Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 102E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety, pewnie w ciągu kliku dni tych osób przybędzie :) Szczególnie, po aktualizacjach każdy kto był przyzwyczajony do starego układu kanałów, zdziwi się jak zobaczy nową listę nc+ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

po wgraniu najnowszego softu ze strony producenta, nie mam opcji ustawienia anteny( jest szara nie mogę nic wybrać )tylko 2pierwsze opcje od gory, reszta jest niedostepna.Sprubowalem downgrade do innych starszych i nic nie pomoglo, jakby wejscie antenowe nie dzialalo. Dekoder sie zepsul?

Edit. Juz nie wazne ,trzeba bylo satelite ulubionego zaznaczyc.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc, jestem nowy mam taki problem ze mialem dwa dekodery w NC+ te philipsy z dyskami. Teraz mi mowia ze musze oddac im jeden i nie dostane zadnego do odbierania multiroomu i jeszcze musze zaplacic 10 zł za multiroom ( taka opcja w migracji ). Stad moje pytanie, czy ten dekoder pokaze ladny obraz na telewizorze LG 42LM620S ? Pan z Cyfry doradzal firme Ariva wiec mysle ze ten dekoder spokojnie bedzie z niesparowanymi kartami wspolpracowal bo takie posiadam i takie mi zostawią jesli migruje. Mam tez takze pytanie, czy ten dekoder dosc szybko przelacza programy i jak jest z jego glosnoscia ? bo ten Philips co mam strasznie glosny, wylaczam z pradu gdy ide spac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta Ariva jest całkiem OK. :D

Chyba, że potrzebujesz tunera z dodatkowym złączem na moduł CAM (co jest lepszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem) to możesz wybrać model Ariva 202E. Jest to "bliźniaczy" model do Arivy 102E, z tą tylko różnicą, że posiada dodatkowo złącze na moduł CAM, którego Ariva 102E nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W przypadku nc+ lepiej kupić tuner z dodatkowym gniazdem na moduł CAM. A więc np. wspomnianą Arivę 202E.

Przy migracji z CYFRY+ do nc+ możesz pozostać z dotychczasową kartą CYFRY+ i jej dekoderem, jeśli takowy też masz.

Nie wiadomo jednak, jak długo pozostanie możliwość odbioru platformy nc+ na kartach dawnej CYFRY+ wykorzystujących system Seca/Nagra.

Wiele wskazuje na to, że ostatecznym, docelowym systemem kodowania platformy nc+ zostanie system Conax, stosowany przez dawną n'kę i to w wersji z parowaniem kart. Bo już teraz dla nowych abonentów nc+ nie ma możliwości wzięcia samej karty, czy też dekodera po dawnej CYFRZE+. Dla takichh osób dostępne są już tylko dekodery ADB (własnie po dawnej n'ce) ze sparowanymi z nimi kartami w systemie Conax. Dodatkowo, kilka obecnych kanałów platformy nc+ (m.in. Polsat HD) do tej pory nie ma dołączonego systemu kodowania dawnej CYFRY+ (Seca/Nagra). I nie wiadomo, czy i kiedy będzie. W chwili obecnej jest tylko system Conax oraz Nagra dla Cyfrowego Polsatu i system Viacess dla platformy TP/Orange.

Być może platforma nc+ wprowadzi też moduły CAM dla swojej oferty, ale nie wiadomo, czy i kiedy to nastąpi. Cyfrowy Polsat takie moduły w swojej ofercie ma. I ja mam właśnie taki moduł w moim Fergusonie Ariva 202E. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten tunerek umożliwia odtworzenie nagrania na PC ? Czy koduje on nagrania?

 

Ariva 102E jest na procesorze ALi3606. W tunerach opartych na ALi3606 nagrania z kanałów kodowanych, dekodowanych przez czytnik kart, są zabezpieczone i niemożliwe do odtworzenia na PC. Tylko nagrania z kanałów dekodowanych przez moduł CI, da się odtworzyć na komputerze, ale ponieważ Ariva 102E ma wyłącznie czytnik kart, ten tunerek niestety nie umożliwia odtworzenia nagrań na PC (wyjątkiem są kanały niekodowane).

 

Wyjaśnienie Fergusona: http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... terze.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, moduł CI i moduł CAM to jest to samo.

 

Nagrania z Arivy 202E da radę odtwarzać na PC, jeśli kanały są dekodowane przez moduł.

