Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 miesięcy jestem abonentem CP i regularnie opłacam abonament. Użytkuję tuner Echostar dsb717. Od kilku tygodni borykam się z następującym problemem, co jakiś czas podczas oglądania programów tuner traci sygnał na wszystkich dostępnych kanałach (zarówno tych płatnych, jak i bezpłatnych), wyświetlając komunikat BRAK SYGNAŁU. Sytuacja ta trwa przez ok. kilka godzin. Wyłączanie z sieci, czy ponowne wyszukiwanie kanałów nic nie daje. Proszę o konkretną informację, czym wyżej wymienione zjawisko jest spowodowane i jak jemu zaradzić??

p.s. Czasza i instalacja są założona prawidłowo (poziom sygnału podczas działania programów wynosi w granicach 80 -85 %)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dekoder( echoś 717)uległ zalaniu wodą i ....go trafił ( ewentualna naprawa na mój koszt-gwarancja już nieaktualna)

W związku z tym mam pytanie - karta jest spreparowana z tunerem czyli kupując inny używany np.na aukcji co powinienem zrobić aby całość zadziałał a ( przypuszczam że koszt zakupu będzie niższy niż naprawa plus wysyłka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dekoder( echoś 717)uległ zalaniu wodą i ....go trafił ( ewentualna naprawa na mój koszt-gwarancja już nieaktualna)

W związku z tym mam pytanie - karta jest spreparowana z tunerem czyli kupując inny używany np.na aukcji co powinienem zrobić aby całość zadziałał a ( przypuszczam że koszt zakupu będzie niższy niż naprawa plus wysyłka)

 

Karta zwykle jest sparowana z dekoderem :lol: .

Jeżeli jesteś w dalszym ciągu abonentem polsatu to najlepiej zadzwoń do nich i zapytaj czy dopasują kartę do nowego dekodera. Raczej nie powinno być z tym problemu - wystarczy, że kupiony dekoder polsatowski będzie miał numer ID dekodera zdatny do odczytu - na jego podstawie polsat powinien sparować kartę z dekoderem.

 

Wodą go zalało jak pracował? - może tylko coś w zasilaczu uległo uszkodzeniu (zależy od rozmiaru tej powodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czasami tez tak bywa, to sa w końcu rzeczy elektroniczny i maja prawo się popsuc w każdej chwili...

 

A cena pilota to umnie w mieście kosztuje 20zł

Ale ceny mogą sie wachac od 20 do 40zł zalezy gdzie się kupi

Najlepiej udaj się do punktu CP i tam zapytaj o pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stop klatki robią się czasem na Echostarze 717, na 606 nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło. Nie wiem jak to wygląda na 616, bo nie mam. W ogóle myślę, że 606 jest najlepszy z Echostarów mimo, że nie posiada wyświetlacza. Chodzi mi spoko juz kilka lat.

 

Jeśli chodzi o listę TP, to przecież nie ma problemu, można sobie brakujący dodać samemu.

 

Na razie niech lepiej nic nie aktualizują, bo według mnie oprogramowanie nie jest złe. Przydałaby się bardziej aktualizacja, ale listy kanałów. :D:D:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

W piątek(02.11) kupiłem polsat cyfrowy z tunerem Echostar DSB 717. Po instalacji sprzętu przy pierwszym uruchomieniu pojawił się problem. Tuner całkowicie się zablokował i na wyświetlaczu pojawił się napis "E hi". Czy ktoś z was miał już taki problem. Jeżeli tak to jak rozwiązaliście go?

 

za odpowiedź z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

od przedwczoraj posiadam dsb 717 wraz z pakietem mini. Sam ustawialem satelite i instalowalem dekoder. Z satelita bardzo szybko mi poszlo, 10 minut - dolny pasek 80%, gorny troche wiecej. TV chodzilo bez zarzutu do wczorajszego wieczora kiedy to około 3 razy dekoder wyłączal sie i wlaczal sam. Gdy wyłączyl sie na wyswietlaczu pojawialy sie napisy L0-L100. Za kazdym wylaczeniem po okolo 3 minutach włączyl sie, do czasu az wylaczyl sie czwarty raz. Od tego momentu dekoder nie reaguje na nic, nie swieci sie zadna dioda, nie da sie go wlaczyc nawet po odlaczeniu od zasilania i wyjeciu karty. myslalem ze dzisiaj rano juz bedzie chodzil normalni, ale mylilem sie :( co sie stalo? musze oddac go do gwarancji czy da sie z nim cos zrobic domowymi sposobami. Dodam jeszcze ze dekoder wydaje jakies dzwieki w rytm migania niedzialajacej diody. Pomocy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś 616 i były ogromne problemy z diseq i odbiorem asrty. Prosze powiedzcie czy 717 ma tą samą wadę czy coś może jednak się poprawiło?

 

Odbieram na Echostarze 717 Hot Bird + Astra i jak na razie po roku użytkowania nie widzę niepokojących sygnałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak jest z tymi Echostarami 717. chyba jakaś wadliwa partia wyszła. W sobotę u znajomego montowałem dwie 717-nastki i jedna z nich padły po godzinie użytkowania tzn. zrobiła sie klatka stop i nie można nic było zrobić za pomocą pilota. Po wyciągnięciu wtyczki z gniazdka pojawił się komunikat brak sygnału (sygnał był bo sprawdzałem na drugim Ehosiu). Zrobiłem powrót do ustawień fabrycznych i dekoder zaczął normalnie działać. Nie trwało to zbyt długo bo po 15 min. znów klatka stop i zwiech dekodera. Dziś go wymienił u dystrybutora i podobno to nie pierwszy taki przypadek w ciągu kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie odnośnie modelu e717

klient wpadł do mnie z prośbą o ustawienie ulubionych.

wchodzę klawiszem OK i widzę podstawowe, ulubione, proponowane.

Albo jestem głupi albo nie potrafię ustawić listy ulubionych, w której byłyby programy z listy podstawowej czyli polsaty, tvny itp itd. po prostu wywala info, że mogą być programy z pozycji 150 i większej albo 1000 i większej itp, a nie mogę sobie zrobić np. prostej listy tvp1, tvp2, polsat, tvn itp

 

czy robię coś źle, czy się już nie da? z tego co pamiętam, to wcześniej była możliwość robienia własnych list.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...