Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 102E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uważam, że każdy tzw. tuner niezależny będzie o niebo lepszym rozwiązaniem, niż dedykowany dekoder operatora. Przy niezależnym sprzęcie nie ma tych ograniczeń, jakie są narzucane przez operatorów w ich dedykowanych dekoderach, np. lista kanałów. Dekodery dedykowane operatorów są znakomitym rozwiązaniem dla osób, które nie znają się na technice TV-SAT i dla których liczy się tylko to, że włączą dekoder i będą oglądać telewizję. :) Jeśli jednak to dla kogoś za mało i chce czegoś więcej (tak, jak np. ja ;)) to dla takiej osoby lepszym rozwiązaniem będzie właśnie tuner niezależny.

No, ale to tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy wątek. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita. Mam ybkie pytanie, by nie zaczynać nowego tematu:

Lepiej kupić 102e czy 202e ? Warto dopłacać ?

Hmm, ja na twoim miejscu dopłaciłbym te niewielką sumę i wybrał jednak model dodatkowo ze złączem na moduł CAM. Nawet, gdy na chwilę obecną z żadnego takiego modułu korzystać nie będziesz to zawsze jednak masz na przyszłość możliwość taki moduł zastosować, np. moduł Cyfrowego Polsatu. :) Uważam, że warto to przemyśleć. Bo gdy wybierzesz model bez gniazda na moduł CAM (np. Arivę 102E właśnie), a w przyszłości zechcesz np. zostać abonentem Cyfrowego Polsatu to skazany będziesz albo na ponowny zakup nowego tunera ze złączem na moduł CAM albo skorzystanie z dekodera dedykowanego tego operatora. A to, moim zdaniem, znacznie gorsze rozwiązanie. To samo tyczy się oferty "nc+ mix".

Ferguson Ariva 102e posiada tylko jeden czytnik kart CR, natomiast Ferguson Ariva 202e posiada jeden czytnik kart CR + wejście na moduł CI (kompatybilny z CI+).

Z tą kompatybilnością z CI+ w tym przypadku to tak niezupełnie jest. Żaden z obecnie dostępnych modeli tunerów Ferguson nie wspiera bezpośrednio standardu CI+. Wszystkie te tunery posiadają tzw. "zwykłe" CI (bez "plusa"). Działają tu jednak także te moduły CAM CI+ (i tylko takie), które są w tzw. trybie "legacy", a więc np. moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu oraz oferty "nc+ mix".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i uwaliłem tuner.Zmieniłem firmware, przeskanowałem satelity, ustawiłem ręcznie kanały, obejrzałem skoki i po wyłączeniu tunera z sieci ponownym włączeniu w drugim pokoju tuner wisi z napisem na wyświetlaczu ASH. Skąd mogę ściągnąć przed ostatni firmware do tego tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...