Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ta wiadomosc sie nie pokazala choc w tym czasie ogladalem TV. Czy czesto CP wysyla takie reklamy? Czy teraz da sie jakos usunąć tą wiadomosc?

 

A moze Cp wprowadzi taką usługę jak w cyfrze+, ze na stronie internetowej mozna by bylo wysylac wiadomosci do abonentow. Wsytarczylo by podac np. numer karty. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pikolo a nie zamroziłeś sobie sam obrazu przyciskiem freeze.

-Nie z całą pewnością nie (bo leżałem na kanapie a pilot na stole i musiałem po niego wstać) pamietam to dokładnie,a i dziś coś podobnego się ponoć stało bo żona mi mówila ale ja tego nie widziałem (tym razem na TVN STYLE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D . Chciałbym prosić o pomoc w następującej sprawie: Jestem posiadaczem tunera Echostar DSB-717 (Cyfrowy Polsat) .Tuner podłączony jest do anteny z zamocowanym zezem i dwoma konwerterami z których jeden ustawiony jest na satelitę Hotbird a drugi na satelitę Astra. Obydwa konwertery podłączone są do przełącznika Diseqc na dwa konwertery. Tuner skonfigurowany jest następująco:

LNB – 2

Przełącznik – DISEqC 1..4

LNB1- Univer. LNBF – HOTBIRD – 1

LNB2- Univer. LNBF – ASTRA - 2

Po wyszukaniu i odnalezieniu programów z Hotbirda i Astry (w opcji szukanie kanałów) zapisuje te kanały na mojej liście ulubionych programów i na określonych pozycjach programy te sie zapisują w tunerze. Problem polega na tym, że kiedy przełączę satelity za pomocą przycisku umieszczonego na pilocie z Hotbirda na Astre to żaden program z Astry nie chce się uruchomić, natomiast jeśli przełączę z Astry na Hotbirda to programy z Hotbirda uruchamiają bez większych problemów chociaż czasami jestem zmuszony wyłączyć i włączyć tuner aby się uruchomiły. Abym mógł oglądać programy z Astry jestem zmuszony ponownie szukać kanałów (w opcji szukanie kanałów) na Astrze i po zakończeniu wyszukiwania programów na Astrze dopiero mogę oglądać programy z tej satelity. Proszę o informacje w jaki sposób mógłbym rozwiązać ten problem oraz z jakimi przełącznikami DISEqC tuner ten współpracuje prawidłowo? Pozdrawiam wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ciężko to jednoznacznie określić, bo współpraca jest bardzo różna - nawet ten sam przełącznik może lepiej działać z różnymi egzemplarzami Echostarów (co już doświadczyłem w praktyce :? ). Próbuj zrobić zakup w lokalnym sklepie TV Sat, ale wyłóż sprawę i zagwarantuj sobie możliwość zwrotu - nie ma innego wyjścia jak eksperymentować aż trafi się na dobry egzemplarz współpracujący z Echostarem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kiedy naciskam na pilocie do telewizora (Samsung, 100HZ) przyciski to mruga dioda na przedniej ścianie Echostara 717( oczywiście dekoder nie reaguje). Czy to jest normalne? Czy to może grozić uszkodzeniem dekodera? :?: Romar7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

 

717-tkę mam od prawie 2 tyg. Chodzi nawet dobrze. Dekoder nie wiem czy się grzeje bo jakoś nie sprawdzałem. Wkurzające jest to, że nie chodzi przegląd programów, i to nawet obecnego programu a o nast. to już nie wspomnę, ale dzieje się to tylko na TVN7, Disney(9i39też), TVN Turbo i jeszcę parę innych. Obraz jest OK ale chyba zawdzięczam to że podłączyłem dekoder na kablach od 9 letniego PACE'a :), nie chciało mi się grzebać, a wyszło mi na lepiej :). Zawiesza się głos lub obraz, i to czasem na stałe, pomaga wtedy przełączenie na inny kanał i z powrotem na poprzedni.(Ale tylko czasem, także da się przeżyć). Brak godziny w czuwaniu to dla mnie śmieszne, bo na wspomnianym już PACE'u miałem godzinę. Pilot chodzi OK, lecz w porównaniu z pilotem od PACE'a to trzeba dokładnie kierować w dekoder, tamten od PACE'a był jakby kosmiczny i 'prześwietlał' meble(że się tak wyrażę). To chyba tyle...

 

Teraz mam pytania:

 

1. Co z aktualizacją dekodera? Bo raz tylko zauważyłem dziwne literki Loo i takie tam podczas oglądania VH1, ale zauważyłem dopiero gdy nacisnąłem przycisk na inny kanał i poszło [beep]... I nie wiem czy aktualizacja dokonuje się sama? (A byłoby lepiej, bo nie znam się zbytnio na tym a nie che nić rozwalić), czy trzeba coś szukać itd..., od lutego ma być wprowadzony kanał FOX, i on sam się mi ukaże czy będę musiał coś ustawiać? Np. niedawno gay.tv (bez spekulacji - słucham tylko muzy) zmienił częstotliwość i nie zaktualizowało mi się samo. Czy oznacza to że trzeba coś zmieniać, czy przy owej aktualizacji zrobi mi się to samo?

