Skocz do zawartości

Moduł CAM TnK HD


zibi-s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki CSA!Bez radia "n" się nie obejdę dlatego muszę mieć w pokojach po kilka dekoderów i wszystko odpowiednio podłączone z kinami domowymi i jakoś to hula,nie narzekam.Jeśli doczekam się multiromu to zrezygnuję z cyfrowego polsatu i zwykłego tnk.Zostanie tylko enka,tnk hd icyfra +!To mi wtedy wystarczy!W każdym pokoju muszę mieć radio "n" bo wiadomości nie potrzebuję tylko granie bez zapowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na str 7 masz odpowiedz w tabeli że do Globo HD s1/TS1 współpracuje pozytywnie,ale pewnie mowa tu o 023700,ale to nie zmienia faktu że na 01 miałby być jakiś problem w sumie 00/01 są najlepszymi softami dla globo hd s1

 

Tu jest też spis tunerów,cóż ciekawe czemu zabrakło dopisać Globo HD s1- w pozytywnych.

 

http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/175 ... dla-tnk-hd

 

Pytanie właśnie na jakiej wersji to testowali, bo nie jest wcale pewne na 100%, że była to "23701"/"23700"...

 

Na stronie "Hollexu" piszą, że w przypadku "Opticuma 9600" (a to jest chyba bezpośredni następca "Globo HD S1") nie ma problemów na oryginalnym "sofcie" (z "Conaxem" w czytnikach), ale o wersji "MCAS" cisza...

 

Ciekawe też jak wygląda sprawa aktualizacji "softu" modułu do najnowszej wersji w "Globo HD S1" (są z tym jakieś kłopoty, czy nie???)???

 

W ogóle mam uwagę co do filmiku prezentującego moduł, który jest dołączony do tego artykułu https://satkurier.pl/news/60688/moduly-ncam-hd-trafiaja-na-rynek.html, tzn. ja zamiast działających już kanałów "TVN HD" i "TVP HD" proponuję pokazać od początku do końca proces aktywacji modułu (wtedy filmik będzie miał walory edukacyjne, a nie tylko reklamowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAKTUALIZOWANA LISTA PRZETESTOWANYCH TUNERÓW SAT:

 

DZIAŁA:

 

+ Ferguson Ariva HDcombo

+ Ferguson Ariva TT HD PVR

+ Ferguson Ariva @Link 200

+ Ferguson FK 8500 HD

+ Ferguson HF-8800 HD

+ Ferguson HF 8900 HD

+ Golden Interstar GI-S 980 2CR 2CI HD PVR (z problemami)

+ Golden Media S-Box 980 2CR 2CI HD (z problemami)

+ He@ad SD 8500,

+ Humax iCord HD

+ LyngBox

+ Maximum TS-3000CI HD Combo

+ Opticum HD 9500 (Orton HD 9500) (w 2-im slocie)

+ Opticum HD 9600 (Orton HD 9600)

+ Technisat Digit HD8-SX

+ Technisat Technistar S1 CI+

+ Technisat DigiCorder HD S2X

+ Technisat DigiCorder HD S2X Plus

+ Topfield TF7710

+ Topfield SRP-2100 TMS (problemy z subtitles)

+ Topfield SRP-2410 (problemy z subtitles)

+ Topfield SBP-2010 PVR (problemy z subtitles)

+ wbudowany tuner SAT w TV LCD Samsung LE55C670M1S

+ wbudowany tuner SAT w TV LCD Sharp LC46HD1E

+ wbudowany tuner SAT w telewizory Technisat TV Techniline HD 32", 40" i 46"

 

NIE DZIAŁA:

 

- Ferguson Ariva 200

- Golden Media Uni-box 9080 2CR2CI HD PVR (nie działa aktualizacja softu, małe problemy)

- Golden Media Uni-box 9060 2CR2CI HD PVR (nie działa aktualizacja softu, małe problemy)

- Opticum x402p (Orton x402p)

- Opticum x403p (Orton x403p)

- Opticum XTS703p (Orton XTS703p)

 

Za hollex.pl

 

Odbiorniki sprawdzone z testowym egzemplarzem modułu:

 

1) Działanie poprawne:

- Ferguson Ariva TT HD PVR, Ariva HD Combo,

- Ferguson FK-8500 HD, HF-8800 HD/8900 HD,

- He@ad SD 8500,

- Humax iCord HD,

- LyngBox,

- Maximum TS-3000CI HD Combo,

- Opticum HD 9600, HD TS 9600, TS 20 (tylko oprogramowanie Conax!)

- Technisat Digit HD8-SX, TechniStar S1 CI+, DigiCorder HD S2X,

- Topfield SBP-2010, SRP-2100 TMS, SRP-2410, TF7710 (dla trzech pierwszych problemy z napisami ekranowymi).

 

2) Działanie poprawne - tunery w TV

- Sharp LC46HD1E (TV LCD),

- TechniSat TechniLine 32/40 HD CI+,

- TechniSat HDTV 32/40/46.