 

Niestety, nc+ na dzień dzisiejszy nie oferuje modułów i nikt nie wie, czy w ogóle będzie oferować :(

 

Jeśli zamierzasz migrować z Cyfry+ do nc+, to tak jak wyżej @Barti pisał, masz możliwośc zachowania dotychczasowej karty Cyfry+. Jeśli zależy ci na nagrywaniu i odtwarzaniu nagrąń na PC, to musisz dokupić jakiś moduł obsługujący kartę Cyfry+, na przykład AstonCrypt 2.26 (niestety nie jest tani i nie wiadomo na pewno, jak długo nc+ będzie jeszcze dostępna na dotychczasowych kartach Cyfry+, więc taki zakup wiąże się z pewnym ryzykiem!!!).

 

Możesz też poszukać jakiegoś tunera na starszym procesorze ALi3602 (na przykład Ariva 100/100E, Ariva 200) - nagrania z takich tunerów da się odtwarzać na PC, nawet jeżeli kanały są dekodowane przez czytnik kart. Ale Arivy 100, 100E, 200 nie są już od kilku lat produkowane i (chyba) nie są już dostępne w oficjalnej sprzedaży. Pozostaje więc szukać tylko używanych tunerów w ogłoszeniach i na portalach aukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć po co moduł CAM w dekoderze w NC+ ? Myślicie że NC+ zaoferuje te moduły i nie trzeba się będzie bawić w ich dekodery? Czy co, bo nie rozumiem ;D

Moduł CAM w dekoderze nc+? Jak już to w tunerach niezależnych, np. wspomnianym wyżej przeze mnie Ferrgusonie Ariva 202E. Dekodery dedykowane operatorów nie mają gniazd na moduł CAM.

Moduł CAM daje to, że mając odpowiedni tuner, możemy na nim odbierać również platformy, które taki moduł oferują. I to nawet takie, które stosują system kodowania inny, niż obsługiwany przez czytniki uniwersalne tunerów, np. system Nagra stososowany przez Cyfrowy Polsat. Dzięki temu, że posiadam tuner ze złączem na moduł CAM, mogłem wziąć taki moduł od Cyfrowego Polsatu i cieszyć się jego ofertą nadal na moim dotychczasowym tunerku. :) Nie zostałem tutaj zmuszony do wzięcia i korzystania z dekodera dedykowanego Cyfrowego Polsatu. :) A tak jest teraz np. w nc+ w przypadku nowych abonentów.

W przypadku platformy nc+, możliwość jej odbioru na własnych tunerach mają wyłącznie te osoby, które wcześniej były abonentami CYFRY+ i zmigrowały do nc+. Ani abonenci dawnej n'ki, ani też nowi, nie mają już takiej możliwości. Dla nich są już tylko dekodery dedykowane, działające w systemie Conax i sprarowane z kartami. Są to dekodery ADB, po dawnej n'ce.

Cyfrowy Polsat, co prawda, też stosuje parowane karty, ale oprócz tego, że są one sparowane z jego dekoderami dedykowanymi to CP udostępnia też sparowany ze swoją kartą moduł CAM CI+, który jest też w trybie legacy, co pozwala na jego używanie w tunerach ze "zwykłym" tylko CI (bez "plusa").

Gdyby platforma nc+ zdecydowała się na udostępnienie modułu CAM CI+ (ale w trybie legacy i ze sparowaną kartą w systemie Conax) to nie jako umożliwiłaby dalsze korzystanie z jej oferty na własnym sprzęcie abonenta. Nie wiadomo jednak, czy i kiedy w nc+ takie moduły będą dostępne... :?

To wszystko to tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy temat. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Przy pwyszukiwaniu programów w trybie fastScan dla nc+ wyświetla mi się brak programów na transponderze 12437 H 27500 oraz 10873 V 27500 dodam że dekoder nie wyświetla programów AXN Crime, AXN Sci-Fi, TVR HD, TLC HD, MTV Rocks w ich miejscu na liście nc+, a kanały te są umieszczone na końcu listy, a nie w ich miejscu domyślnym, dodam że na PACE programy te posiadają domyślne numery nc+. Czy ktoś wie co mogę zrobić aby przywrócić wszystko do porządku. Dodam że wgrany mam najnowszy soft od fergusona, a problemy z wyszukiwaniem programów pojawiły się juz wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...