PROSZĘ O DOKŁADNĄ ODPOWIEDŹ, bo jestem zielony w takich sprawach.

 

2. Teraz trochę inne pytanko. Nie ja kupowałem CP, chciałem mieć tylko Extreme, MTV, Travel & Living i Comedy Central. Dwa ostatnie: Discovery Travel & Living i CC nie ma w CP. I tu pytanko: Czy Cyfrowy Polsat zamierza wprowadzić te kanały w najbliższym czasie? Bo chwilowo miałem n-ke i te kanały mnie bardzo zainteresowały.

 

Chyba tyle. Mam nadzieję, że się rozczytacie, bo trochę nagmatwałem...

 

Plis o szybką odpowiedź.

Pozdro.

Dave

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast co do pytania 1

 

Gay.tv jest poza pakietem CP jako kanał niekodowany i CP za jego przenosiny nie odpowiada, nie poprawiają też więc listy i trzeba sobie go samemu doszukać na nowych parametrach.

Jeśli chodzi natomiast o aktualizacje oprogramowania i listy kanałów tej od CP (czyli z polskimi kanałami) to będzie w automacie - jak coś będzie to tuner zassie aktualizację z satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Trochę do [beep] że Comedy Central tylko na wyłączność. Teraz 17 miesięcy bez niego i Discovery Travel & Lining. A do T&L to zupełnie nie rozumiem, wszystkie Discovery są w Familijnym bez Travel&Living, tymczasem C+ i N mają go w pakiecie. Jak już mają w familijnym to mogliby dołożyć do full'a travel & living...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz uzyc TP do dostrojenia anteny to moze i sa inne czestotliwosci majace wiekszy sygnal ale nie wiem jakie maja one wartosci natomiast gdy szukasz WSZYSTKIE kanały na astrze dekoder i tak przeszukuje wszystkie transpondery jakie ma wpisane do pamieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Witam. Jestem od dwóch dni posiadaczem tego tunera i zauważyłem dzisiaj, że jak sie dobrze przysłuchać to można usłyszeć w tle audio irytujące buczenie. Mam w związku z tym pytanie czy to jest normalne czy to tylko tak u mnie.

 

Wziąłem ten dekoder dla pakietu mini i też wieczorem gdy jest cichutko za oknem słychać to ,,buczenie". Bardziej słychać np. jak widać pasek, lub listę czy też włączę EPG. Jeśli wyłączę głos na dekoderze buczy, jeśli na telewizorze nie buczy. Na Echostarze 606 takiego czegoś nie mam. Co to może być? Romar7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czyli jak się nic innego nie dzieje, to dekoder dobry, pytam bo nie minęło w razie czego 10 dni na rozwiązanie umowy. Na tym kablu SCART chodził do tej pory Ferguson i było wszystko OK. To jaki ten kabel wołać w sklepie? Romar7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość spróbuj jeszcze podpiąć tuner u znajomego z anteną lub udaj się do punktu, gdzie go nabyłeś, opisz im co się dzieje i żeby to sprawdzić na miejscu, ale stawiałbym mimo wszystko na połączenie. Jakiś SCART z wyższej półki weź - zależy ile możesz/chcesz na to wydać, bo są nawet kabelki za 450 zł (choć w moim odczuciu to już przesada ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam dośyć dziwny (tak mi się wydaje) problem.

W Sobotę o gdzię o godzinie 13.00 zakupiłem CYFROWY POLSAT za 99 zł z pakietem mini i tunerem DSB-717,a także antenę(talerz), (tyle że nie cyfrowego Polsatu - bo już jej nie mieli) po powrocie do domu przymocowałem antenę i wszystko popodłączałem. Mam siłę sygnału coś około 67% ale dolny pasek ma 0% i niżej jest coś takiego SAT HOTBIRD SIEĆ ...

Gdy włączam szukanie kanałów to zaraz po sekundzie pojawia się okienko szukanie zakończone i nie mam żadnego kanału. Próbowałem zdzwonić do CBO i włączałem opcję wzów sygnał ale po mimo tego to i tak nie działa. Dzisiał gdy tęz zadzwoniłem do CBO to na początku automatyczna sekretarka powiedziała że "POSIADACZE TUNERA DSB, KTÓRYM WYŚWIETLA SIĘ BLOKADA SYGNAŁU MAJĄ WYJĄĆ KARTĘ I WYJĄĆ WTYCZKĘ TUNERA Z GNIAZDKA NA KILKANAŚCIE SEKUND PO CZYM WŁACZYĆ Z POWROTEM I WSZYTKO BĘDZIE JUŻ DZIAŁAĆ"

 

Niestety te działania także nie pomogły.

 

Pilnie prosze o pomoc, bo juz nie wiem co mam robić.

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...