Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 102E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to jesteś już w nc+, czy nie? Raz piszesz, że planujesz, drugi raz, że masz. Sprawa jest prosta (już to pisałem), mając kartę Cameleon po Cyfrze+, wystarczy Ariva 102e, jeżeli chcesz być nowym abonentem, to w grę wchodzi oferta mix z modułem i do tego potrzeba Ariva 202e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam taki problem:

Ferguson Ariva 102E - nacisnąłem "przywracanie ustawień fabrycznych " - chciałem wgrać nową listę programów. Na wyświetlaczu pojawił się napis "menu" i tak zostało przez około 16 godzin. Po przyjściu do domu na ekranie nadal menu i nie reaguje... Wyłączyłem zasilanie i dekoder padł - nie uruchomi się, nic nie mrugnie, nie reaguje na pilota i na guziki na panelu czołowym. Tak jakby nie miał zasilania.

I moje pytanie: tylko serwis?????? czy uznają mi reklamację????

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, do mnie również dotarł w wigilię ferdek 102e i tak jak większość z forumowiczów pisze jest to bardzo przyjazny dla użytkownika tuner. Po podłączeniu wszystkich kabli ku mojej uciesze od razu pojawiły się kanały, wprawdzie wg listy bardzo podobnej jak w tunerach c+, ale w wolnym czasie poprzestawia się kanały po swojemu i będzie dobrze.

 

Jedna rzecz mnie mierzi w nim, a mianowicie wyświetla się nazwa programu i.... no właśnie, nazwa satelity (w większości Hot Bird ). Jest możliwość usunięcia tej nazwy satelity bo zdaje się podczas edycji nazwy programu owy satelita się nie wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.Panowie jakiś czas temu pisałem tutaj, że uwaliłem tuner po zmianie firmware na ostatni zawiesił się i wisi. Żeby zmienić soft trzeba to zrobić prze kabel RS-232 no i mieć komputer z RS-232. Niestety nie posiadam komputera z RS-232, a serwisy w moich okolicach nie chcą się zająć zmianą firmware. Czy robił to ktoś używając np Konwerter USB2.0 / RS232?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Z-G

Wielokrotnie reanimowałem Arivy przez przejściówkę USB => rs232,działa to dobrze . Łatwiej jest zainstalować przejściówkę na systemie windows XP ,niż na win 7 . Systemy 64 bit sprawiają dużo większe problemy. A tak przy okazji, w PC sporo płyt głównych ma gniazdo portu Rs232,wystarczy wpiąć wtyczkę z "kabelkami" i uzyskamy fizyczny port RS232 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Z-G

....sprawdź na płycie Asusa okolice slotu na kartę graficzną powinno być 9-pinowe gniazdo . Nie słyszałem nigdzie ,żeby ktoś reanimował Arive na win 8,na win 7 64 bit,udało to się tylko paru osobą i to na przejściówce firmy Vivanco + właściwe sterowniki

Przejsciówka - Adapter USB - RS232 PROLIFIC

http://allegro.pl/gwarancja-dzialania-u ... 59539.html

Kabel Rs232 Null-Modem

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... modem.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem firmware przez RS-a i tuner działa. Natomiast fakt jest taki, że tuner od nowego podczas włączania pilotem się resetuje. Muszę go pstryknąć z tyłu i zaskakuje. Podobno trzeba zegar wyłączyć w menu i będzie dobrze. Tylko, czy to jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem firmware przez RS-a i tuner działa. Natomiast fakt jest taki, że tuner od nowego podczas włączania pilotem się resetuje. Muszę go pstryknąć z tyłu i zaskakuje. Podobno trzeba zegar wyłączyć w menu i będzie dobrze. Tylko, czy to jest normalne?

po wgraniu softu po rs232 zaleca sie zrobic przywracanie ustawien fabrycznych - najlepiej także zrobic nową listę kanalow poprzez opcje wyszukiwania przez tuner a nie wgrywac starej tym bardziej z innego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...