Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie bierzecie pod uwagę wariant losowy? to, że komus echostar padł, to nei znaczy, że trzeba wycofac lub zrypać cały produkt. urządzenia elektroniczne mają tendencje do awarii.

 

wprawdzie nie mam za często do czynienia z padniętymi samsungami, ale one też czasem padają i nic nie da się zrobić. lepiej jest zatem mowić o preferencjach a nie o brakach 1 lub 2 modelu dekodera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Echostary 606, 616, 717 mają takie samo oprogramowanie. Moim zdaniem 717 niczym nie przewyższa starszych typów dekoderów. Często zawiesza się obraz i znika głos. :D:D:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w E-717 przelotka jest tylko formalnie :lol::D:P

 

praktycznie nie dziala, wg sprzedawcow to wina softu. Ale jakos o tym nie informuja przy zakupie. Dopiero jak sie zaniesie z reklamacja to sobie przypominaja.

 

Dziwie sie, ze nikt o tym na forum nie pisze 8) a moderatorzy (np.RafiX) to tez jakos o tym nie wiedza :roll::roll::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie sie, ze nikt o tym na forum nie pisze 8) a moderatorzy (np.RafiX) to tez jakos o tym nie wiedza :roll::roll::roll:

No ja nie jestem użytkownikiem owych dekoderów. Miałem te egzemplarze raz w ręku a więc jedynie je przetestowałem, to było jakiś czas temu a pamięć jest niestety ulotna. Co innego jakbym miał styczność z E-717 na co dzień ale tak nie jest. :oops:

A głos niekiedy zabieram w sprawach z którymi do końca się nie zapoznałem bo chcę wyciągnąć i od Was parę opinii. Czy to jest takie złe? :roll:

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to to pudełko jest wielką niedoróbką po tylu latach istnienia na rynku i po przejściu przez nich kilku typów tunerów,polsat mógł juz w końcu wyciągnąć wnioski i bardziej sie postarać z wyborem i dać coś co będzie dobre,ale toj est tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego pikolo o czego bys oczekiwal od tunka dawanego przez platfome. ja jestem z niego zadowolony. Jakosc dobra, dobrze chodzi, nie wiesza sie, dekoder zawsze sluzyl do ogladania jak kom. do dzwonienia. ale niestedy czlowiek zawsze bedzie nazekal obojetnie co dane uzadzenie bedzie posiadalo. to jest mojej zdanie ale tez szanuje twoje. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pudło akurat zawiesza sie pare razy dziennie (iinni uzytkownicy też o tym pisali wiec nie jest to odosobniony przypadek)traci głos na parę sekund i obraz jest zamrożony wiec nie sądzę że można to usprawiedliwiać cena ,nie mówię że powinien mieć niewiadomo co w sobie,ale podstawowe działanie powinno być nienaganne a on niema nawet sleep-a nie mówiąc o tym że chwilę zastanawia się zanim przełaczy inny kanał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Posiadam ten dekoder od grudnia. Od samego początku mam z nim problemy. W zasadzie cały czas obraz skacze, dźwięk "miksuje". Zmienia się tylko częstotliwość. Czasem jest to na tyle rzadkie, że można pominąć(lub w ogóle nie ma), ale bardzo często zdarza się tak, że nie da się w ogóle oglądać tv. Bywa i tak, że pokazuje się tylko BRAK SYGNAŁU.

Dolny pasek jest wtedy najczęściej bardzo słaby - czerwony i porusza się od zera do około 50%

Zauważyłem ostatnio, że większe problemy są z kanałami na niskich częstotliwościach. Im kanał nadawany jest na wyższej częstotliwości tym prawdopodobieństwo zacinania się jest mniejsze. (Np. Polsat, Polsat Sport zacinają się bardzo często, ale już np. Kanał dla abonentów czy E! czy Jetix zdecydowanie rzadziej).

Czym to może być spowodowane? Czy to wina dekodera czy ustawienia anteny(sama antena była wymieniana - obecnie jest z monoblockiem).

