Skocz do zawartości

Sprzedaż platformy N coraz bliżej !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Rakieta@wiesz co piszesz.Film net był na kraje beneluksu,skandynawskie .Na Europę Centralną,Afrykę był u nas dostępny po przez Multi-Choice .A to jego Historia

Historia

 

To miał kilku właścicieli przez lata. W 1996 r. kanały należące do południowo-afrykański firmy Multichoice , którzy zdecydowali się sprzedać Filmnet do francuskiego Canal + Grupa . Umowa nie zawiera greckiego kanałów, które nadal używając nazwy FilmNet do 2008 roku.

 

 

Stare logo FilmNet

Mimo, że marka już nie istnieje, większość z nich zależnych w różnych krajach na żywo w jakiś sposób:

Skandynawia : kanały zostały przemianowane na Canal + w listopadzie 1997 roku. Canal + sprzedał firmę do Nordic Capital i Capital Baker w 2003 roku, a firma została przemianowana na C Entertainment (choć nadal używa Canal + nazwa marketing). Udali się do sprzedaży do SBS Broadcasting Group w 2005 roku, który z kolei zostały połączone z ProSiebenSat.1 Media w 2007 roku. W 2008 roku kontrakt został wprowadzony do sprzedaży firmy w szwedzkim TV4 grupy .

Holandia : Filmnet został przemianowany w Canal + w 1997 roku. Canal + sprzedawane kanału później. W 2005 r. kanały zostały zakupione przez Liberty Global w Europie , którzy w lutym 2006 r. przemianowany na ich Sport1 i Film1 .

Flandria : kanałów, na których zmieniono nazwę Canal + w 1997 roku. W 2004 r. zostały one sprzedane do Telenet i są obecnie znane jako premier TV .

Polska : Filmnet został włączony do istniejącej Canal + w lutym 1997 roku. Nadal istnieją do dziś pod nazwą Canal + Polska .

Grecja : Multichoice sprzedano ich greckim biznesu płatnej telewizji do Forthnet w kwietniu 2008 roku. Marka Filmnet zniknął w dniu 1 czerwca 2008, kiedy to greckie kanały zostały przemianowane na Nova Cinema (Grecja)

Jak by Wizja kupiła Cyfrę to zapewne Canal+ zamieniono by na Wizję Sport.Nie po to kupuje się coś aby swoje kanały wywalić w całości a zostawia tylko kupione.Aby bardziej zapoznać się z fuzją lub jak się było jej abonentem dla przypomnienia polecam wejść na stronę -"Wspomnień Czar"- na tym forum i przejrzeć działy Wizyjne/jest ich kilka/.Ja byłem z Wizją od grudnia 1998 r do końca a obecnie w C+ i szkoda jedynie mi jest strata Astry i paczki MTV. ale trzeba pamiętać że owszem kilka kanałów straciliśmy ale dużo więcej zyskaliśmy.Trzeba pamiętać ,że kanały jak np:Wizja 1,Bet of Jazz i inne zniknęły przed fuzją.

 

co z tego ze byl filmnet na kraje beneluksu czy afryke chodzi o to ze vivenedi przejela i zamkla ten kanal a czy byl dostepny w takim czy owakim pakiecie to malo wazne :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Rakieta@ a czy to Vivendi/C+/wymusiła sprzedaż TVN-u i w tym n-ki czy to jest decyzja samoistna właścicieli.Więc jak by się tak stało ,że właścicielem zostanie C+ to oczywiście C+ będzie winna zniszczenia n-ki jak to miało miejsce wcześniej z Film Netem i Wizją .Bo gdyby by ich nie kupiła to oczywiście działały by obie do dzisiaj.Dobrych snów i samopoczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt nowego wlasciciela jest juz przesadzon, n-ka nie wykonywalaby takich ruchow jak np. usuniecie tvn hd+1 ktore umozliwia zerwanie umowy bezkarnie i oslabia troszke wartosc przetargowa. Te porzadki ktore teraz mamy okazje widziec to efekt sfinalizowania tranzakcji tylko jeszcze nie ogloszone. Co do oferty na karte chyba poki co nowy wlasciciel postanowil zachowac skoro rozwija oferte dodajac kanaly hd(tvn turbo/style/7), gdyby nowym wlascicielem byla cyfra to napewno takich ruchow bysmy nie doswiadczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma juz co dyskutowac na temat "diabelskich konszachtow" cyfry, napewno nie kupila, inaczej nie skonczyloby sie na udostepnieniu tylko tvn hd i tvn 7 HD w swojej ofercie, doszloby tez tvn turbo HD. To calkiem chyba rentowny kanal i cyfra nie ma takiego w tej jakosci, chetnie polozyliby lapy gdyby rzeczywiscie kupila n-ke bo wersja HD w tym kanale chyba bylaby najwartosciowsza bo to kanal ktory od dawna sie p[beep]uja na wyoska jakosc. A fakt ze cyfra dorobila sie kanalow tvn ale nie wszystkich najlepszych to kolejny argument ze TW kupil tvn, on jako dystrybutor jest pewnie raczej za propagacja kanalow byle mu placili niz trzymaniem wszystkiego exclusive..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja już zapadła, ale że to TW nie wiemy, trzeba czekać na oficjalny komunikat. To że C+ nie dodaje od razu styleHD, turboHD nic nie znaczy, C+ zapowiada kolejne nowości, może to właśnie o te kanały chodzi. Poza tym proces fuzji platform nie musi się odbyć w tydzień, może to trwać kila miesięcy. Pożyjemy zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff.... ufffielbiam te nasze spekulacje! Mój sąsiad powiedział, że "całe to TVN kupi Palikot". I dla mnie jest wszystko jasne. Będzie rewolucja!