 

3) Wymagane poprawki oprogramowania odbiorników, wolniejsze dekodowanie, problemy z uruchamianiem CAM lub odbiornika z umieszczonym CAM:

- Ferguson Ariva 200,

- Golden Interstar GI-S 980 2CR 2CI HD PVR,

- Golden Media Unibox 9060/9080,

- Opticum/Orton x402p, x403p, XTS703p,

- TechniSat DigiCorder HD S2X Plus.

 

Moduły można aktualizować na kanale TVN HD (11,449 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK). Po uruchomieniu należy bezwzględnie czekać na informację na ekranie, że aktualizacja zakończyła się powodzeniem (po wyświetleniu 90% przez dłuższy moment nic się nie dzieje, ale to nie koniec aktualizacji!). Aktualna wersja (stan na dzień 9.11.2010) to 1.00.01.

 

Producent modułu ostrzega na opakowaniu

 

Przed zakupem modułu nCAM HD upewnij się u Sprzedawcy lub Producenta Twojego tunera satelitarnego (urządzenia dekodującego), że będzie on poprawnie współpracował z nCAM HD. Brak zgodności modułu nCAM HD z danym modelem urządzenia dekodującego nie może być podstawą do roszczeń z tytułu niezgodności towaru z umową lub gwarancji modułu nCAM HD.

 

:read:8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwsze problemy z nCam się już pojawiły :( Jakoś sam z siebie przeszedł w jakiś tryb update. Po wczorajszym oglądaniu OK, moduł dziś w menu CAS zgłasza się jako Updater, nie da sie wejść do jego menu. Udało mi się wywołać komunikat, po włożeniu modułu w slot CI na uruchomionym tunerze:

 

Seeking (src:OTA)

updater r18868

Step 1/1 (100%)

Looging for OTA update ...

 

I tak mam już kilkanaście minut na TVN HD i dalej pupa ... ;( nic dalej się nie dzieje ..

 

Wygląda, że szuka jakiejś części kodu OTA i nie znajduje. Ciekawe jak mógł wejść w ten tryb nCAM sam z siebie ... Wczoraj bez problemu pobrałem aktualizację do 01.00.01 i wszystko śmigało ok.

A dziś rano niespodzianka taka ;(

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do listy tunerów, z którymi moduł działa podanej przez @bigcyc123, mam takie pytanie. Autor pisze, że nCam współpracuje poprawnie odbiornikiem Technisat DigiCorder HD S2X Plus. Tymczasem kilka linijek niżej w tym samym poście, jak i na stronie Hollexu, jest informacja, że współpraca z tym tunerem bywa problematyczna. Jak to więc jest naprawdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może przetestować moduł tnk HD, czy dobrze współprcuje z kartą dvb PC - technotrend connect 3650CI S2?? Planuję zakup tego modułu, ale nie jestem pewny czy mi pójdzie. A ogólnie nie ma wzmianki na temat jak współpracje moduł tnk hd z kartami satelitarnymi DVB-S2 na PC. Bardzo bym prosił o jakiś test i informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam działanie modułu TNK HD na tunerze Technomate 8000 HD z wgranym najnowszym oryginalnym oprogramowaniem. Nie było żadnych problemów. Tuner od razu rozpoznał moduł, ściągnął nowe oprogramowanie a po wysłaniu sms-a celem aktywacji, czekałem jakieś 20-25 minut na aktywację wszystkich kanałów a przecież czytałem na innych forach, że uprawnienia przechodzą czasami kilka godzin i to nie na wszystkie kanały. Swoją drogą tuner mało znany w Polsce, praktycznie nie przeznaczony na rynek polski a bezproblemowo działa z modułem TNK HD. Natomiast firmy działające na terenie Polski i dla polskich widzów mają problemy ze swoim sprzętem. Kończąc, dodam jeszcze, że kanały przełączają się bardzo szybko. Maksymalnie 2 s. Czyli w tym punkcie jest również ok. Dodam jeszcze, że w tym tunerze w czytniku uniwersalnym pracuje karta Cyfry+ a w drugim slocie CI działa moduł Cyfrowego Polsatu. Całość jak na razie pracuje bezproblemowo.

 

Chivay 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

potwierdzam BARDZO poprawne działanie modułu nCAM HD z ARIVA HD COMBO. Wersja softu dekodera 25 i wersja modułu: 01.00.01.

Przetestowałem także równoczesne działanie z kartą Cyfry w czytniku jak i kartą Cyfry w dedykowanym module CAM od cyferki. I jednoczesne dwa CAMY jaki i pojedynczy nCam wraz z karą w czytniku - Zero problemów. Wręcz błyskawiczne dekodowanie i przełączanie kanałów. Nic dodać nic ująć. Ogląda się rewelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, oczywiście Ariva 200 nie obsługuje. Mało tego, że z tunera jestem mega niezadowolony to jeszcze przybywa powodów dla których z przyjemnością bym się go pozbył.

W przyszłym tygodniu ma być aktualizacja,tyle że nie firmowa.

Fakt tuner jest irytujący.Śmiało go można postawić na półce,oczywiście tej niższej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...