Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Falcon Weź napisz temu Panu pod postem, że zakładanie firm bez pracowników i biura na godziny, to działanie zgodne z prawem i nie są to fikcyjne firmy. Widocznie Pan tego nie wie.

Napisz mu także że nie przeszkadzało to samej KRRiT aż do końca 2020 roku, gdyż ostatnią koncesję w której właścicielem TVN było Discovery, przedłużono w październiku 2020 roku dla kanału TTV.

No i co najważniejsze to nie luka w prawie, Discovery działało zgodnie z obowiązującym prawem ;)

Pan ma duże braki, weź mu wyjaśnij 😎

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Falcon napisał:

Przypomnieć Ci kulisy powstania telewizji TVN i kim byli jej założyciele i skąd mieli pieniądze na to? Już raz tu wklejałem to. Przypomnieć Ci również, że wywodzą się spod sowieckiego parasola? Więc nie wyjeżdżaj mi tu z PC i z sowieckimi łapskami.

 

A co to kogo interesuje? Skończmy wreszcie z tym fetyszem lustracji wszystkiego dookoła do ośmiu pokoleń wstecz... 

TVP było np. zakładane przez twardą komunę. W instytucjach publicznych zasiada masa osób z PZPRem w biografii. Też w tych sprawach podnosisz larum, czy to jednak byli "dobrzy komuniści" i akceptujesz taki stan? 

Prawda jest taka, że rzucasz cytatami osób, które po prostu używają sprytnie swoich półprawd, aby osiągnąć odpowiedni polityczny skutek. Wrzuć jeszcze kilka wypowiedzi z samego środka PiSu, bedzie jeszcze zabawniej. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Vinni tu jemu nie ma co temu trolle i PiS-owskiemu wmawiać widać że nie widzi różnicy czym jest telewizja niezależna a taką jest tylko częściowo Polsat choć działa w trybie sensacji lecz nieprowokuje i wzbudza emocji.Niech za tym Discovery co wszystko koduje nawet Player z reklamami za 5zł żeby obejrzeć 8 reklam przed programem i 10 reklam  w przerwach po dwie 3 reklamy oraz bez reklam za 15zł.A z kanałami TV 30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Poland napisał:

By zakończyć tą jałową dyskusje powiem że dziennikarze prawicowi prowadzą stronę internetową pod nazwą niezależna.pl.  Problem w tym że jak się przypatrzy na treść to niezależność jest tylko z nazwy. 

Jak mawia Mentzen z tymi prawicowymi dziennikarzami jest jak ze świnką morską ani to świnka ani morska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, the cable guy napisał:

Telewizja niezależna. 😂 Ludzie, na jakim wy świecie żyjecie, że wierzycie jeszcze w bajki o jakiejś niezależnej telewizji? 

Niezależna od rządzących, bez wzgl. na to kto rządzi. Tak rozumie się to pojęcie. A to że telewizje prywatne sprzyjają jakimś ugrupowaniom, nie powinno być problemem, gdyż mamy TV Trwam, TV Republika, W Polsce i nikt z tym problemu nie ma, a powszechnie wiadomo komu sprzyjają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sebek00 napisał:

Przypomnę że Discovery kupiło TVN w 2018 roku. Chyba można było to zablokować.

Poprawka Holding Scrips czyli amerykanie kupili Grupę TVN od Grupy ITI i Grupy C+ w 2015 roku na co się zgodziła KRRiTV i do tej pory przyznawała polskie koncesje wszystkim kanałom Grupy TVN. Discovery czyli także amerykanie kupiło Grupę TVN w 2018 roku po przejęciu jej poprzedniego amerykańskiego właściciela czyli Holding Scrips. Discovery po fuzji wchłonęło Holding Scrips razem już Grupą TVN, która już była ich własnością od 2015 roku. Tak więc jeśli KRRiTV twierdzi że właściciel Grupy TVN nie spełnia wymogów przyznania koncesji to ich nie spełniał od czasów przejęcia przez Holding Scrips w 2015 roku. :-)

Już wtedy

Edytowane przez pablo21
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec Ja mam problem z tym, że media nie mówią prawdy. Dlatego jeśli (rzadko) zdarza mi się oglądać jakąkolwiek telewizję informacyjną, to podchodzę z dystansem do przedstawionych tam informacji. 

Niezależna od rządzących? Może tobie wystarczy, że kłamie ci ktoś, kto aktualnie nie jest przy korycie. 

TVN? Do tej pory nie przeprosili i nie zdementowali np. kłamliwych reportaży o pandemii (chyba, że się mylę, bo dawno nie oglądałem). Żerowali na ludzkim strachu przez wiele miesięcy. W czym oni są dla ciebie lepsi od TVP, które np. przedstawia nam Polskę jako kraj dobrobytu? 

Dla mnie abstrakcją jest, że zrobiła się taka aferka, bo niby "wolne media" likwidują. Takie same one wolne, jak reszta. Tylko kto inny trzyma na nich łapę. 

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, the cable guy napisał:

@dvbtowiec Ja mam problem z tym, że media nie mówią prawdy. Dlatego jeśli (rzadko) zdarza mi się oglądać jakąkolwiek telewizję informacyjną, to podchodzę z dystansem do przedstawionych tam informacji. 

Niezależna od rządzących? Może tobie wystarczy, że kłamie ci ktoś, kto aktualnie nie jest przy korycie. 

TVN? Do tej pory nie przeprosili i nie zdementowali np. kłamliwych reportaży o pandemii (chyba, że się mylę, bo dawno nie oglądałem). Żerowali na ludzkim strachu przez wiele miesięcy. W czym oni są dla ciebie lepsi od TVP, które np. przedstawia nam Polskę jako kraj dobrobytu? 

Dla mnie abstrakcją jest, że zrobiła się taka aferka, bo niby "wolne media" likwidują. Takie same one wolne, jak reszta. Tylko kto inny trzyma na nich łapę. 

Czy znasz pojęcie takie jak "pilot w dłoń i wybór"? Kto ci każe oglądać TVN/TVN24. Oglądaj co chcesz czyli TVN/TVN24, TVP/TVP Info czy Polsat/Polsat News. To że Ci się nie podobają Fakty TVN i ich przekaz to Twoja sprawa ale nie karz innym co innego oglądać przez to że tych Faktów TVN by miało nie być. No jak to jest że Fakty TVN oraz kanał TVN24 mają najwyższą oglądalność?

To dowodzi że ludzie chcą mieć dostęp do tych serwisów itd.

Najważniejsze mieć wybór a nie tylko przekaz z TVP prorządowy!

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Napisz mu także że nie przeszkadzało to samej KRRiT aż do końca 2020 roku, gdyż ostatnią koncesję w której właścicielem TVN było Discovery, przedłużono w październiku 2020 roku dla kanału TTV.

No i co najważniejsze to nie luka w prawie, Discovery działało zgodnie z obowiązującym prawem ;)

Pan ma duże braki, weź mu wyjaśnij 😎

1. Discovery działało na pograniczu prawa ponieważ te przepisy obowiązują już od 2004 r.

2. KRRiT miał wątpliwości podczas sprzedaży tvn do Scripps 

Cytat

- Podkreślę jeszcze raz, że ja tej sprawy nie widzę w innych kategoriach, jak tylko dostosowania do ustawy. Ja tych wymagań nie tworzyłem, one obowiązują od 2004 roku. Badając przeszłość - widziałem też protokoły z posiedzeń KRRiT, gdy Scripps wystąpił o możliwość kupna. Czytałem wówczas wypowiedzi ówczesnych członków Rady, którzy w sprawie zapowiadanej transakcji kupna TVN mieli poważne wątpliwości. Mówili m.in, że „istnieje wiele niejasności, a nawet opinie prawne mogą budzić obiekcje. Spółki zależne od podmiotów pozaeuropejskich (…) traktowane są jak spółki z Europejskiego Obszaru Gospodarczego, co budzi wątpliwości”. Podobne wątpliwości miał zresztą też wówczas kupujący. Wydaje mi się, że te wątpliwości pozostały aż do 2020 roku - mówił prof. Janusz Kawecki.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/janusz-kawecki-krrit-tvn24-nie-powinna-miec-przedluzonej-koncesji-lex-tvn-discovery

14 godzin temu, Vinni napisał:

Kiedy wszystkie stacje mówiły jednym głosem?! Przecież tak pisać może tylko człowiek, który za nic w świecie nie pamięta tamtego okresu...

Za poprzednich rządów (PO/PSL) TVP i tvn nie popierali PO?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bartosz10 napisał:

Za poprzednich rządów (PO/PSL) TVP i tvn nie popierali PO?

 

Co to znaczy "popierali PO"? Każda stacja telewizyjna ma swój określony światopogląd. Nie ma czegoś takiego jak "informacja obiektywna", to mrzonka wszelkich idealistów, którzy uważają że Utopia jest możliwa. Za poprzednich rządów kolego ze WSZYSTKICH stron można się było dowiedzieć o tym co rząd robi źle, w jaki sposób odwalił itp. TVN również uderzał w rządy PO-PSL, robiła to zresztą także telewizja publiczna. Czy dziś dowiesz się o przekrętach w publicznej? Oczywiście, że się nie dowiesz. Więc sytuacja medialna jest dużo gorsza od tej, która panowała do 2015 roku. Jeżeli ktoś uważa inaczej to przepraszam bardzo, ale jest najzwyczajniej w świecie ślepy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bartosz10 napisał:

1. Discovery działało na pograniczu prawa ponieważ te przepisy obowiązują już od 2004 r.

2. KRRiT miał wątpliwości podczas sprzedaży tvn do Scripps

Co to znaczy na pograniczu prawa? Albo jest coś zgodne z prawem, albo nie.

KRRiT nie miała wątpliwości, koncesje pomiędzy 2015 a 2020 były przyznawana dla kanałów z grupy TVN w tym także naziemnych.

To że były zdania odrębne nie zmienia faktu że uchwały były pozytywne dla grupy, tej samej grupy właścicielskiej jak obecnie, czyli amerykańskiej.

Ten sam skład KRRiT w październiku 2020 przyznał koncesję dla kanału TTV, którego właścicielem jest Discovery.

Wtedy głosowanie pozytywne, a po paru miesiącach inny kanał i problem? Te same osoby :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy o koncesji a w międzyczasie została udostępniona ramówka TVN'u na wrzesień. Start jesiennej ramówki 1 września.

 

W poniedziałki o 21:30 (od 6 września) 4 sezon serialu Player Oryginal Chyłka - Inwigilacja, we wtorki 6 sezon Ślubu od pierwszego wejrzenia, po nim standardowo Wojewódzki (od 7.09), w środy Top Model (od 1.09), w czwartki standardowo Kuchenne rewolucje Gessler (od 2.09). W soboty od 4.09 o 20:00 nowy sezon Mam Talent!, w niedzielę od 5.09 10 sezon Masterchef'a poprzedzona odcinkiem specjalnym Najlepsi z najlepszych z udziałem drużyn uczestników z czterech ostatnich edycji programu. Po nim (21:30) emisja historyczno-reklamowej produkcji serialowej, zrobionej z okazji 170-lecia marki czekolad Wedel Receptura.

 

W tygodniu o 17:00 emisja nowego paradokumentu Tajemnice miłości który zastąpi w emisji wielką porażkę ubiegłego sezonu LAB.

 

12 września o 16:35 relacja z wręczania nagród tegorocznej edycji festiwalu Mastercard OFF Camera.

 

Z filmów w TV naziemnej po raz pierwszy wyemitowane zostaną: Aquaman (3.09 w piątkowym Superkinie), Świat w ogniu (20 września o 22:30) i After (25 września, 21:45).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kfm877: Ramówka nie jest taka sama - przenieśli Chyłkę z wtorku na poniedziałek. :lol2: Tak na serio to niestety masz rację od dawien dawna w kółko wałkowane te same pozycję lub programy robione na jedno kopyto. Na TVN z sentymentu oglądam tylko Kuchenne Rewolucję i Milionerów. Jedyne co ich jeszcze jako tako broni to piątkowe i sobotnie pasmo filmowe.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...