Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak wie ktos jaka moze byc przyczyna mojego problemu to prosze o odpowiedziec.

 

Wlaczam dekoder ktoregos dnia, i nie moge nim sciszac ani podglasniac kanalow ( musze to robic przez pilot od telewizora, a do tego dnia moglem normalnie robic za pomoca pilota od dekodera). Siadlo tez automatyczne przelaczanie na AVI w momencie wlaczania dekodera.

 

Jak wiecie jak to naprawic to prosze o pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antenę ustawiasz na hotbirda, w uchwyt wkładasz 1 konwerter (hotbird), na lewo od niego (stojąc twarzą do czaszy) drugi za pomocą zeza, niżej go słiczujesz dajsekiem.

w menu dekodera

ustawienia lnb -> 2

przełącznik diseq

port 1 Hotbird

port 2 Astra

musi działać, bez względu na model przełącznika. Wszakże Diseq to standard a nie konkretny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robbo2k tunery echostar 616 i 717 to taki niestabilny szajs że się w głowie nie mieści. Miałem echostara 616 i zanim dobrałem odpowiedni diseqC zmieniłem ich kilka. Najlepiej mi współpracował golden interstar. Musiałem też zmienić ustawienia diseqC na tone burst. Jednakże gdy po reklamacji wymienili mi tuner na drugiego echostara 616 ten już nie działał prawidłowo z tym diseqC - em. Drugi tuner też reklamowałem bo miał jeszcze inne usterki i udało mi się wymienić na samsunga DSB S305G który z wszystkimi diseqC-ami jakie posiadam w spadku po echostarach współpracuje bez zarzutu. Krótko mówiąc echosie to są buble nie markowy sprzęt. :wink:

 

Edycja RafiX: Drobna pomyłka. Poprawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok ....

 

Konfiguracja DiseqC Golden Interstara model GI-211 na Echostar 717

 

1) Podlaczyc przelacznik

2) Ustawic w menu tunera "bez przelacznika" i wyszukac kanaly na HB

3) Ustawic diseqc w menu (port 1 hotbird ,port 2 Astra)

(efekt czerwona kropka w polu HB)

4) Nacisnac "Szukanie" wuszukaja sie tylko z Astry.

5) WYLACZYC diseq w menu

 

6) i Cieszymy sie kanalami z obu pozycji, działa to tylko przy WYŁĄCZONYM disequ w menu tunera

inaczej bedzie dziala tylko Astra z portu 2.

 

Zesz ich mac .... z takimi standardami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Potrzebuje wskazówek otóż w domu mam dwa Echostary 717 i pytanie takie: Wiecie może dlaczego na jednym Echostarze mogę robić sobie listy ulubionych kanałów a na tym zakupionym dzisiaj mam tylko 3 bez możliwości tworzenia nowych list. Bedę wdzięczny za jakieś info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zachowuje się echostar 717 przy słabym sygnale (górny pasek 88, dolny 54), nie wiem czy to wina sygnału (więcej się nie da bo inny budynek zasłania), ale przy przełączaniu programów raz na pięć razy tuner się resetuje pojawia się napis LOAD miga chwile obraz i załącza się na poprzednim kanale. Jak kanał już zaskoczy to wszystko ładnie działa i nie ma żadnych problemów, żadnych pikseli lub przycinania. Z żadnym kanałem nie mam problemów i wszystkie udało mi się włączyć.

 

Zawiesza się tylko przy zmianie programu lub zmianie ścieżki audio.

 

Jak wyciągnę wtyczkę z anteną to pojawia się ,,brak sygnału'' i dekoder się nie zawiesza. Więc to wydaje mi się dziwne. Nie wiem czy reklamować dekoder, czy spróbować kupić większą antenę aby mieć lepsze sygnał lub jakość (nigdzie nie jest opisane, który pasek to który)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Potrzebuje wskazówek otóż w domu mam dwa Echostary 717 i pytanie takie: Wiecie może dlaczego na jednym Echostarze mogę robić sobie listy ulubionych kanałów a na tym zakupionym dzisiaj mam tylko 3 bez możliwości tworzenia nowych list. Bedę wdzięczny za jakieś info.

