Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 102E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Mam prośbe.

 

Zakupiłem Ariva 102E. Mam jednak problem z odtwarzaniem napisów do filmów z PENDRIVE. Pojawiają się jakies dziwne znaki, czasami za nasze polskie, głównie Ą, czasami Ś czy Ń. A czasami po prostu się wstawiają.

 

Co zrobić, by napisy wyświetlały się prawidłowo.

Plus, czy jest jakaś opcja, by zrobić otoczkę do napisów? Bo można zmieniac jedynie kolory czcionki, ale nie można dobrać otoczki, która jednak jest bardzo często przydatna.

 

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe.

 

Zakupiłem Ariva 102E. Mam jednak problem z odtwarzaniem napisów do filmów z PENDRIVE. Pojawiają się jakies dziwne znaki, czasami za nasze polskie, głównie Ą, czasami Ś czy Ń. A czasami po prostu się wstawiają.

 

Co zrobić, by napisy wyświetlały się prawidłowo.

Plus, czy jest jakaś opcja, by zrobić otoczkę do napisów? Bo można zmieniac jedynie kolory czcionki, ale nie można dobrać otoczki, która jednak jest bardzo często przydatna.

 

Dziękuję za pomoc

Napisy w pliku otwierasz w notatniku i zmieniasz ich kodowanie na UTF-8 po czym ponownie zapisujesz pod tą samą nazwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytań kilka:

1. kupię 102e , muszę pd razu uaktualnić soft , tak? a jak tak to jaki , bo po czytaniu forum to mam metlik??( a może link)

2. lepiej wgrać soft z pena czy po rs ( jak po rs to czy jest jakiś program , albo może link proszę bardzo , bardzo)?

3. Jeżeli nagram film/audycję w HD to czy odtwarzajac też mam HD?

4. czy w nowym sofcie ( lub może starszym) jest możliwość skanowania kanałow dla TNK smart HD

Wiem co to google i szukałem :read:

 

Dzięki za szybka odpowiedź :brawo::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD 1 - jeśli kupisz nową Arivę 102E to bardzo prawdopodobne, że będzie miała najnowszy soft wgrany. Jak ci nie będzie odpowiadał wgrasz inny. Tu masz w razie czego najnowszy soft oficjalny --> http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... riva-102E/

AD 2 - Ferdek zaleca wgrywanie przez USB. RS232 bardziej jest zalecane przy ratowaniu dekodera po u[beep]u(możesz to zrobić wgrywając soft z innego modelu)

AD 3 - Tak. Jeśli był to program nadawany w HD to owszem.

AD 4 - Jest Fast Scan dla TNK, a te kilka kanałów możesz sobie doszukać i dorzucić do listy. Możesz też ściągając listę z kanałami dla tego dekodera lub samemu ją sobie zmodyfikować na PC.

 

Widocznie Google miało awarię, gdy szukałeś. :lol2: Bo wszystko jest. A forum z tego co wiem też działało, a te odpowiedzi już są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: No to jeszcze mały problem...

Czy jeżeli mam podłączony moduł wifi do 102e i w kompie mam wifi to czy można tą drogą obejrzeć film odtwarzany w kompie??

Wiem , że to dziwne pytanie bo 102 to tylko tuner satelitarny za trochę powyżej 200 zł , ale skoro tel komórkowy potrafi zrobić fotko 10 mega pix i ma gps to dlaczego 102e nie może być małym centrum rozrywki 8)

A jeżeli nagram przez usb jakąś muze/audycję z radia :?: to nagram w mp3? I czy do odtworzenia będę musiał coś kombinować? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym użytkownikiem TV satelitarnej i dopiero rozpracowywuję dekoder i mam takie pytanie. Niektóre transpondery Hot-bird nadają sygnał DVB-S2, natomiast większość DVB-S, po ustawieniu w miarę możliwości anteny i typu konwertera w arivie na uniwersalny 9750-10750: siła sygnału 85%, jakość 72% na kanałach DVB-S udało mi się wyszukać kanały, jednakże zauważyłem taką prawidłowość, że przy tym typie kowertera wszystkie transpondery nadawane w DVB-S2 mają wartości siła sygnału:40% jakość:10%, sytuacja ulega zmianie po wybraniu typu konwertera na 10750 wówczas działają DVB-S2, natomiast DVB-S wskazują: siła sygnału 40%, jakość: 10%. Może ktoś z bardziej zaawansowanych użytkowników wie jak sobie z tym poradzić.