Choć ciężko jest podejrzewać antenę, bo czasem działa dobrze i nawet nie jest to uzależnione od pogody. Na drodze sygnału do anteny nie stoi kompletnie nic. Niedawno również przestała działać Astra (gdy przechodzę na kanały z astry pojawia się brak sygnału, dolny pasek jest pusty - jeszcze nie tak dawno działało, a nic nie zmieniałem).

Czy mogę być pewny że jest to wina dekodera? Nie mam zbyt łatwego dostępu do dystrybutora, więc wolałbym być w 100% pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, wczoraj wyłączyłem dekoder z prądu bo było gorąco i byłem przekonany że będzie burza w nocy, i była. Dziś ok 15 min. temu włączam dekoder (Echostar 717-DSB), aktualizuje się. Po chwili włączam go pilotem a tam komunikat "Brak sygnału", wyciagnięcie karty i wsadzenie jej ponownie nic nie dało, Nawet nie było komunikatu że dekoder został zablokowany. Byłem zdziwiony bo w nocy nie było żadnego wiatru. Już chciałem iść pokręcić antenką, ale nagle sygnał sam wskoczył minimalnie że obraz szatkował a dźwięk strasznie przerywał. Śledziłem na pasku jakości jak pasek się zwiększał. W ok. 5 min wyniósł 75% tyle co zawsze miałem.(więcej nie uzyskam bo kabel ma coś koło 10 lat.) a nowego nie chce kupować bo ten jest wmurowany w ścianę i do tego musiałbym kupić przejściówkę okienną.)\

 

Czego to była wina?

Grubych warstw chmur czy dlatego że dekoder był zimny? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy ktos bylby w stanie jednoznacznie odpowiedziec czy wyjcie video jest typu "euro RGB " (sorki za laicyzm w tym temacie :D )roznie to jest interpretowane tzn w instrukcji oraz na panelu tylnim ,to samo dotyczy kabla audio jest roznie opisane :nawet w instrukcji obslugi inaczej w parametrach a inaczej w dziale rozwiazywania problemow, raz mowia o coaxial a raz o optycznym w/g mnie jest to coaxial Czy istnieje jakas mozliwosc podlaczenia w/w dekodera (DSB 717 ) do ampitunera SONY STR-DB-790 ktory posiada otyczne wejscie na tuner sat a jak wiemy ten tuner ma wyjcie coaxial (jesli sie nie myle) ja to obszedlem w ten sposob ze wykorzystalem wejscie w soniaku na odtwarzacz Dvd a ten podlaczylem za pomaca kabla optycznego (poniewaz "sekcja dvd" posiada dwa rodzaje wejsc a tv sat niestety nie (dziwne? ) Czy takie udziwnienie w polaczeniu zapewni prawidlowy odbior audio w/g mie jest ok ale tylko na kanalach np tvn , tvn7 czy inne stacje tv nadaja dzwiek w innych systemach niz nicam ?bo wlasnie na tych (innych stacjach tv)z tylnich glosnkow dookolnych dobiega lekki szum na kanalach tvn to nie wystepuje I na koniec zapytam co oznacza komunikat PCM 48 na wyswietlaczu soniaka sorry za ten przydlugi wywod i mam nadzieje ze otrzymam jakas porade

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z moim dekoderem. Podłączyliśmy wszysto jak należy i mamy problem z kanałami. Na początku było wiekszość kanałów lecz niestety bez np polsatu, tvn itp. Teraz mamy kilka polskich kanałów i wdodatku te mniej ważne. Nie wiemy co sie stało. Proszę pomóżcie jak możecie. Dodam jeszcze, że mieszkamy w Anglii. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to kabel od zwykłej anteny, my kupiliśmy tylko końcówki. Wcześniej, antena była zakładana przez bryryjczyka. Teraz odbieramy tylko polsat2, dla abonentów, kanały sportowe, cinemax, tvn gra, tv biznes, polonia1. A reszta, czyli większość z tych co są to kanały zagraniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...