak się sprawuje? Czy wszystkie przyciski da się zaprogramować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuje dopasować do tego dekodera i mojego telewizora (samsung le26b350), jakiegoś pilota uniwersalnego. Czy ktoś z Was ma podobne połączenie tych dwóch sprzętów z pilotem? Jeśli tak, to jaki to model pilota i jak się sprawuje? Czy wszystkie przyciski da się zaprogramować?

Logitech Harmony 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzesuwac kanalow nie mozna. Ale mozna sobie zrobic liste ulubionych (a nawet kilka takich list) ustawiajac na niej kanaly w dowolnej kolejnosci. Wada jaka posiada oprogramowanie jest taka, ze nie mozna zmieniac kolejnosci kanalow na ulozonej liscie ulubionych. Mozna tylko dodawac do niej lub usuwac z niej kanaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziabolek7 Dzięki za pomoc.

Właśnie kupiłem pilota logitech harmony 200 a nie 300 (200 ma mniejsze gabaryty, i obsługuje 3 urządzenia, a w 300 4 urządzenia nie było mi tyle potrzeba, sposób programowania taki sam w obydwu pilotach.) Na TV samsunga i na mini hd 2000 działa idealnie, dodatkowo zaprogramowałem głośniki od kompa, czego nie planowałem. Polecam jeśli kogoś denerwują piloty w większej ilości niż jeden. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytania:

1. Czy ktoś widział na własne oczy ten tuner usb-DVB-T co miał być w sprzedaży do tego dekodera? Jak tak to jaka jest jego cena i jak to działa?

2. Polsat napisy do swoich programów jeżeli już to wrzuca za pomocą teletekstu a ten tuner nie ma go dostępnego a znowu w menu ustawien napisów jest opcja zeby pobierać napisy z txt. Jak to w końcu jest z tym teletekstem w tym dekoderze? Zapomnieli usunąć z ustawień napisów opcji pobierania ich z teletekstu czy po prostu sztucznie zablokowali telegazete a napisy może z niej pobierać? W HD 1000 teletekst działa i jest dostępny pod przyciskiem "język"!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za mały off.top ale mam problem z ustawieniem obrazu z tym dekoderem. Gubię się w tych wszystkich Pan Scan i letterboxach jestem laikiem i nie wiem jak to wszystko ustawić żeby dobrze grało :)

 

Telewizor mam stary jeszcze Panasonic 29 cali. Format 4:3 ale mogę ustawić na 16:9.

A jak poustawiać ustawienia w dekoderze ?

 

Typ telewizora: mam 4:3 ale mogę ustawić 16:9 tak ?

Skalowanie ekranu: Pełny, PanScan czy letterbox?

 

A czym się różni Wejście SCART: composite od RGB ?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestuj rozne ustawienia i wybierz to ktore Tobie najbardziej odpowiada. Jedni lubia czarne pasy i niezdeformowany obraz, inni przymykaja oko lekkie znieksztalcenie na rzecz wiekszej ilosci wyswietlanego materialu. Kanaly nadal nadawane sa w obu formatach, wiec nie ma jednej recepty. Jedno co Ci moge poradzic to nie grzeb w obu urzadzeniach na raz. Ustaw telewizor na swoje natywne 4;3 i ew. zmian dokonuj w tunerze.

 

Jesli chodzi o SCART to przy ustawieniu RGB masz troche lepsza jakosc obrazu (lepsze kolory oraz ostrzejszy obraz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...