Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak uporządkować te numery po kolei bez przerwy? Najłatwiem - zburzyć listę i zbudować jeszcze raz, ale z tym jest trochę roboty :(

 

Pisałem już o tym w innym wątku, jest to typowy błąd Echostarów. U mnie kiedyś po kasowaniu programów ukazało się 5 sztuk numeru 7-ego.

Niestety, żeby był porządek musisz od nowa zbudować listę. Na przyszłość polecam (ja tak robię) nie kasować nigdy żadnych kanałów tylko je przesuwać na inne (dalsze) pozycje. Wtedy podczas promocji można je przesunąć spowrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć co może być przyczyną tego że ten E-717 sam się wyłącza i po minucie albo dwóch sam się włącza programuje kanały i działa sobie normalnie a po paru godzinach znowu to samo,moze ktoś juz coś takiego miał ze swoim pudłem i zna jakąś receptę jak go uleczyć ? a może tylko serwis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Dziś jest jeszcze gorzej bo wyłącza się co 30-45 minut,a nie jest zasłonięty ma dość sporo miejsca na wętylację a mimo to grzeje się i właśnie zastanawiam się czy to nie jest przyczyną tego że się wyłacza tylko zastanawiające jest że w sumie szybko powraca do normy (1-2 minuty) a w takim czasie raczej nie wystudzi się ? hmmm pozostanie chyba wizyta w serwisie tylko ze jak go oddam to nic zastpczego raczej nie dostane i bede do 14 dni bez satelitki+ciezka sprawa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam echostara 717 od grudnia i familijny tak jest jak piszecie jest wolny zatrzymuje sie obraz przy przelanczaniu kanalow i dosc sie grzeje tez kabel euro ktory dostalem odbieralo mi telegazete na podgladzie (mysle ze w RGB) a tego nie idzie wylaczyc wiec zmienilem kabel euro teraz jest w miare dobrze ale jak przelacze na programie z naziemnej to sa przebicia z naziemnej Mialem pioniera to RGB mozna bylo wylaczyc i tych problemow nie bylo A tak to jest niewielki a ze sie grzeje to chyba tak musi byc aby sie tylko nie skopcil Ciekaw jestem jak skonczy sie umowa i zrezygnuje to chyba musze oddac karte i jesli chcialbym ogladac kanaly FTA to na jakiej karcie mozna bedzie ogladac czy trzeba od nich karte wykupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymien DiSEqc bo zle przełącza mialem tak ze na 1430 chodzil mi dobrze a na echostarz zle przełączał wymienilem na inny i jest OK

 

Hej zamieram (ajk już wyżej napisałem) zakupić ten dekoder. Mam jednak pytanie... czy łatwo dokonuje się "pierwszej instalacji"? Chciałbym to zrobić sam, ale nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. Szkodami też wydawać 100 by instalator zrobił to za mnie. Słyszałem, że w instrukcji jest parę ominietych punktów.

Zawsze mam pecha... czego bym nie uruchamiał pierwszy raz (tv, komputer) to zawsze coś muszę nie tak zrobić. Dlatego jeszcze raz napiszę: Co trzeba zrobić by skonfigurować echo717 od smaego początku?

Proszę o wyrozumiałość. Aaa i mam antenę skierowaną na aAsstre i Hotbird (2 konwektery) niby wtedy są jakieś komplikacje? Moze mi ktoś to dokładnie wytlumaczyc?

 

Musisz dobrze ustawic DiSEqc parametry przy sprawdzeniu musi swiecic na zielono jesli by ci zle przełączało ASTRA HOTBIRD to zmien DiSEqc mialem tak ze na Pionierze chodzil dobrze a na echostarze raz przełączał raz nie zmienilem na inny i jest OK

 

Edycja pitter: połączone dwa posty oraz wykasowane zbędne cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak skonczy sie umowa i zrezygnuje to chyba musze oddac karte i jesli chcialbym ogladac kanaly FTA to na jakiej karcie mozna bedzie ogladac czy trzeba od nich karte wykupic

 

Karta zostaje - bez niej odbiornik zostałby zablokowany. Innej karty też mu nie wsadzisz, bo także się zablokuje - on może pracować tylko z tą kartą, którą dostałeś (tzw. parowanie) i dlatego właśnie jej nie oddajesz ;)

 

@david_001

 

U znajomego chodzi zestaw pod obrotnicą bez problemów. Być może musisz dokonać jeszcze jakichś korekt w ustawieniu czaszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten Echostar ma jeszcze jedną wadę. Nie wszystkie telewizory wyświetlają telegazetę. I nie mam na myśli telegazety sterowanej z poziomu pilota dekodera, ale z pilota telewizora!! Dotyczy to przede wszystkim nowych telewizorów LCD firmy LG czy też niektórych starszych Phillipsów. Sam oddałem do naprawy gwarancyjnej telewizor LG 42LC2RR (bo myślałem, że toawaria TV) a tam telegazeta hulała zarówno na cyfrze+ jak i n-ce, a na Polsacie cyfrowym w ogóle na żadnym kanale! Nie wiem jak z innym i dekoderami PC, ale ten Echostar ma jakieś niedoróbki i nie współpracuje z niektórymi telewizorami. Być może jest to kwestia oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę odbierać canal plus na dekoderze Cyfrowego Polsatu, chodzi mi oczywiście o audycje niekodowane, jeżeli tak, to w jaki sposób???? Od niedawna jestem abonentem Cyfrowego Polsatu( dokładnie Pakietu MINI), mam pytanie jak znależć na dekoderze EDUSAT, TVN GRA, TV podróże, bo podobno są to programy FTA, a ja ich nieodbieram, czy musze je wyszukać??? Mam właśnie ten typ dekodera, jedyna wada jaką zauważam jest to ze się grzeje i czasami głos zanika. Czy mógłby mi ktos napisać krok po kroku jak szukać tych kanałów( najlepiej metoda ręczną) i jak to pózniej zapisać na dekoderze, bo jestem laikiem w telewizji Cyfrowej, to mój pierwszy zestaw cyfrowy, przedtem miałem analog, ale to już przezytek tylko jeden TVN tam pozostał niewiadomo jak długo tam jeszcze będzie. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak tu masz częstotliwość Canal+: 10,892H, 27500, 3/4 (3 kanały C+).

 

Jak chcesz to ustawić to wchodzisz w menu -> konfiguracja -> instalacja programów, potem jak masz ustawionego HOT BIRDA i raczej tak to zjeźdzasz na dół i tam będzie sprawdź sygnał z tego co pamiętam potem wybierz z listy tp: TP00 i wtedy przejdzie do ręcznego ustawiania, wpisujesz odpowiednie dane i dajesz szukaj... jak znajdzie i pokaże komunikat że już to ok. I wtedy wychodzisz przyciskiem menu...

Kanały które zostały znalezione zostały zapisane na liście 'wszystkie kanały' proponuję żebyś zrobił sobie własną listę tv którąś i tam powsadzał wszystko co chcesz przez opcje dodaj.

 

Pozdrowienia

 

PS. Zapomniałem dodać inne częstotliwości znajdziesz chociażby na stornach danych telewizji, np. http://www.tvngra.pl/

 

Teraz ja mam pytanie, może ktoś wkleić linka ze stornami tp i kanałami Astry i Hotbirda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...