Jesteś pewien, że posiadasz tą samą wersję oprogramowania na obydwóch dekoderach?

 

 

@dswistowski, nie ma sensu kupować większej anteny. Po prostu dekoder ma jakieś "walnięte" oprogramowanie. Idź ze sprzętem do swojego dystrybutora i wyjaśnij mu co i jak się dzieje. Powinni wgrać jeszcze raz soft, ewentualnie przywrócić ustawienia fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały problem, obraz z echostara jest jakby troche przycięty z prawej strony tak, że logo np. tv1000 nie miesci się całe na ekranie, jest coś na kształt tv100 i pół zera na eurosporcie 2 też czasami dwójka nie jest cała albo jak juz jest to przy samej krawedzi, logo wedding tv to samo, napis "wedding" sie mieści ale "tv" już nie. Do tej pory jakoś z tym żyłem ale zaczyna mnie to denerwować. Obrazy z innych źródeł (dvd, tv naziemna) nie są przycięte. Można to jakoś naprawić, czy nadaje sie to pod reklamację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo.Tydzień temu kupiłem cały zestaw z DSB-717 i przy przełączaniu kanałów wyłączał sie i wyskakiwało load.Identyczne obiawy jak u dswitowski Po odłączeniu anteny działał bez zarzutów.Za całe to świrowanie dekodera był odpowiedzialny konwerter który był w zestawie.Wymieniłem i śmiga bez problemu.Widocznie wyszły jakieś wadliwe.Proponuje spróbować wymienić na inny. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie przeczytałeś jeszcze mojego posta, więć ponawiam swoją wypowiedź:

 

@dswistowski, nie ma sensu kupować większej anteny. Po prostu dekoder ma jakieś "walnięte" oprogramowanie. Idź ze sprzętem do swojego dystrybutora i wyjaśnij mu co i jak się dzieje. Powinni wgrać jeszcze raz soft, ewentualnie przywrócić ustawienia fabryczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie wszystkich użytkowników dekodera Echostar DSB-717. Dzisiaj właśnie zakupiłem owy dekoder oczywiście jeszcze posiadam dekoder Sagem (jak w opisie). Mam takie głupie pytanie, ale niestety w instrukcji nie mogę wyczytać, czy jest możliwość tworzenia własnej listy, takiej, żeby np. wyglądała tak:

1. TVP1

2. TVP2

3. TVP Klutura

4. TVP Polonia

5. Polsat

6. ...

miałem tak stworzoną listę na dekoderze Sagem, na B - Polskie, na C - najciekawsze zagraniczne itd., czy jest właśnie taka możliwość tworzenia w dekoderze Echostar DSB-717 :?:

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedź, na forum w tym temacie, bądź na PW. Jeszcze raz z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jest taka możliwość. Możesz utworzyć 8 list ulubionych telewizyjnych i 8 radiowych. Kolejność kanałów dowolna, można nawet mieszać z Astry i HB. Przełączają się bez problemu i szybko około 1sekundy. Kanały można dodawać, usuwać, zmieniać nazwę, zmieniać kolejność a nawet zwiększać lub zmniejszać głośność. Każdą listę można sobie dowolnie zatytułować np. POLSKIE, SPORT, MUZYKA, NIEMIECKIE itd. Nie wyobrażam sobie dekodera bez takich funkcji!!!

Tworzenie list ulubionych - Instrukcja strona 4-4.

Początek mojej:

TVP 1

TVP 2

TVP INFO (Astra)

POLSAT

TVN

TVN 7

TVP HISTORIA (Astra)

itd..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, ale napiszę Ci coś śmiesznego, w mojej instrukcji od 717 strona 4-4 jest pusta, dla tego nic takiego nie mogłem znaleźć.

P.S.

Teraz sprawdziłem chyba dlaczego nie mogę stworzyć list, a mianowicie, jak jest: czerwony przycisk TV i są tam następująco (powinny być): TV, Radio i Inne, to u mnie brak tych "Inne" w ogóle nie ma tej opcji, co może być :?:

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...