Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 102E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Pobierz paczkę zip z softem 1.14B3 do 102E lub 202E z tej strony. W paczce jest plik:"multiroom_PL.pdf". Masz wszystko opisane z rysunkami. Oczywiście dotyczy to ostatniego softu.

Czy z wykorzystując karte WiFi podłączona do portu USB też to jest mozliwe? Bo w instrukcji nic nie ma na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam:) Posiadam ten dekoder od niedawna i mam pytanie...prosze kogoś cierpliwego o wyjaśnienie...Mam Cyfre plus,i chciałbym zaktualizować listę programów bo pojawiło się kilka nowych jak to zrobić? Zaktualizować jakąś tą karte czy jak? Proszę o jakąś poradę krok po kroku bo zupełnie się nie znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

chce zakupic Ferguson Ariva 102E , mozna do tego dekodera dokupic sama karte TNK np. z doladowaniem na 3 miesiace czy beda jakies problemy ??

Czy po prostu trzeba wziasc caly zestaw TNK z dekoderem ?? Chyba ze polecacie cos innego ??

Mieszkam w Niemczech

 

pozdrowienia kab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TNK HD na Arivie 102E nie pójdzie, gdyż w tym przypadku wymagany jest tuner ze złączem CI. Zestaw TNK HD, jak i również nNK to zewnętrzny moduł CI+ (działający również w tunerach ze zwykłym CI) wraz ze sparowaną z nim kartą. Identyczna sytuacja jest w przypadku Cyfrowego Polsatu. Tutaj również mamy moduł CI ze sparowaną z nim kartą, jeśli mówimy o odbiorze CP na własnym, niezależnym sprzęcie. Złącze CI posiada natomiast "bliźniaczy" model, Ariva 202E. W Arivie 102E bezpośrednio zadziała np. karta CYFRY+, czy TNK SD, gdyż tutaj możemy mieć tylko samą, nieparowaną z niczym kartę, bez modułu CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu kupiłem Arive 102E. Wszystko ładnie działa. Mam tylko pytanie dotyczące usługi Picasa. Kiedy przeglądam zdjęcia w albumach to są one maleńkie. Zajmują 1/5 ekranu. W żaden sposób nie mogę ich powiększyć. Są w rozdzielczości 1600x1200

Czy jest jakis sposób żeby przeglądać zdjęcia w Picasa bez używania lornetki? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wgrałem i jest :) ale widać że Cyfra coś kombinuje z TVP2 HD bo przez chwilę wersja SD po FastScanie meldowała się coś koło 250 miejsca a teraz znów na 2, a HD nadal mi nie znajduje, na forum wyczytałem że trochę ludzi na różnych sprzętach też ma problemy z TVP2 HD podobnie jak u mnie nie znajduje im tego kanału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Szwagier kupił ostatnio Ferdka 102E (nówka). Ja mam model 200, więc pomyślałem, że pomogę mu wgrać nowe oprogramowanie. Ściągnąłem najnowsza wersję (1.18B6), wgrałem przez USB, przywróciłem ustawienia fabryczne i poustawiałem wszystko jak trzeba (?), przeszukałem satelitę (Fast Scan - Cyfra Plus SD) i.... niestety po jakimś czasie oglądania programu kodowanego (np. TVN24) tuner nagle przestaje go odkodowywać i pokazuje informację, że program jest zakodowany... :( Nie wiem, czy dzieje się tak z wszystkimi kanałami kodowanymi, ponoć Polsat chodzi OK. W każdym razie pomaga dopiero wyciągnięcie karty i włożenie jej ponowne, po czym po jakimś czasie znów dzieje się to samo.

Kanały niekodowane oglądać można bez problemu. Podobne problemy (choć nie do końca takie same) występowały przy starej wersji oprogramowania (jakaś z 2011 roku).

 

Możecie jakoś pomóc, coś doradzić ?

 

Pozdrawiam: Leesior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym polega odnowienie uprawnień karty ? Sorry, ale sam żadnej karty płatnej telewizji nie mam, oglądam tylko FTA.

Sprawdzałem coś takiego jak (chyba) ważność karty. Jest ważna do września 2012. Zresztą, gdyby była nieważna, to pewno nic bym nie mógł oglądnąć, a jak pisałem np. Polsat działa bez problemów.

 

Oba ferdki do punktu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...