Skocz do zawartości

Moduł CAM TnK HD


zibi-s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie aktualizacja modułu nie przebiegała tak gładko jak u Was.

Generalnie mój Technisat S1 wcale się do tego nie kwapił.Próby ręczne też się kończyły na "Proszę czekać " i to nawet całą noc oczywiście bez efektu.

Postanowiłem dokonać jeszcze próby na PC z TT-3200/CI.

DVB-Viewer natychmiast zaproponował aktualizację.

Ale przy 10% znika cam menu i DVB-.Viewer nie reaguje na nic.

Postanowiłem iść spać z poczuciem porażki za jedyne 249 złotych.

Rano olśnienie S1 informuje mnie ,że o 3:35 dokonano aktualizacji na 1.00.01.Po prawie sześciu godzinach !

Wszystkie programy TnK HD są ok.

Teraz testuję S1 z twardzielami.Relacja wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedź: moduł TNK HD jest złośliwy i nie zawsze aktualizację chce pobrać, ale podczas testów znaleźliśmy furtkę: w ustawieniach modułu jest opcja przywracania ustawień fabrycznych modułu - po wykonaniu, wyjęciu i ponownym wsadzeniu CAM na TVN HD sam proponuje aktualizację po ok. 2 minutach ;) Udało się to nam kilka razy - jeśli nic nie zmienili w kwestii transmisji update, to powinno nadal działać i jakby komuś update nie chciał zejść lub niechcący go anulowali i nie chce zaskoczyć - proszę spróbować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potwierdzam prawidłowe działanie modułu na tunerze Globo HDS1 z oprogramowaiem Vantage 25201. Aktualizacja przebiegła pomyślnie i dość sprawnie. Uprawnienia otrzymałem w ok. 30 min (choć nie wszystkie od razu), ale i z tym nie było większych problemów. Jedynie komunikaty modułu są bez polskich znaków, a jak się wybierze język polski uproszczony to owszem wtedy jest bez polskich znaków, ale nie zapamiętuje tego po wyłączeniu z prądu, albo po prostu nie wiem jak to zapisać. Co do dat w uprawnieniach, to jak ktoś wcześniej napisał pokazują się daty na miesiąc tj. od 2 do 30 listopada oraz 1990 rok. Na wszystkich kanałach z identyfikatorem n a nie wchodzących w skład tnk pokazuje się komunikat brak dostępu 5. Przełączanie kanałów dość szybkie, czasami zdaża się że nie zdekoduje od razu prgogramu i na chwilę zdąży się pokazać komunikat o braku dostępu, ale ogólnie działa stabilnie. Oprócz tego mam jeszcze w czytniku kartę C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony Globo:

 

Lista odbiorników współpracujących z TNK HD (stan na 03.12.2010)

 

Odbiorniki w pełni współpracujące z modułem TNK HD:

 

Opticum HD X550 (z wersją oprogramowania 3.30)

Opticum HD X560 (z wersją oprogramowania 3.30)

Opticum HD 9600 (z wersją oprogramowania 3.30)

Opticum HD TS 9600 (z wersją oprogramowania 3.30)

Orton HD X550 (z wersją oprogramowania 3.30)

Orton HD 9600 (z wersją oprogramowania 3.30)

Orton HD TS 9600 (z wersją oprogramowania 3.30)

Opticum HD TS20 (z wersją oprogramowania 3.30)

Globo HD S1 2CI 2 CX PVR Ready (z wersją oprogramowania 026600)

Globo HD TS1 2CI 2 CX PVR Ready (z wersją oprogramowania 026600)

Opticum 9500 HD PVR 2CI 2CX E (z wersją oprogramowania 1.2.57)

Opticum 9500 HD PVR 2CI 2CX E PLUS (z wersją oprogramowania 1.2.57)

Opticum HD X402p (z wersją oprogramowania 1.3.14)

Opticum HD X403p (z wersją oprogramowania 1.3.14)

Opticum HD X4 (z wersją oprogramowania 1.3.14)

Opticum HD X7 (z wersją oprogramowania 1.3.14)

Lista w przyszłości będzie rozwijana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywna aktywacja na Globo HD S1 i TS1 max 30min,jednocześnie wszystko aktywowane. :brawo:

 

aha moduł informował że używam najnowszej wersji oprogramowania i nie ściągną mi new,choć jest 01.00.00. (r1137) czy coś tracę na 01 czy poczekać do następnej aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem, dziś przyszedł moduł, wszystko pięknie ładnie, aktywacja, aktualizacja, cuda. problem jest za to inny...

