Skocz do zawartości
bogdan425

Czwórka

Rekomendowane odpowiedzi

Najpopularniejsze stacje radiowe w Polsce to RMF, ZET i Eska - czyli stacje grające w znacznej większości muzykę. :) Ale to tak tylko a propos.

Osobiście uważam, że stacje mówione są potrzebne i w Polsce brakuje większego wyboru takiego jaki jest na zachodzie i nie miałbym nic do PR24, ale ta zamiana jest według mnie spowodowana tylko i wyłącznie chęcią puszczania przez 24 godziny propagandy partii rządzącej. Gdyby startowali z PR24 na zupełnie nowych częstotliwościach to byłoby to jeszcze do przełknięcia, ale taka zamiana jest wg mnie kuriozalna.

Czwórka nie miała zbyt dobrych wyników bo szczerze mówiąc nawet w świadomości Polaków Program IV Polskiego Radia często nie istnieje. No i do tego zasięg i specyfika audycji. Z chęcią słuchałem czasem Czwórki jako alternatywy dla innych stacji, ale i tak zawsze na pierwszym miejscu było u mnie RMF Maxxx. W Czwórce było jak dla mnie za mało hitów ostatnich miesięcy i bardzo doceniam to że grają dużo nieznanych utworów, ale myślę że gdyby proporcje były 50:50 to mógłbym nawet odstawić Maxxxa (gdzie poza samą muzyką dla mnie nie ma nic interesującego) dla Czwórki. Obecni słuchacze mówiliby wtedy, że stacja "zeszła na psy", ale mogłaby zyskać więcej nowych słuchaczy, którzy chcieliby posłuchać w końcu jakiejś stacji, gdzie nie ma podziału na muzykę "dobrą" i "radiową". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co się dziwić, jak w GOP na przenośnym radioodbiorniku jak i w samochodzie dobrze było słychać tylko w promieniu 10 km od nadajnika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podano dzisiaj wyniki słuchalności stacji radiowych w dużych miastach (powyżej 500 tys. mieszkańców): http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/rmf-fm-liderem-w-duzych-miastach-tok-fm-wygrywa-z-jedynka

Widać, że Czwórka radziła sobie dość kiepsko.

I z tego badania wynika, że najwięcej traci muzyczna Eska, a zyskuje gadający Tok FM. Czyli słuchacze wolą coraz częściej, aby do nich mówiono niż puszczano bezmyślnie szafę grającą. Mocno trzyma się Trójka. Tam też dużo słowa niż muzyki.

Czwórka na samym końcu rankingu, na skraju błędu statystycznego. Teraz sieroty po Czwórce bez dostępu do DAB+ i bez dostępu do internetu, przełączą się na Trójkę i stacje okołorockowe (Muzo.FM, Rock Radio, Antyradio). Nie ma za czym płakać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że jest za czym - jedyna stacja radiowa, której da się słuchać. Pozostaje mieć nadzieję, że nowy/a prezes PR (tylko ciekawe, kiedy to będzie) zrobi zmianę powrotną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już od najbliższej środy, 17 stycznia do soboty, 20 stycznia na antenie Czwórki odbędzie się Festiwal Eurosonic. Info pochodzi ze strony EBU.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jutro od 20 na tej antenie ma być 4-godzinna audycja związana z Dniem Płyty Winylowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi