Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jork: napisz coś więcej, czy Echostar jest w trybie Stand By i na kolejnym tunerze brak sygnału? Czy w instalacji jest przełącznik DISEqC?

 

Tak właśnie jest. Sygnału na drugi dekoderze zero!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za zainteresowanie tematem o przelotce konwenterowej.

Tuner Echostar DSB 717 jest wyłączony (swieci czrewona kontrolka) i jest brak sygnału na drugi tuner FTA.

Przedtem miałem podłączony FTA i do niego przelotką sterego analoga do TVN chodziło aż miło. Na razie nie mam żadnego przełącznika diseq.

Jako ciekawostkę powiem ,że próbowałem też odwrotnie tzn. Tuner FTA jako pierwszy i do niego przelotką naszego ECHOSTARA i tez nie widzi sygnału.

Czy może ktos to sprawdzał? a może u kogoś działa przelotka konwenterowa to nich napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żadne porty nie mają tu znaczenia. Po przejściu w tryb Stand By następuję tak jakby przełączenie kierunku sygnału, z wejście LNB - płyta główna tunera (przy włączonym) na wejście LNB - wyjście LNB (przy wyłączonym).

W instalacji, jaką ma jork nie występują przełączniki, także i w tunerach (zapewne) nie jest nic poustawiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Dziwna sprawa z tą przelotką ,po co producent montował to coś , gdy nie można tego używać.

A czy może ktoś wie , jak jest na innych modelach z cyfrowego polsatu.

Może to jest standart ,żeby niedziałała przelotka w tej platformie.

W każdym bądż razie jestem nie miło zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest tak że nie działa bo u mnie działa tylko że nie tak jak powinna bo drugi tuner który dostaje sygnał z przelotki 717-stki to widzi tylko niektóre tp ale ja mam przełącznik diseqC i mozliwe że to on coś zawala u mnie ,chociaż jak miałem podłączone tylko przewód z HB do 717-stki i dalej przez przelotkę do następnego to też wszystkich kanałów nie łapał i z Astrą było podobnie,więc niewiem co mogło być przyczyną tego problemu,niemniej jednak jakiś sygnał przepuszcza ta przelotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anglia jest duża, więc kąty nie muszą być jak powyżej - to zależne od miejsca zamieszkania. Problem sprowadza się jedynie do poprawnego ustawienia anteny na satelitę Hot Bird. Nieco o ustawianiu anteny znajdziesz w tym temacie: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=603

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, ze z ta przelotka jest cos nie tak - podpialem pod przelotke starego analoga (HUTH 1020LT), ktory normalnie chodzi i jest sprawny - ale nic nie odbiera.

Jest tylko szum od fonii - i czasami - jak tylko wylacze 717 i przelacze na drugi tuner to na jakims kanale w analogu pojawia sie na kilka sekund zaszumiony obraz z wegierskiego M2 - potem znika i zadnego kanalu nie widze. A ten wegierski M2 pojawia sie tam, gdzie mam w analogu zaprogramowany jakis niemiecki kanal z Astry.

Mam zeza, przelacznik DiSEqC sprawny, konwertery OK - z osobna dzialaja bez problemu i ten E-717 i analog, kable sprawne, sygnal z euro podawany z analoga na wejscie euro w E-717 bez problemu idzie na TV - wszystko gra. Ale jakos analog nie widzi tej przelotki.

Normalnie zanioslbym do sklepu w ramach reklamacji - ale chce sie upewnic czy moze inne E-717 maja ten sam problem - zeby bylo smieszniej, to w instrukcji do 717 pisze, ze ma zlacze RS-232 - widzial ktos moze gdzie ono jest ????????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem podłączyć dekoder cyfrowy FTA do przelotki w Echostarze 717 i nie działa.

 

Złącze RS-232 umożliwiające komunikację dekodera z komputerem PC poprzez port szeregowy mają Echostary 606, a 717 nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o przelotkę, już tłumaczę...echostarki 717 mają taką funkcję jak monitoring sieci...po przełączeniu na stand-by dekoder zapamiętuje ostatnią polaryzację i częstotliwość. w momencie kiedy podłączony jest przez przelotkę drugi dekoder, możemy na nim odbierać kanały tylko z tego pasma, jakie zostało ustawione na Echostarze...aby korzystać z drugiego dekodera podłączonego przez przelotkę należy Echostara odłączyć od zasilania (wtyka z kontaktu)...jest to dosyć uciązliwe, ale wszystko ma swoje plusy i minusy...np przy zmianie listy kanałów dekoder może ją automatycznie zaktualizować. tak samo jest w momencie gdy na satelicie pojawi się nowy soft do dekodera. one właśnie na stand-by'u robią wszelkie aktualizacje...jeżeli macie jeszcze jakieś pytanka dotyczące dekoderka to waliś proszę śmiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to do [beep] z taka przelotka - zreszta jak wylacze E-717 z sieci zeby przelotka zadziala, to zablokuje przejscie przez euro w E-717, wiec musze ten drugi tuner podpiac pod drugie zlacze Euro w TV - tylko ze drugie zlacze w TV na ogol nie ma wejscia RGB, tylko composite albo S-Video.

A jak TV ma tylko jedno wejscie Euro ???

 

DO [beep] Z TAKA PRZELOTKA W TYM DUNSKIM ZLOMIE

 

Edycja Mr. Orbita: Ufff, dobrze, że niektóre wyrazy są cenzurowane automatycznie. Spokojnie - bez nerwacji i zbędnych emocji proszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po 10godzinach oglądania się wyłączył i nie chodził, dopiero jak przestał się 'gotować' to się ledwo włączył (za 4 razem) i ciągle się zacinał... Jestem tym tunerem zawiedziony bo mój stary PACE jak byłem chory mógł 24h chodzić i nic mu nie było.

 

___________________________________________________________________

 

To Echostar jest duński? :) Jak by nie było może być i z Rosji myślę że Polsat chciał żeby było tanio to zrobili im takie [beep]o...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyrzuciłem kanały z Relax Mixu z listy kanałów ulubionych (dziadkowi kończy się darmowy okres, płaci tylko za Familijny), to na liście były przerwy w numerach między kanałami (jak na liście CP) oraz dwa lub więcej kanałów pod tym samym numerem. :shock:

Na przykład:

8. Polsat zdrowie i uroda

9. Polsat Sport

9. TV 4

11. TVN

Jak uporządkować te numery po kolei bez przerwy? Najłatwiej - zburzyć listę i zbudować jeszcze raz, ale z tym jest trochę roboty :(

 

Można powiedzieć tak:

Pols :censored: mi tu niezłe numery wykręca. :evil: , a Echostar 717 to złom. Pewnie lepiej sobie kupić moduł CI, mimo, że są problemy z jego kompatybilnością z niektórymi tunerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...