 

tvp hd (11258 Horizontal 27500)

discovery hd (11449 Horizontal 27500)

Eurosport PL (11240 Vertical 27500)

Eurosport HD PL (11278 Vertical 27500)

 

... permanentnie kanały zakodowane. Co robić?

 

ps. reszta no problemo

ps2. konfiguracja w podpisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hollex widzę że zrobili promocję i obniżyli cenę o 10 zł :) Czyli zaczyna się coś dziać w kierunku obniżania cen :brawo: . Poczekam jeszcze może zejdzie poniżej 200 zł :lol2: .

 

P.S:

Pytanie do Mr. Orbita.

Czy są szanse na jakieś aktualizacje tunerów współpracujących z modułem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem, dziś przyszedł moduł, wszystko pięknie ładnie, aktywacja, aktualizacja, cuda. problem jest za to inny...

 

tvp hd (11258 Horizontal 27500)

discovery hd (11449 Horizontal 27500)

Eurosport PL (11240 Vertical 27500)

Eurosport HD PL (11278 Vertical 27500)

 

... permanentnie kanały zakodowane. Co robić?

 

ps. reszta no problemo

ps2. konfiguracja w podpisie

 

Witaj zobacz jak masz ustawioną antenę i jaką dużą w cm pod kanały HD to minimum 80 cm

Kanały aktywujesz na kanale TVN HD 11449/27500 najlepiej włącz sobie na TVN HD i ejdz w ustawienia anteny zobacz jaką masz siłę i jakość sygnału jakość sygnału na tym kanale powinna być minimum 75% a najlepiej 80% i dlatego też możesz mieć problem z odbiorem a gdy się okaże że masz siłę i jakość sygnału ok to proponuje wyłączyć dekoder z gniazdka na 5 minut i włączyć na TVN HD i czekać pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam Ferguson Ariva HD Combo - dekoder do modułu pobrał ładnie aktualizację i go zaktualizował. Kanały aktywowałem telefonicznie - ładnie się aktywowały. I wszystko ładnie działa - kartę aktywowałem przy wyjętym module CP.

 

Jednak po aktywacji - moduł CP włożyłem z powrotem. I zauważyłem że się trochę on gryzie z modułem nCAM HD. Mianowicie, przy włożonych obydwu modułach nie chce działać mi Animal Planet HD oraz Nat Geo Wild HD. Musiałem znów wyjąć moduł CP aby te kanały zaświeciły. Czy ktoś już to testował i ma tak samo ? I czy jest jakieś na to lekarstwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź co będzie jeśli moduły zamienisz miejscami. Prawdopodobnie na CP nie masz wykupionych tych kanałów i moduł wyświetla ten swój komunikat Tego kanału nie ma w twoim abonamencie. Na niektórych odbiornikach właśnie tak się dzieje ale np na Technisacie HD S2 moduł CP nie przeszkadza modułowi TNK HD, bywa odwrotnie że np. Cartoon network zaświeci z modułu CP a na nim pojawi się komunikat z modułu TNK HD Brak dostępu (5) - ale wtedy wystarczy tylko nacisnąć OK lub exit i można oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gilban - w glownym gniezdzie karta cyfry, pozniej modul polsatu i na samym dole modul cam tnk hd. Programy wszystkie dzialaja. Na niektorych trzeba wybrac szybko dwa razy numer programu jesli za pierwszym razem nie zalapal. Np: Chce ogladac AXN HD ktory mam na 63 kanale. Wybieram 63 z pilota widze ze sie nie odpalil w ciagu 2 pierwszych sekund wiec wyciskam odrazu drugi raz 63 i AXN chodzi. Tak sie czasami dzieje gdy programy dekoduje z roznych kart. Ogolnie nie ma wiekszych problemow poza dzwiekiem na AXN HD przez optyka. Bo niestety ale przez HDMI nie ma dolby digital.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coolstream HD1 ma dwa sloty na moduły? Miałem kiedyś jeden egzemplarz, musze przyznać że bardzo dobry sprzęt i miał dwa sloty na karty Conaxa i jeden na moduł. Oczywiście sloty na Conaxa okazały się czytać też Viaacces i Secę :) ale moduł był tylko jeden. Pewnie jakiś nowszy model ale dobrze wiedzieć że działa bez problemu z TnK HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...