Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie o nagrzewanie się 717-tki juz zadawałem i widzę, że po prostu ten typ tak ma. Ale i z opinii o 616 wynika, że tez się grzeją.

O telegazecie tez juz była mowa na forum. Jest przycisk na pilocie, ale tuner jej nie obsługuje. Trzeba wykorzystać txt w odbiorniku TV.

Instrukcja obsługi pozostawia zatem trochę do zyczenia - okazuje się, że jest w niej juz co najmniej kilka nieścisłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja opinia na temat 717-stki to :

-pilot-cieżko działaja przyciski (dla oka nawet fajny)ale mam też innego echostara i tamten pilot jest jakby bardziej intuicyjny

-brak przeacznika ON-OFF(chcąc go wyłączyć musze wyjąć ftyczkę z gniazdka)

-brak sleep-a (niby jest ale u mnie nie działa,a lubię zasypiać przy włączonym telewizorze)

Po 24 godzinach urzytkowania to takie najważniejsze co zauwarzyłem niedoróbki,aaa jeszcze niemiłe dla oka to cwilowezawieszenie sie obrazu podczas przeaczania kanałów,oraz to ze w tej chwili niemam głosu na TVN-e ale to już raczej nie wina odbiornika (mam taką nadzieję że głos wróci )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z głosem w TVNie może być przy ustawieniu dźwięku "Dolby Digital". Spróbuj zmienić w ustawieniach "Dolby Digital" na "nie", albo podłącz zewnętrzne źródło odtwarzania dźwięku poprzez np. wyjście optyczne - wtedy powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej zamieram (ajk już wyżej napisałem) zakupić ten dekoder. Mam jednak pytanie... czy łatwo dokonuje się "pierwszej instalacji"? Chciałbym to zrobić sam, ale nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. Szkodami też wydawać 100 by instalator zrobił to za mnie. Słyszałem, że w instrukcji jest parę ominietych punktów.

Zawsze mam pecha... czego bym nie uruchamiał pierwszy raz (tv, komputer) to zawsze coś muszę nie tak zrobić. Dlatego jeszcze raz napiszę: Co trzeba zrobić by skonfigurować echo717 od smaego początku?

Proszę o wyrozumiałość. Aaa i mam antenę skierowaną na aAsstre i Hotbird (2 konwektery) niby wtedy są jakieś komplikacje? Moze mi ktoś to dokładnie wytlumaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynosisz do domu rozpakowujesz zostawiasz na 1godzinke jak było zimno na zewnątrz. Podłączasz do kabla od diseq i do euro i potem do prądu.

Zostawiasz na 15min aż się zaktualizuje /wystarczy do L100/ po czym chodzisz do menu ustawiasz diseq c i okreslasz na którym LBN masz co i juz wsio!!

Poczym możesz na nowo zeskanować satelite Hotbirda na Siec a Astre na FTA i już wsio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. powrót do ustawień fabrycznych

2. w menu ustaw

lnb 2

disseq 4.1

lnb universal satelita astra częstotliwość 11711 lub inna kanały wszystkie port1

lnb uniwersal satelita hot bird częstotliwość 12188 kanały wybierz sieć port 2

3sprawdz sygnał

4 wyszukiwanie kanałów.

powinno wyszukać astra potem hot bird automatycznie kończysz OK

i oglądasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to w kazdym dekoderze jest tak samo :

dla lnb 1

powrot do ustawien

sprawdzenie sygnalu

instalacja programow przez siec (najprosciej)

 

dla lnb 2

sprawdzenie pod jaki port jest astra a pod jaki hb

odpowiednie ich ustawienie

sprawdzenie sygnalu

instalacja programow

 

chyba kazdy potrafi instrukcje przeczytac a tam zapewne jest to dokladniej opisane i z obrazkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system -nieruchoma

instalavcja -prosta

LBN -2

przelacznik -DiSEqC -1.4

LBN1 - Uniwer.LBF - HODBIRD 2

LBN 2 - UNIWER. LBF - ASTRA

. SAT PORT TP TRYB SZUKANIA

1.HODBIRD 13 2 12188 V siec

2. ASTRA 19.2 1 10788 V siec

Tak ustwa jak ci podalem wyszuka ci astre i hodbirda .

bedziesz miel tez TVP 3,Super Stacje z astry tylko te z astry musisz poszukac i dodac utworzyc wlasna liste bo do listy polsatu nie dodasz nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzis jestem w posiadaniu Echostar'a DSB-717 i jestem pod wrazeniem. Szybkie przelaczanie kanalow, latwy w obsludze krotko mowiac staranne wykonanie. oczywiscie jak kazdy Echostar DSB-717 nagrzewa ale sie tym nie przejmuje.

Witam! Od tygodnia mam tego Echostara, wcześniej miałem styczność z 616. W porównaniu do starszego modelu moim zdaniem jest szybszy, lepiej wygląda. Menu co prawda sie nie zmieniło ale to raczej nie przeszkadza. U mnie tak samo sie grzeje jak u wielu uzytkowników ale rąk sobie nie poparze nie jest aż tak "gorący", za to nie zawiesza sie dźwięk na nim tak jak to miało miejsce na 616. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...