Dokładnie. To całe zamieszanie to jest wina Palikota. :lol2:

 

@Mr.Rakieta, "barbarzyńska polityka Francuzów" - poczułem się jak w alternatywnej Polsce :lol2:

Dlaczego barbarzyńska? Przejęli FilmNet, wchłonęli kanał do swojej marki, jaką był Canal+, bo tak zawsze dzieje się w biznesie. Sądzę, że jak Cyfra+ przejmie nkę, to kanały takie jak nFilm czy nSport też zostaną wchłonięte, a licencje przejmie właśnie Canal+. My abonenci nic na tym nie stracimy, bo będziemy mogli oglądać to samo, tyle, że w innych kanałach. No chyba, że komuś zależy tylko na znaczku nFilm czy nSport, bądź na nazwach owych kanałów. Wtedy będzie musiał pożegnać się z nowopowstałą platformą. Tak to już jest, że w biznesie nie ma sentymentów. Niemniej jednak, dlaczego "barbarzyńska"? Jesteśmy w UE i Europejczycy inwestują w naszym kraju. Lepiej by było, gdybyśmy byli państwem zamkniętym i wyizolowanym?

 

No i bardzo dobrze ! Liga Mistrzów + Premier League + Serie A + La Liga + Ligue1 + najlepsi komentatorzy , i to wszystko na Canal+ . Do tego Bundesliga na Eurosport 2 i mamy komplet. Czego chcieć więcej? Pakiety i inne badziewne kanały nieważne.

Cyfra+ kupuje nkę, zapewne właśnie dlatego, żeby mieć komplet licencji na wydarzenia sportowe i licencje wytwórni filmowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na 100% jak na razie nie jest pewne, jednak zakup n-ki przez Vivendi jest bardzo odległe i raczej nie możliwe, inaczej N-ka nie kombinowała by z nowym MultiRoomem, czyżby spekulacje że wszystko w C+ (sport LM i LE, filmy ze straconych wytwórni) były tylko fantazją !?! :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby spekulacje że wszystko w C+ (sport LM i LE, filmy ze straconych wytwórni) były tylko fantazją !?! :lol2:

 

Oby choć wykluczyć nie można tego że Vivendi odkupi z czasem od TW n'ke jak już sie Amerykanom znudzi. A zamiaru nie mam płacić więcej w C+ za LM czy LE tym bardziej, że zawsze w każdym kontrakcie praw LM jest mecz w kolejce dla telewizji otwartej a premiery filmowe niech sobie n-kowicze sami płacą za npremium w nowej cenie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem ze świeżego powietrza, czas popisać :D Nie jestem pewien czy wszystko jest już przesądzone, wstrzymam się z emocjami. A to że Nka wprowadza nowe kanały HD, poszerza opcję multiroomu wcale nie znaczy że została przejęta przez TW. Z dnia na dzień nić nie powstaje, koszty poniesiono więc dla każdego z nowych właścicieli korzystne jest wprowadzenie nowości. A co z tym zrobią w przyszłości pewnie sami nie wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W N pracują ludzie, którzy nie mają nic do powiedzenia w sprawie sprzedaży N natomiast mają wiele do powiedzenia w sprawie obecnego funkcjonowania platformy i z tego będą rozliczani. To samo w Cyfrze. Sądzicie, że ktoś z Cyfry dzwonił do Francji z zapytaniem czy kupują N bo jak nie to oni dorzucą PS3 do umowy? Każdy robi swoje i tym bardziej w perspektywie zmiany właściciela czy ewentualnej fuzji chce wypaść jak najlepiej. W końcu w jednej platformie może być tylko jeden prezes czy dyrektor od tego i owego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie śmieszą teksty typu jestem za TW. Jestem bo ? Bo tak naprawdę kto będzie właścicielem dla klienta jest mało istotne, ważne aby sprzedawał tylko określony produkt.

 

A co do tego, że N działa normalnie, a jak miałaby działać ? Przecież decyzja o sprzedaży zapadła dawno i gdyby stanęli z rozwojem to odbiłoby się to na cenie całej transakcji a 2 to przecież zawsze transakcja może nie wypalić . A w biznesie trzeba być przygotowanym na każdą opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie śmieszą teksty typu jestem za TW. Jestem bo ? Bo tak naprawdę kto będzie właścicielem dla klienta jest mało istotne, ważne aby sprzedawał tylko określony produkt.

 

Mylisz się kolego bo przejęcie N przez Cyfrę+ oznacza koniec nowinek technicznych, wymianę nboxów na pseudo dekoderki Cyfry+ i ogólny zastój czyt. zacofanie w naszym kraju odnośnie telewizji satelitarnej. O abonamencie z kosmosu i buleniu dodatkowo za HD już nie wspominając. Jest zapewne 3/4 ludzi którzy nie chcą takiego połączenia z Cyfrą+. Ja się im nie dziwię i jestem jednym z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...