 

ps. używam anteny płaskiej Selfsat H30D2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie:

 

Rozpoczynam łapać coraz dalsze satelity, ale powoli zaczyna się problem - Ariva nie ma niektórych satelit oraz nie ma możliwości dodawania transponderów w polaryzacji kołowej. Czy potrzeba wgrać nowy soft czy na przykład przyjmuje się że V to na przykład R, a H to L i dodaje nowe satelity i transpondery ręcznie? Oprócz tego proszę o poradę bo kilka razy próbowałem złapać Badra (transpondery dostępne ponoć na 70cm i to z mocnym sygnałem) jednakże mogłem stroić antenę przez pół godziny a Ferguson tak samo jak stary dekoder Strong z Cyfry uparcie łapią paczkę kodowanych kanałów z Astry. Co dziwne problem jest jednakowy w przypadku Eurobirda 9A tak wcinają się Hotbird i Sirius.

 

Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.A ja kupiłem ten tuner i na dzień dobrybprzy włączeniu resetuje się :/ Muszę go włączać 7-10 razy żeby zaskoczył.Na wyświetlaczu pojawia się napis INI 7 i się wyłącza tuner

Czy po podłączeniu WIFI, będzie dostęp do zasobów całego internetu, czy tylko Youtube?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W innym temacie jeden z Was napisał:

 

"Witam. Jestem abonentem CYFRY+. Kupiłem ostatnio dekoder FERGUSON ARIVA 102E. Dziś po podłączeniu dekodera zauważyłem ze nie działają mi takie kanały jak TVP1, TVP2, TVP Info... nie działają także Ale Kino HD i Canal + Film HD (przy czym zwykły Canal + HD działa) TVN HD, TVN 7 HD przykładowo idealnie działają. To tylko nieliczne które wymieniłem. Po włączeniu kanału wyskakuje komunikat ,,BRAK LUB ZŁY SYGNAŁ,,. "

 

mam taki sam problem ;/ czy ktoś wie jak to "naprawić" ???

ps. jestem zupełnym laikiem wiec proszę o wyrozumiałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw poprawnie antenę i sprawdz aktualną listę kanałów na tym dekoderze, przywróć ustawienia fabryczne. A możesz też ponowić sygnał dzwoniąc do cyfry. Dużo tego ale należy takie czynności zrobić, jak samemu się nie wie to fachowca zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - jestem pierwszy raz na Forum.

Mam Cyfrę HD i od niedawna Arive102E. TV (Sony KDL 26) z dekoderem jest połączone kablem HDMI. Wszystko działa OK.

Próbowałem nagrywać na USB (pendrive 8GB sformatowany na NTFS) - z dziwnymi rezultatami. Niektóre nagrania odtwarzają się potem w TV , a niektóre nie - nie umiem znaleźć wytłumaczenia. Np. odtwarza mi film z Discovery Channel, a nie odtwarza z TVP2.

Jaka może być tego przyczyna?

W komputerze odtworzyło mi (na VLC) tylko jedno nagranie - z TV Puls. To rozumiem - jest to wynik kodowania kanałów i chyba nie ma co z tym walczyć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co mi wiadomo, w Arivie 102E (tak samo jak w Arivie 150 i 250 Combo) nagrania z kanałów kodowanych są szyfrowane i można je odtworzyć wyłącznie w tym tunerze. Gdzie indziej ich nie odtworzysz :(

Nowsze modele Ariv niestety szyfrują nagrania z kanałów kodowanych, tylko starsze modele (m. in. 100, 100E, 200) nagrywają wszystkie kanały bez szyfrowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...