Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 102E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, tuner Ferguson Ariva wcale nie jest do niczego, tylko zapewne coś źle robisz. Coś masz poustawiane nie tak. Bo skoro zagraniczne HD ci odbiera to i te polskie też powinien. Na pewno skanujesz właściwe transpondery w celu zaprogramowania żądanych kanałów? Jakie konkretnie polskie kanały HD ci nie działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, gdybyś od razu napisał, że nie odbiera ci żadnych kanałów kodowanych z dawnej CYFRY+ to też bym wpadł szybciej na to, że to właśnie to może być przyczyną twojego problemu. Ale z twojego wcześniejszego postu wywnioskowałem, że wszystko ci działa, tylko nie odbiera ci samych kanałów HD... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nawet o tym kodowaniu nie wiedziałem, a te kanały co mi odbierały okazały się niekodowane. Potem zaczęło się ustawianie anteny, bo na niektórych programach jakość się waha od 20% do 65%, ale nie dało rady tego zrobić, bo po poprawnym ustawieniu anteny, nie było w ogóle sygnału (ustawiane przyrządem). Zostało tak jak jest i to nie przeszkadza w odbieraniu, bo widocznie taki sygnał wystarcza.

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety nic nie ma w instrukcji o wgrywaniu kanałów na tuner oraz zapisywaniu na pendrive

 

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Odbiorniki-satelitarne-HD/Ariva-TT-HD-PVR/ListaPL_TTPVR_20131122.zip/

 

Po linku wnioskuję, że zadziała też do Arivy ale nie jestem pewny. Link wyświetlił się po prawej stronie w zakładce Pobierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Fajnie opisane wgrywanie softu oraz zapisywanie i wgrywanie listy kanałów. Czyli mam rozumieć, że tuner sam powinien wykryć listę kanałów zapisanych na pendrive w formie pliku. Zauważyłem też, że na Arivę 102E wgrywa się listę kanałów z pliku z rozszerzeniem .abs jak dobrze widzę.

Czyli moja lista kanałów nie zadziała z linku ponieważ plik jest z rozszerzeniem ListaPL_TTPVR_20131122.sgn

Jako rodzaj aktualizacji mam wybrać Userdb

Dobrze myślę, albo się mylę.

 

 

Kto mi w prosty sposób wytłumacz jak jest różnica wyszukiwania: według listy TP i automatyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem tego samego zdania, co kolega @Burito. :)

Wprawdzie ja posiadam Fergusona Ariva 202E, ale jest to praktycznie "bliźniaczy" model w stosunku do Arivy 102E, z tą tylko różnicą, że Ariva 202E ma dodatkowo złącze na moduł CAM (CI). Ja z mojego tunera jestem zadowolony. :) W pełni spełnia moje oczekiwania. :)

Ja uważam, że do oferty "Smart HD+" tuner Ferguson Ariva 102E jest bardzo dobry i w pełni wystarczający. Karta "Smart HD+" działa w tych tunerach znakomicie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi softami to faktycznie ostatnio coś "krucho" było, zwłaszcza przedostatnia jego wersja. Ostatnia, najnowsza, jest już chyba poprawiona. Problem był z rozsypującą się listą kanałów. Ja jednak nadal korzystam z dobrej, sprawdzonej wersji V1.22B5., przez kogoś nazwaną już tu na forum "moją ulubioną". ;) I faktycznie, na razie nie zamierzam wgrywać do mojego tunera żadnej innej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NC+ wprowadziło 15 nowych kanałów(w sumie są to stare kanały, które były na Cyfrze, a zostały usunięte po fuzji). Wyłączyłem LCN, przeszukałem satelitę, następnie włączyłem LCN i te kanały świecą, ale na "starych" numerach, np. Travel Channel powinien być na 87, a jest na 185. Jak można temu zaradzić oprócz oczywiście ręcznego przesuwania kanałów? Trzeba poczekać, powiedzmy kilka dni i LCN powinien sam zadziałać czy jeszcze jakieś inne opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest to normalne. Nie jest to wadą.

Mój Ferguson Ariva 202E startuje w czasie mniej więcej 25 sekund. Tyle czasu mija od wciśnięcia przycisku "Power" na pilocie tunera do pojawienia się na ekranie TV obrazu ostatnio oglądanego kanału. Zegar w czasie czuwania mam wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...